Головна » Конспекти » 3 Клас » Математика

Розв'язування задач на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці

Розв'язування задач на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці

Мета: закріплювати вміння виділяти у тексті задачі із взаємопов'язаними величинами, знаходити певну величину під час розв'язування задач; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати уважність.

ХІД УРОКУ

I. організаційний момент

II. актуалізація ОПОРних знань (див. додаток на с. 70)

III. повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над задачами.

IV. закріплення вивченого матеріалу

1.Робота над задачею

1)Ціна гуски 5 грн. Яка вартість 4 таких гусок?

ЦінаКількість Вартість

5 грн4?

2) Творча робота над задачею зі зміною даних.

ЦінаКількість Вартість

4 грн?24 грн

?321 грн

2. Розв'язування задачі за поданим планом

За 5 кг яблук заплатили 30 грн. Скільки грошей треба заплатити за 8 кг таких яблук?

Аналіз умови задачі за питаннями вчителя. Запис короткої умови у таблиці.

Ціна Маса Вартість

5 кг30 грн

однакова 8 кг?

Користуючись таблицею, учні пояснюють розв’язання задачі за поданим планом.

План розв’язання

 1) Яка ціна яблук?

 2) Яка вартість 8 кг яблук?

— Запишіть розв’язання задачі в зошити.

— Поясніть, про що дізналися кожною дією.

Фізкультхвилинка

3.Розв'язування задачі на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці

За три однакові книги заплатили 15 грн. Знайдіть вартість 6 таких книжок.

Учитель записує на дошці коротку умову задачі.

 3 книги — 15 грн 6 книг — ?

— Про що йдеться в задачі?

— Скільки грошей заплатили за 3 книги?

— Про що можна дізнатися за цими даними? (Ціну 1 книги)

— Чи можна тоді дати відповідь на питання задачі?

— Як знайдемо вартість 6 книжок?

— Запишіть розв’язання задачі самостійно.

Слабшим учням учитель пропонує картку-підказку.

 1) □ : □ = □ (грн) — ціна однієї книги

 2) □ ■ □ = □ (грн) — вартість покупки Відповідь: 30 гривень.

4.Робота в групах

— Обчисліть приклади та з’ясуйте, що допоможе вам гарно засвоїти матеріал з математики.

48 : 6 + 12 = 20 П

54 : 6 - 8 = 1А

42 : 6 + 10 = 17 М’

30 : 6 + 28 = 33 Я

60 : 6 + 13 = 23 Т

18 : 6 + 28 = 31 Ь

0 + 36 : 6 = 6Д

17 + 12 : 6 = 19 О

30 - 54 : 6 = 21 Р

12 + 42 : 6 = 19 О

6 - 18 : 6 = 3В’

28 + 30 : 6 = 33 Я

3 ■ 6 + 18 : 6 = 21Р

5 ■ 5 - 36 : 6 = 19О

12 : 6 + 48 : 6 = 10 З

5 ■ 4 + 24 : 6 = 24У

24 : 3 + 54 : 6 = 17 М

36 : 6 + (55 - 37) = 24 У

48 : 6 - (43 - 38) = 3В

54 : 6 - (76 - 68) = 1А

42 : 6 - (92 - 89) = 4Г

24 : 6 - (100 - 97) = 1 А

5. Порівняння виразів

46 + 36 □ 46 - 2318:6 □ 3 ■ 8

45 : 5 □ 45 - 535: 5 □42 : 6

6. Завдання з логічним навантаженням

У змаганнях з настільного тенісу беруть участь 8 команд. За правилами змагань команда, яка програє, вибуває. На який день змагань визначиться переможець, якщо кожного дня команди гратимуть по одній грі? (На третій день)

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що повторили на уроці?

Гра «Знайдіть числу пару»

 • Вартість 3 ручок — 15 грн. Яка вартість 6 таких ручок?

3 - 15 6 - ?

 • У двох цуценят 8 лап. Скільки лап у 4 цуценят?

2 - 8

4 - ?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 41, завдання 258.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.12.2015)
Переглядів: 2820 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Передача відкритого простору. Практична робота «Різнобарвні будинки»
Екскурсія до шкільної майстерні
Аплікація з вирізаних форм за допомогою шаблону. Копіювання зображень за допо...
С. Жупанин «Грайте, грайте голосніше...». В. Гринько, А. Камінчук, Д. Чередни...
Загальні уявлення про папір та його виробництво. Види паперу. Економне викори...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]