Форма входу

Зареєструватися
Реклама
Сертифікат


Три основні групи побудови

Урок № 33. Три основні групи побудови    
 

Вступ. Основні форми музики
На минулих уроках ми познайомилися з основними формами будови музики: одно-, дво- та тричастинні, а також рондо і варіації. Спробуємо розділити їх на три основні групи.

Слухання. «Танець Анітри» Е. Гріга
Послухайте твір відомого нам норвезького композитора Едварда Гріга, який називається «Танець Анітри» і спробуйте визначити характер музики і будову твору.

Аналіз прослуханого твору
„Танець Анітри” Едварда Гріга – витончений, вигадливий і привабливий; його виконують тільки струнні інструменти з додаванням дзвінких срібних ударів трикутника.
Цей твір написаний у великій тричастинній формі, але головна мелодія повторюється декілька разів, тому можна помилково сприйняти за велике рондо.

Три основні групи побудови музичних творів
Пригадайте основні форми музики і спробуйте об’єднати їх у групи залежно від способу вираження думки.
До першої групи віднесемо музику, що виражає один характер, один настрій, – одночастинну форму. До другої групи віднесемо музику, що виражає поступовий, послідовний розвиток, зміну одного характеру, настрою – варіації. До третьої групи віднесемо музику, в якій контрастно зіставляються два різні настрої, характери, – дво- і тричастинні форми. А також віднесемо до цієї групи музику, в якій контрастно зіставляються три і більше настроїв.
Отже, найважливішими принципами побудови музики є контраст і повторення (просте, змінене – варіативне).

Підсумки уроку
Сьогодні ми перевірили свої знання та вміння визначати будову музичних творів, прослухали «Танець Анітри» Едварда Гріга. Також ми об’єднали музичні твори в групи залежно від способу вираження думки.  Категорія: 3 Клас Музичне мистецтво | Додав: SYLER (09.05.2014)
Переглядів: 1029 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 24
Гостей: 23
Користувачів: 1
Oksana4502
Сьогодні до нас завітали:
calli2007, ulianenia5448, vnnmc_vasilishina, demirka84, Oksana4502

Яндекс.Метрика
  Рейтинг@Mail.ru