Головна » Конспекти » 3 Клас » Математика

Письмове віднімання трицифрових чисел без переходу через розряд

УРОК 80

Тема. Письмове віднімання трицифрових чисел без переходу через розряд

Мета: пояснити прийом письмового додавання трицифрових чисел без переходу через розряд; розглянути прості задачі, які розв'язуються дією додавання; учити складати та розв'язувати рівняння.

Обладнання: картки для усної лічби, предметні малюнки.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

Перевірка наявності домашнього завдання

Усні обчислення

1) Гра «Відгадати слово».

Л 55 + 33 22

о 65 + 11 13

К 89 (48 + 30)

Ш 88 12 24

А 89 49 + 30

Д 89 49 30

52 89 11 89 66 71 10

♦ Його виготовляють із бобів какао. Буває рідкий, а буває у плитках. (Шоколад)

2) Гра «Хто швидше?»

Гра проходить у вигляді змагання між рядами.

8 + 6

17 + 5

18 + 4

8 + 7 15 + 9

15 + 6 27 + 8

17 + 5 28 + 3

6 + 9 19 + 7

 17 + 8 29 + 4

18 + 6 28 + 8

14 + 9

 25 + 7

За 6 м'ячів і скакалку ціною 3 грн. заплатили 51 грн. Скільки гривень коштує один м'яч?

Сума двох чисел дорівнює 530. Перше число дорівнює 180. На скільки перше число менше від другого?

Обчислити: 700 280, 820 360, 370 + 460, 820 320 190.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

Назвати, скільки одиниць, десятків і сотень є у числах 293, 508, 362.

Пояснити розв'язання прикладів:

34 25 57 22 +

+

Робота із завданням № 663

Розглянути запис, пояснити за прикладом, як треба записувати другий доданок при письмовому додаванні.

Обчислити, записуючи приклади стовпчиком (завдання № 664). Фізкультхвилинка

III. Закріплення вивченого матеріалу

1. Розв'язання простих задач № 665 з використанням способу додавання трицифрових чисел стовпчиком

Першу задачу учні розв'язують колективно, другу і третю — за I і II варіантами.

Складання рівнянь за умовою вчителя, їх розв'язання Якщо до задуманого числа додати 320, отримаємо 800.

Від 280 відняли задумане число й отримали 120.

Від задуманого числа відняли 40 і отримали 270.

Самостійна робота: розв'язати задачу 668, склавши рівняння (х + 145 = 573)

Підсумки уроку

Домашнє завдання

№ 670, 671.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (16.10.2014)
Переглядів: 599 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Людина — частина живої природи
М. Підгірянка «Загадка». О. Сенатович «Бігли діти повз ялинку...». Т. Коломіє...
Запитання до природи. За що нам удячні хатні улюбленці (рослини, тварини)?
Властивості паперу. Способи рвання паперу. Послідовність дій під час виготовл...
А. Григорук «Той ще не музика, хто в дудку дме». Підсумок теми
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]