Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Усне й писемне мовлення

скачати

Тема: Усне й писемне мовлення

Мета: актуалізувати знання дітей про види мовлення, познайомити й вчити дотримуватись вимог щодо усного і писемного мовлення; виховувати бажання до збагачення свого мовлення засобами художньої літератури; розвивати мовлення учнів.

Обладнання: картки зі словами.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання (вправа 12)

— Прочитайте, які висловлювання про мову ви знайшли. Поясніть, як ви їх розумієте.

— Які мови є спорідненими для української мови?

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання Робота зі схемою.

Мовлення

— Можливо, хтось із вас знає, які види мовлення існують?

— А хочете дізнатися про це?

III. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні ми дізнаємось про види мовлення.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Каліграфічна хвилинка

пис лення усне мов емне

— Які слова можна утворити з цих складів?

2. Робота зі схемою

— Як вам здається, де місце цих слів у схемі? (Вчитель стирає знаки питання і вписує знайдені слова.)

— А заповнити пропуски у схемі ви можете цими словами. Подумайте, як їх розташувати у схемі. (Вчитель вивішує картки зі словами говоріння, слухання, писання, читання.)

Учні проводять обговорення, результатом якого повинна стати відповідна схема:

Мовлення

говоріння слухання писання читання

3. Колективна робота із вправою 13

Як висновок — ознайомлення із правилом на С. 19. — Чого навчає нас це правило?

V. Закріплення та систематизація знань

1. Самостійна робота із підручником (вправа 14)

— Який висновок ви зробили для себе з цих приказок?

2. Розвиток зв’язного мовлення (за вправою 15)

VI. Підсумок уроку

1. Бесіда

— З якими видами мовлення ви познайомилися? Яка між ними різниця?

— Які види діяльності належать до усного (писемного) мовлення?

— Які засоби виразності можна використовувати в усному мовленні?

— Які поради дає нам народна мудрість?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

VII. Домашнє завдання Вправа 16.



Категорія: 4 Клас Рідна мова | Додав: SYLER (09.06.2015)
Переглядів: 766 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Що потрібно знати про природу
Чеська народна казка «Собака, коти та миші». Творчий переказ за кадром фільму
Спостереження та досліди. Практична робота. Дослідження дрібних деталей предм...
М. Підгірянка «Загадка». О. Сенатович «Бігли діти повз ялинку...». Т. Коломіє...
Г. Чубач «Я беру своє відерце». М. Стельмах «Сонце стукає в віконце». Прислів...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 13
Гостей: 13
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали: