Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Порівняння сотень. Додавання і віднімання сотнями. Уявлення про нерівності зі змінною. Складені задачі на 2-4 дії

скачати

Порівняння сотень. Додавання і віднімання сотнями. Уявлення про нерівності зі змінною. Складені задачі на 2-4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач

Мета: вчити учнів порівнювати сотні, додавати і віднімати сотнями; дати уявлення про нерівності зі змінною; вчити розв'язувати складені задачі на 2-4 дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати уважність.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усна лічба. Завдання для допитливих (див. додаток на с. 81)

3. Математичний диктант

 • Число 400 збільшити на 200; 50; 7.

 • Число 893 зменшити на 300; 90; 3.

 • Різницю чисел 742 і 700 зменшити у 6 разів.

 • Різницю чисел 608 і 8 збільшити на 400.

Відповіді: 600; 450; 407; 593; 803; 890; 7; 1000.

4. Фронтальне опитування. Розподіл чисел на підмножини (с. 48, завдання 301)

— Прочитайте числа.

— За якою ознакою можна розподілити ці числа на кілька підмножин?

— Випишіть в окремий рядок кожну підмножину чисел.

— З’ясуйте кількість елементів у кожній підмножині.

7; 9; 5; 0; 2 — множина одноцифрових чисел, 5 елементів;

89; 32; 48; 67; 16; 45; 10; 90 — множина двоцифрових чисел, 8 елементів; 240; 129; 674; 541; 782; 304 — множина трицифрових чисел, 6 елементів.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося із новими прийомами обчислень, продовжимо роботу над задачами.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Творча робота (с. 48, завдання 302)

— Складіть істинні рівності на додавання і віднімання, використовуючи подані числа.

 40 + 50 = 9070 + 90 = 160200+ 30 = 230

 90 - 50 = 40160 - 70 = 90230- 30 = 200

2. Гра «Число "загубилося"» (с. 48, завдання 303)

— Уставте замість зірочок такі цифри, щоб рівності і нерівності стали істинними.

3. «Виконай за зразком!» (с. 48, завдання 304)

Учні знаходять значення змінної, виражені круглими трицифровими числами, для яких нерівності будуть істинними.

— Прокоментуйте свій вибір.

200 + а < 400, якщо а = 100

1000 - а > 500, якщо а = 100; 200; 300; 400. с - 300 > 200, якщо с = 1000; 800; 700; 600.

800 - с < 700, якщо с = 200; 300; 400; 500; 600; 700.

400 - д > 100, якщо д = 100; 200. д + 100 < 800, якщо д = 100; 200; 300; 400; 500; 600.

4.Робота над задачею (с. 49, завдання 308)

Аналіз умови задачі за коротким записом на дошці.

Було — 50 л води і 60 л води

Наповнили — 3 відра по 10 л і 2 каструлі по 5 л

Залишилось — ?

— Скільки літрів води було у двох бідонах?

— Скільки літрів води налили у відра? у каструлі?

— Скільки всього літрів води було у 3 відрах і 2 каструлях?

— Скільки літрів води залишилось у бідонах?

Учень записує розв’язання задачі з коментуванням біля дошки. Розв’язання

 1) 50 + 60 = 110 (л) — було у двох бідонах.

 2) 10 ■ 3 + 5 ■ 2 = 40 (л) — у 3 відрах і 2 каструлях.

 3)110 - 40 = 70 (л)

Відповідь: 70 л води залишилось у бідонах.

Фізкультхвилинка

V.РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Самостійна робота (с. 48, завдання 305)

1 варіант — 1-й рядок;

2 варіант — 2-й рядок.

2. Робота над задачею (с. 49, завдання 307)

— Прочитайте задачу.

Аналіз умови задачі за схемою у підручнику.

— Яку відстань проїдуть обидва автомобілі?

— Яка відстань буде між ними, після того, як вони проїдуть 100 км?

— Запишіть розв’язання самостійно.

Сильніші учні розв’язують задачу за допомогою виразу, всі решта — по діях.

Розв’язання

150 - (60 + 40) = 50 (км)

3. Робота в групах. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок» (с. 48, завдання 306)

— Перемалюйте у зошит магічні квадрати та заповніть їх.

40 30 80

90 50 10

20 70 60

60 70 20

10 50 90

80 30 40

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Яким способом обчислення користувалися під час додавання круглих сотень?

— Наведіть приклади.

— Які рівності є істинними?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 49, завдання 309; 310.



Категорія: 3 Клас Математика | Додав: SYLER (10.12.2015)
Переглядів: 996 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Чеська народна казка «Собака, коти та миші». Творчий переказ за кадром фільму
М. Підгірянка «Загадка». О. Сенатович «Бігли діти повз ялинку...». Т. Коломіє...
Професії батьків. Усі професії потрібні. Вшанування праці
Урок людяності «Краса і добро врятує світ»
А. Коваль «Слова розповідають». Л. Компанієць «Ковалівна». Олена Пчілка «Жура...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 12
Гостей: 12
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали: