Головна » Конспекти » 3 Клас » Математика

Властивості множення і ділення. Множення чисел на 0 і 1. Ділення на одиницю. Ділення нуля. Порядок дій. Задачі на 2-3 дії різних ступенів

Властивості множення і ділення. Множення чисел на 0 і 1. Ділення на одиницю. Ділення нуля. Порядок дій. Задачі на 2-3 дії різних ступенів, які є комбінаціями простих задач вивчених видів

Мета: закріпити знання учнів про випадки множення, коли одним з множників є числа 1 і 0, про випадки ділення числа на одиницю, ділення нуля; розвивати вміння обчислювати приклади, дотримуючи порядку дій, розв'язувати задачі на три дії; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 24, завдання 148)

— Скільки гривень мав кожний брат?

2. «Веселі задачі»

• У класі є аж 40 учнів, Хто з них швидко і правильно

Знайків із них — 36.Розв’яже рівняння.

Решта, відомо, Незнайки —І взялися дві команди

Кожен у класі з них гість. Разом за завдання.

У скільки разів Незнайків Ось вам, прошу, результат —

Менше у класі, ніж Знайків? Готові рівняння.

На скільки більше у класі Знайків, У Незнайків їх є 9,

Ніж безтурботних Незнайків? У Знайків — аж 72!

Отож, прошу вас сказати,

• Учні у класі на уроці У скільки разів Незнайкам

Провели змагання: Треба краще працювати?

3. Усні обчислення. Гра «Чарівні ланцюжки» (с. 24, завдання 149)

4. Хвилинка каліграфії (с. 25)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо деякі властивості множення і ділення, продовжимо роботу над задачами.

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. «Пригадай!». Робота з теоретичним матеріалом (с. 24)

 • При множенні, діленні будь-якого числа на одиницю у добутку, частці дістаємо те саме число.

а ■ 1 = аа: 1 = а

 • При множенні будь-якого числа на нуль у добутку дістаємо нуль. а ■ 0 = 0

 • Якщо 0 поділити на будь-яке число, у частці отримаємо 0.

0 : а = 0

 • Ділення нуля.

Увага! Ділити на нуль не можна!

2. Обчислення прикладів з коментуванням (с. 24, завдання 150)

3. «Пригадай!». Робота з теоретичним матеріалом (с. 24)

— Які дії виконуємо першими у виразах без дужок?

— А які — потім?

— Які дії виконуємо першими у виразах з дужками?

4.Тренувальна вправа (с. 24, завдання 151)

Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Робота над задачею (с. 25, завдання 152)

Аналіз умови задачі. Складання короткої умови.

 9 курочок — по 2 ніжки 1 ?

 Півник — 2 ніжки /

— Яким є головне питання задачі?

— Чи можемо відразу дати відповідь на це запитання? Чому?

— Як дізнатися, скільки ніжок у 9 курочок?

— Якою дією дізнаємось кількість ніжок у всіх птахів?

Один учень записує розв’язання задачі з коментуванням біля дошки. Розв’язання

 1) 2 ■ 9 = 18 (н.) — у 9 курочок

 2) 18 + 2 = 20 (н.)

Відповідь: 20 ніг у всіх птахів.

2. Робота над задачею (с. 25, завдання 153)

Аналіз умови задачі. Складання короткої умови.

Тенісні м’ячі — 241

Волейбольні — ?, на 8 <

Футбольних — ?, у 8 разів <

План розв’язання

 1) Скільки волейбольних м’ячів?

 2) Скільки футбольних м’ячів?

 3) Скільки всього м’ячів?

Запис розв’язання задачі диференційовано: сильніші учні розв’язують по

діях самостійно; решта — за допомогою вчителя.

Розв’язання

 1) 24 - 8 = 16 (м.) — волейбольних

 2) 24 : 8 = 3 (м.) — футбольних

 3) 24 + 16 + 3 = 43 (м.)

Відповідь: усього 43 м’ячі у шкільному спортзалі.

3. Самостійна робота (с. 25, завдання 154).

Сильніші учні розв’язують задачу виразом; усі решта — по діях.

36 - 3 ■ 5 = 21 (м)

4. Завдання на увагу (с. 25, завдання 155)

— Скільки відрізків на кожній схемі?

— Накресліть у зошиті схему, на якій менше відрізків.

5. Розгадування ребусів (с. 25, завдання 157)

Тритон, трибуна, актриса, картридж.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що отримаємо в добутку при множенні на 1?

— Що отримаємо при множенні будь-якого числа на 0?

— Що дістанемо в частці при діленні будь-якого числа на 1?

— Чи можна ділити на 0?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 25, завдання 158; 159.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (02.12.2015)
Переглядів: 2451 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Мистецтво оригамі
Про гномика Мудрунчика, дівчинку Ганнусю та інформацію
Лукаві "є" та "и"
Правила користування громадським транспортом
Живопис як вид образотворчого мистецтва. Малюнок на тему «Осінь-мальовничка»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]