Головна » Конспекти » 3 Клас » Математика

Усне та письмове додавання й віднімання двоцифрових і трицифрових чисел. Рівняння, в яких один із компонентів є числовим виразом

Усне та письмове додавання й віднімання двоцифрових і трицифрових чисел. Рівняння, в яких один із компонентів є числовим виразом. Складені задачі на 2-4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач

Мета: закріпити знання усних та письмових прийомів додавання й віднімання чисел у межах 1000; формувати вміння розв'язувати рівняння, в яких один із компонентів є числовим виразом; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати самостійність під час роботи; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

Завдання 505 (с. 80)

— Зачитайте відповідь до задачі. (Відповідь: картоплі 481 кг; буряка 154 кг; моркви 240 кг)

2. Гра «Допоможіть Сові розв'язати кругові приклади» (с. 81, завдання 509)

3. Фронтальне опитування

Завдання 506 (с. 81)

— Наведіть приклади одноцифрових, двоцифрових, трицифрових чисел.

— Скільки всього десятків у числах: 10; 1000; 657? (1 дес., 100 дес., 65 дес.)

— Скільки всього сотень у числах: 501; 1000; 400? (5 сот.; 10 сот; 4 сот.)

— Скільки всього одиниць у числах: 79; 460; 901? (79; 460; 901)

Завдання 507 (с. 81)

— У яких виразах обчислення треба виконувати тільки письмово?

— Знайдіть значення цих виразів.

Учні виконують завдання з коментуванням біля дошки.

 712 - 433 = 279348+ 455 = 803696-334 = 362

 840 - 347 = 493614 - 347 =267

 567 - 324 = 243748 + 264 = 1012

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні ми згадаємо вивчені прийоми обчислень, будемо розв’язувати задачі і рівняння, підготуємось до контрольної роботи.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Перетворення іменованих чисел (с. 81, завдання 508)

«Пригадай!»

 1 ц = ... кг1 т = ... кг1км = ... м

 1 см = ... мм1 м = ... дм1дм = ... см

2. Робота за таблицею (с. 81, завдання 511)

— Складіть і розв’яжіть задачу за таблицею.

Розв’язання

1) 7 ■ 8 = 56 (кг)

2) 7 + 2 = 9 (кг)

3) 9 ■ 9 = 81 (кг)

4) 56 + 81 = 137 (кг)

3. Розв'язування рівнянь з коментуванням (с. 81, завдання 510)

(х = 93; х = 303; у = 291; г = 252)

Фізкультхвилинка

4. Самостійна робота (с. 80, завдання 512)

— Виконайте обчислення у стовпчик.

790 - 675 = 115 (гірлянд)

— Перевірка виконаної роботи.

5. Робота над задачею (с. 82, завдання 513)

Аналіз задачі, запис короткої умови.

— Скільки листів отримав Святий Миколай із Харкова?

— Скільки листів отримав Святий Миколай із Одеси?

— Скільки листів отримав Святий Миколай зі Львова? Розв’язання учні записують самостійно.

Розв’язання

1) 985 - 768 = 217 (л.) — отримав Святий Миколай із Харкова;

2) 985 - 300 = 685 (л.) — отримав Святий Миколай із Одеси;

3) 768 - 685 = 83 (л.) — отримав Святий Миколай зі Львова. Взаємоперевірка виконаної роботи.

6.Усні обчислення. Гра «Мандрівник» (с. 82, завдання 514)

— Обчисліть за малюнком відстані між містами

• Ужгород — Чернігів — Київ (240 + 460 + 120 = 820 (км))

• Ужгород — Київ — Суми (600 + 300 = 900 (км))

• Ужгород — Хмельницький (600 : 2 = 300 (км))

• Ужгород — Київ — Чернігів (600 + 120 = 720 (км))

• Чернігів — Суми — Київ (240 + 300 = 540 (км))

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Які вміння і навички ви вдосконалювали на уроці?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 82, завдання 515; 516.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (23.12.2015)
Переглядів: 1720 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Оздоблення серветки ручним швом «уперед голку»
В. Чухліб «Повінь». Прислів'я.
Т. Коломієць «Подарунок». В. Лучук «Кольорові пташки». В. Конопелець «Якого к...
Прикраси для ялинки
П. Воронько «Липка». В. Сухомлинський «Покинуте кошеня». Г. Могильницька «Баб...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]