Головна » Конспекти » 3 Клас » Математика

Письмове додавання трицифрових чисел у випадку, коли сума одиниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десяткам. Складання задач

Письмове додавання трицифрових чисел у випадку, коли сума одиниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десяткам. Складання задач на дві дії за поданим виразом. Істинні та хибні висловлювання

Мета: ознайомити учнів з прийомами письмового додавання трицифрових чисел у випадку, коли сума одиниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десяткам; формувати вміння складати задачі на дві дії за поданим виразом; розвивати логічне мислення; виховувати старанність.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

Завдання 428 (с. 67)

— Прокоментуйте розв’язання першого, останнього прикладів.

Завдання 429 (с. 67)

— Яку задачу склали за таблицею?

— Прочитайте розв’язання до задачі.

— Зачитайте відповідь. (Відповідь: 60 м тканини за 6 годин)

2. Гра «шифрувальник»

265 - 744- 578412 _ 289 _ 675 _ 529 216 138 _ 949

 + 1320116 + 34753122403 +82+ 82 327

МАПУЄЖБХС І

Відповідь:

126 543 553 543 236 278

БАЖАЄМ

759 220 562 622 298 759

УСПІХУ

3.Хвилинка каліграфії (с. 69)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з деякими випадками письмового додавання трицифрових чисел, продовжимо роботу над задачами.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. «Пригадай!» (с. 68)

2. Пояснення нового матеріалу (с. 68, завдання 431)

— Прочитайте записи і прокоментуйте додавання.

3. «Запам'ятай!». Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 69)

4. Первинне закріплення (с. 69, завдання 432)

— Обчисліть приклади, записуючи доданки у стовпчик. (На дошці з коментуванням.)

— Міркуйте так:

Перший доданок 216. Другий — 234. Записуємо другий доданок під першим так, щоб одиниці були записані під одиницями, десятки — під десятками, сотні — під сотнями.

6 і 4 - 10, 0 пишемо під одиницями, 1 переносимо до десятків. 1дес. + 3 дес. = = 4 дес. та ще 1 дес., отримаємо 5 дес. Запишемо 5 під десятками. 2 сот. + 2 сот. = = 4 сот. Число 4 пишемо під сотнями. Усього 450.

— Поясніть прийом письмового додавання, коли сума десятків дорівнює 10 десяткам.

— Перший доданок 280. Другий — 428.

До 0 од. + 8 од. = 8 од., 8 дес. + 2 дес. = 10 дес., або 1 сот. У сумі на місці десятків запишемо 0, а одну сотню перенесемо до сотень. До 2 сот. + 4 сот. = = 6 сот. та ще 1 сот. буде 7 сот. Усього 708.

Фізкультхвилинка

V.РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Фронтальне розв'язування простих задач на додавання (с. 69, завдання 433)

Розв’язання учні записують у стовпчик.

а) 147 + 43 = 190 (камінчиків)

б) 103 + 97 = 200 (мушель)

2. творча робота (с. 69, завдання 434)

— Складіть задачі за поданими виразами.

3. З'ясування істинності та хибності висловлювань (с. 68, завдання 430)

4. робота над задачею (завдання 435, с. 69)

— Розгляньте таблицю.

— Складіть задачу за даними таблиці.

Розв’язання учні записують самостійно.

Слабшим учням пропонують картку-підказку.

Картка-підказка

 1) □ : □ = □ (д.)

 2) □ + □ = □ (д.)

 3) □ : □ = □ (д.)

5. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок» (с. 69, завдання 436)

Оля Борис

(Так, стояли.)

VI. підсумок уроку

— Поясніть спосіб письмового обчислення прикладів 237 + 123; 153 + 556.

VII. домашнє завдання

С. 70, завдання 437; 438.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (18.12.2015)
Переглядів: 964 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Урок людяності «Краса і добро врятує світ»
Запитання до природи. Чи розуміються тварини між собою?
Олександр Олесь «Два хлопчики». М. Рильський «Річка». Підсумок із теми
Материнська свята доброта. Урок позакласного читання
Передача відкритого простору. Практична робота «Різнобарвні будинки»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]