Головна » Конспекти » 4 Клас » Рідна мова

Аналіз контрольної роботи. Ознайомлення з прислівником як частиною мови

Тема: Аналіз контрольної роботи. Ознайомлення з прислівником як частиною мови

Мета: проаналізувати результати контрольної роботи за темою «Дієслово», ознайомити з новою частиною мови — прислівником, його граматичними ознаками; розвивати вміння спостерігати і порівнювати, виділяти головне; виховувати.

ХІД УРОКУ

I. Аналіз контрольної роботи

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

— Подивіться на дошку:

Іменник Прикметник Дієслово

Займенник Числівник

— Як назвати ці поняття одним словом? (Частини мови)

— Доберіть слова до кожної назви частин мови.

— Як ви думаєте, до якої частини мови можна віднести слово весело?

— Чому його не можна віднести до жодної групи? Що ж робити?

III. Оголошення теми і мети уроку

— То з чим ми сьогодні познайомимось на уроці? (Відповіді дітей.)

— А що будемо вчитися робити?

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Колективне виконання вправи 156

— Як називається нова частина мови?

— На які питання вони відповідає? (Вчитель фіксує на дошці відповіді дітей.)

2. Творча робота із вправою 159

— Що позначає прислівник?

— На які питання відповідає?

(Всі відповіді продовжувати фіксувати на дошці.)

3. Робота у парах (за вправою 157)

— Що нового про прислівник дізналися з цієї вправи?

 4.Ознайомлення із правилом

— Звірте наші спостереження з правилом на С. 83.

— Що нового про прислівник підказало вам правило?

— Що значить незмінна частина мови?

— Якої частини слова не буде у прислівника? (Закінчення) Чому?

V. Закріплення та систематизація знань

1. Колективна робота із вправою 158

Звернути увагу на словникові слова, обговорити орфограми, внести їх у словничок.

2. Самостійна робота з підручником (за вправою 160)

Перевірка — фронтально.

— Зверніть увагу на словникові слова до цієї вправи. З якими з них ми знайомі? Що про них ви можете розповісти?

— А що треба запам’ятати про правопис слів ліворуч, праворуч?

— Занесіть слова до словничка.

VI. Підсумок уроку

1. Складання усної розповіді

— Користуючись складеною нами на уроці пам’яткою, складіть усну розповідь про прислівник.

— Хто хоче виступити?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

VI!. Домашнє завдання

Правило на С. 83, 84; пам’ятка у зошиті; вправа 161; повторити словникові слова.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (19.07.2015)
Переглядів: 440 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Твої руки. Чутливість шкіри
Ознайомлення з українським народним жіночим одягом. Практична робота «Україно...
Спостереження та досліди. Практична робота. Дослідження дрібних деталей предм...
Як людина сприймає інформацію
А. Костецький «Батьківщина», М. Чернявський «Рідний край», В. Сухомлинський «...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]