Головна » Конспекти » 3 Клас » Математика

Місце числа у натуральному ряді. Попереднє і наступне числа. Порівняння чисел на основі порядку їх слідування у натуральному ряді

Місце числа у натуральному ряді. Попереднє і наступне числа. Порівняння чисел на основі порядку їх слідування у натуральному ряді. Задачі на 2-3 дії різних ступенів, які є комбінаціями простих задач вивчених видів

Мета: ознайомити учнів з місцем числа у натуральному ряді; формувати вміння порівнювати числа на основі порядку їх слідування у натуральному ряді, розв'язувати складені задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення учнів; виховувати інтерес до математики.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

Завдання 192 (с. 31)

— Прочитайте результати прикладів від найменшого до найбільшого. Завдання 193 (с. 31)

— Який вираз склали до задачі? (6 • 3 + 5 • 6 = 48 (гр.))

2. Гра «Телефон» (див. додаток на с. 52)

3. Усна лічба (с. 32, завдання 194)

— Полічіть десятками до 100.

— Полічіть сотнями до 1000.

4. Фронтальне опитування

— Назвіть найбільше трицифрове число.

— Назвіть найменше трицифрове число.

— Назвіть три наступних числа, починаючи від 145.

— Назвіть три попередніх числа, починаючи від 179.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися знаходити місце числа у натуральному ряді, продовжимо роботу над задачами.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Підготовча робота (с. 32, завдання 196)

— Назвіть пропущені числа.

2. Додавання і віднімання числа 1 (с. 32, завдання 197)

— Виконайте обчислення з коментуванням.

Висновок. При додаванні числа 1 до будь-якого числа отримаємо наступне число. При відніманні числа 1 від будь-якого числа отримаємо попереднє число.

3. Вправа «Незакінчене речення» (с. 32, завдання 198)

— Продовжте твердження:

 • Кожне наступне число на 1...

 • Кожне попереднє число на 1...

4. Тренувальна вправа (с. 32, завдання 199)

— Порівняйте вирази, не обчислюючи їх значень.

Клас

Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань

1. робота над задачею (с. 32, завдання 200)

— Скільки днів має тиждень?

— Скільки сторінок прочитала Ліна за тиждень?

— Скільки днів проходить з понеділка до суботи?

— По скільки сторінок читала дівчинка ці 5 днів?

— Скільки всього сторінок прочитала Ліна за 5 днів?

— Як про це дізналися?

— Скільки сторінок прочитала дівчинка в суботу?

— Скільки всього сторінок прочитала Ліна?

— Скільки сторінок їй залишилося прочитати в неділю?

— Запишемо розв’язання задачі.

 1) 8 ■ 5 = 40 (с.) — за 5 днів;

 2) 40 + 17 = 57 (с.) — усього прочитала;

 3) 64 - 57 = 7 (с.)

Відповідь: залишилося прочитати 7 сторінок у неділю.

2. творча робота над задачею

— Складіть і розв’яжіть таку обернену задачу, в якій потрібно було б знайти кількість сторінок у книзі. (З понеділка по п’ятницю Ліна прочитала 40 сторінок книги, в суботу вона прочитала 17 сторінок, а у неділю — ще 7 сторінок. Скільки всього сторінок було у книзі?)

3. робота над задачею (с. 32, завдання 202)

Повторення умови задачі. Складання короткої умови.

Було Продали Залишилося

Булочки з родзинками20половину?^ї на ? більше

Булочки з маком208?>

— Скільки булочок з родзинками продали?

— Скільки булочок з родзинками залишилось?

— Скільки булочок з маком залишилось?

— На скільки більше залишилось булочок з маком, ніж з родзинками?

— Запишіть розв’язання задачі самостійно.

Перевірка виконаної роботи.

4. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок»

1) Завдання 201 (с. 32).

Відповідь: 6 спортсменів.

2) Жартівлива задача.

Буратіно вирішив зайти у дорожню таверну відобідати. До нього приєдналися кіт Базиліо та лисиця Аліса. Буратіно замовив юшку за ціною 30 грн, смажене курча за 60 грн і квас за 10 грн. Скільки грошей витратив Буратіно? (100 грн)

— Чи наївся наш герой, якщо встиг з’їсти лише три шкоринки хліба?

VI. підсумок уроку

— Що вивчали на уроці?

— Яке завдання вам найбільше сподобалося? Чому?

VII. домашнє завдання

С. 33, завдання 203; 204.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (04.12.2015)
Переглядів: 1284 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Колір як засіб створення образу. Практична робота «В гостях у казкового персо...
Дикорослі та культурні рослини
Екскурсія до краєзнавчого музею, шкільного «живого куточка», зоопарку (на виб...
Самообслуговування. Призначення одягу та взуття
Т. Коломієць «На роботу». О. Буцень «Помічниці». Б. Вовк «З кого песик прикла...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]