Головна » Конспекти » 3 Клас » Розвиток зв’язного мовлення

Опис білочки

Урок 5

Тема: Опис білочки

Мета: формувати вміння складати текст-опис, розвивати спостережливість, увагу, допитливість, збагачувати мову, словниковий запас, виховувати любов до тварин.

Обладнання: таблиця № 12, робочий зошит

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Учитель:

Постій, друже, зупинись,

 Ти у класі не крутись.

 Дзвоник кличе всіх за парти

Знання нові здобувати.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

Прочитайте і відгадайте загадку (таблиця  № 12)

Хто така?

Ой, яка ж вона гарненька,

Пишно хвоста і руденька,

Невгамовне, пустотливе.

Вгору-вниз, на гілку з гілки

Хто це буде, діти?

За якими ознаками ви визначили, про кого мовиться в загадці?

Доведіть словами вірша, що автор говорить саме про білочку, а не про лисичку, яка також  пишно хвоста і руда?

Які слова вказують на ставлення автора до білочки?

Отже, сьогодні на уроці ми будемо складати текст-опис білочки.

ІІІ. Колективна підготовча робота.

Бесіда.

Який текст називається текстом-описом?

Яку частину мови вам доведеться використовувати найчастіше?

Що прикрашає текст-опис, крім прикметників? (порівняння)

Робота з ілюстрацією (опис зовнішнього вигляду білочки за таблицею № 12)

Назвіть ознаки білочки (гра «Мікрофон»)

Шерсть яка?

Очі які?

Вушка які?

Хвіст який?

Фізкультхвилинка

Трава низенька –  низенька,

Дерева високі-високі.

Вітер дерева колише – гойдає

То вправо, то вліво хитає,

То вперед, то назад,

То вниз пригинає.

Птахи летять – відлітають,

А учні тихенько за парти сідають.

ІV. Складання тексту за малюнком і опорними словами (фронтальна робота).

Словник: звірятко, тваринка; руда, червоняста, м’яка шубка; очі, як чорні намистинки, вушка з китичками; великий, пишний, пухнастий хвіст; пустунка, прутка. (таблиця № 12)

Зразок тексту-опису білочки.

З гілки на гілку стрибає білочка. У неї видовжене тіло вкрите рудою, пухнастою шубкою і пишний червонястий хвіст. На маленькій голівці – два вушка з темними китичками. Чорні очиці нагадують блискучі намистинки. Хвіст і мордочка у звірятка темніші, ніж усе тільце, а черевце – світліше. Цікаво спостерігати за прудкою пустункою.

V. Самостійна робота учнів.

- Запишіть текст і доберіть заголовок.

VІ. Перевірка самостійної роботи.

Зачитування складних текстів (2-3 учні)

Редагування.

VІІ. Підсумок уроку.

Над яким типом тексту ми працювали?

Як визначити текст-опис? Які прикметники-ознаки білочки ви запам’ятали?

Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 5732 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Хто ти. Які вони, який ти. твій зовнішній вигляд
І. Жиленко «Доброго ранку!..», Т. Коломієць «Задзвонив синенький дзвоник». В....
Інформація. Як людина сприймає інформацію
Що можна робити з інформацією. Інформаційні процеси
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 11
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]