Головна » Конспекти » 3 Клас » Математика

Повторення додавання і віднімання виду 36 + 7, 73 – 8

Тема: Повторення додавання і віднімання виду 36 + 7, 73 – 8

Мета: повторити прийоми додавання і віднімання двоцифрового та одноцифрового числа з переходом через десяток.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та

опорних знань

• Завдання 58. Учні повідомляють відповіді прикладів, в яких останньою дією є віднімання.

• Учень повідомляє складену задачу 59, її розв’язання і відповідь.

1.Робота з картками.

Картка 1

Розв’язати приклади.

87 - 790 - 60+ 10

40 + 831 - (11 - 10)

(30 + 60) - 1 20+ 20

Розв’язати задачу.

Матроскін з’їв 15 окунів, Шарик — 21 окунь. Скільки всього риби з’їли друзі?

Картка 2

Розв’язати приклади. 84 - 24 56 + 24 50 + 50

 (38 + 20)

 79 - (30 + 20) 21 + (30 - 20)

Розв’язати задачу і скласти обернену.

Піннокіо купив 54 олівці. 33 олівці були червоними. Скільки було зелених олівців?

Картка 3

Розв’язати приклади.

(35 - 30) + (42 + 8)28 - (48 - 28) + 2

83 - (33 + 33 - 33)15+ 15 - (60 - 40)

Розв’язати задачу і скласти обернені задачі. Мальвіна полила 49 троянд і 56 айстр. Скільки всього квітів вона полила?

ІІІ. Фронтальне опитування

2.Колективна робота.

• Гра «Мовчанка».

Збільшити на 1:

59, 19, 99, 39, 89, 49, 29, 69, 79.

Зменшити на 1:

70, 30, 100, 40, 90, 50, 20, 60, 10, 80.

2.Графік схеми

(Відповідь: 20)

IV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

• Завдання 60, с. 12—13. Учні з’ясовують, як дізнатися, на скільки одиниць перше число більше або менше від другого.

V. Сприймання та усвідомлення учнями нового нав-

чального матеріалу

• Завдання 61, с. 13. Учні з допомогою вчителя пояснюють кожний спосіб обчислення.

• Завдання 62, с. 13. Коментоване розв’язання кругових прикладів. Учні використовують різні способи обчислення.

Вчитель звертає увагу на те, яким чином виконуються обчислення.

Розвиток математичних знань.

2.Колективна робота.

• Завдання 63, с. 13. Фронтальне вивчення змісту.

Див. малюнок у-7

(□ +□ + □) - □ =□

• Завдання 64, с.13.

Яг. — 65 кг

В.— ? на 50 кг'

Ц. — ? на 5 кг б.

• Завдання 66, с. 13. Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

• Завдання 65, с. 13. Самостійне виконання завдання.

Додаткові завдання (на вибір)

• Порівняти і поставити знак >, < або =, щоб записи були вірними.

32 - 7 □ 54 - 986-7 □ 50 - 9

56 + 5 □ 60 + 925+ 47 □ 70 + 8

25 - 8 □ 32 - 9 41- 33 □ 50 - 42

• Замість . вставити необхідне число. 40 > 10 на .90 < 100 на .

56 < 36 на .67 > 64 на .

87 > 30 на .28 < 62 на .

• Розшифрувати назву казки.

Е 27 + 4

В 48 + 9

О 17 + 8

Т 35 + 9

Р 67 + 6

К 4 + 79

И 7 + 16

Ч 8 + 58

Ь 6 + 45

Д 49 + 7

Н 12 + 9

А 9 + 39

Л 67 + 7

Й 8 + 25

Ц 6 + 36

83 73 23 57 31 21 51 83 48

83 48 66 31 66 83 48

• Порівняти.

2 дм □ 1 дм 4 см 60 см □ 6 дм

1 дм 9 см □ 9 дм 1 см 80 см □ 81 см

• Виконати дії. 6 дм 4 см + 2 дм 3 дм 6 см + 3 см

15 см + 2 см 1 дм - 3 см

VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

Домашнє завдання: завдання 67, 68, с. 24.

VII. Підсумки уроку

Пояснити розв’язання прикладів будь-яким способом.

56 - 9; 26 + 6.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (23.09.2015)
Переглядів: 587 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Як людина пізнає світ. Органами чуття (язик, шкіра)
Охорона рослин
Українська народна казка «Лисиця та їжак»
Свійські тварини рідного краю
В. Гринько «Сім» (лічилка). А. Костецький «Все починається з мами». Прислів&#...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]