Форма входу

Зареєструватися
Реклама
Сертифікат


Таблиця множення числа 9

УРОК 47

Тема. Таблиця множення числа 9

Мета: повторити прийом складання таблиць множення; опрацювати вправи і задачі на застосування таблиці множення числа 9; розвивати вміння знаходити периметр прямокутника.

Обладнання: таблиця для усної лічби, набір паличок.

ХІД УРОКУ

I. Актуалізація знань учнів

Усні обчислення 1. Математичний диктант

Ділене 36, дільник — частка, записати частку.

Місткість діжки 72 л, а відра — у 8 разів менша. Яка місткість відра?

Мама працювала на городі восьму частину доби. Скільки годин працювала мама?

У ящики розклади 64 кг лимонів, по 8 кг кожен. Скільки ящиків використали?

Вихователька роздала порівну 56 цукерок семи дітям. Скільки цукерок отримала кожна дитина?

2. Гра «Знайди пару»

Зібрати по два числа на квітках, помножити ці два числа, записати складений вираз.

Вивчення нового матеріалу

Підготовча робота (за завданням № 387)

Пояснення нового матеріалу

Учні по черзі диктують приклади таблиці, вчитель записує їх на дошці, учні — у зошитах. Відповіді спочатку знаходять заміною множення додаванням, а потім — додаванням числа 9 до попереднього результату.

Коментоване письмове розв'язання прикладів № 389

Фізкультхвилинка

Закріплення матеріалу

Задача № 390

Розв'язання задачі виразом, уточнення структури виразу: це сума до-бутка і числа.

7 + 4 ■ 9 = 43

Розв'язання задачі № 391 (з творчим завданням)

Учні складають вираз до задачі, потім вчитель пропонує змінити питання задачі так, щоб остання дія у виразі змінилась.

Геометричне завдання (№ 392)

Учитель вказує на те, що сторони трикутника АВ і СВ можна порівняти «на око», але задача вимагає більш точного порівняння. Які питання в такому разі можна поставити? (На скільки сторона СВ більша

за сторону АВ?) Для цього потрібно виміряти довжини цих сторін і порівняти ці числа.

4. Завдання з логічним навантаженням Як можна прибрати:

а) 2 сірники так, щоб залишилось 2 квадрати?

б) 4 сірники так, щоб залишилось 2 квадрати?

5. Робота із завданням № 393

Підсумки уроку

Домашнє завдання

№ 394, 395.



Категорія: 3 Клас Математика | Додав: SYLER (16.10.2014)
Переглядів: 578 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 26
Гостей: 25
Користувачів: 1
anfinagentova
Сьогодні до нас завітали:
anfinagentova

Яндекс.Метрика
  Рейтинг@Mail.ru