Головна » Конспекти » 3 Клас » Математика

Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 8. Рівносторонні, рівнобедрені трикутники

УРОК39

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 8. Рівносторонні, рівнобедрені трикутники

Мета: опрацювати складання виразів за текстовою умовою; формувати вміння розв'язувати задачі на знаходження суми двох добутків; формувати уявлення про рівносторонні та рівнобедрені трикутники.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиці для усної лічби, геометричні фігури (трикутники).

ХІД УРОКУ

I. Контроль, корекція та закріплення знань учнів

Перевірка домашнього завдання Записати по діях розв'язання задачі № 324.

Назвати порядок записаних відповідей до прикладів № 325.

Усна лічба

1) Математичний диктант «Круговий».

2) Завдання для опитування.

♦ Пояснити порядок дій та обчислити: 50 — (48 : 6 + 19) + 35.

Перший учень називає приклад, решта — записують і розв'язують його. Другий придумує такий приклад, щоб він починався з числа, яке було відповіддю попереднього прикладу і т. ін.

Розв'язати рівняння: х — 7 = 27; 6 • х = 30.

Суму чисел 15 і 17 зменшити в 4 рази.

У двох каструлях 10 л води. Скільки води у 7 таких каструлях?

Ціна футболки 7 грн. Скільки таких футболок можна купити на 28 гривень?

Скільки потрібно трилітрових банок, щоб розлити 15 л соку? Повторення таблиці множення і ділення числа 7 (за картками). Самостійна робота за варіантами: варіант — № 326 (перший рядок); варіант —№ 326 (другий рядок).

Робота за картками. Картка 1 Обчислити.

8 • 4 + 6872 8 • 6

Ціна ручки 4 грн., а блокнота — 6 грн.Купили 7 ручокі 7 блокнотів.

Записати вираз та обчислити вартість покупки.

Картка 2

Обчислити

8 • 8 7 • 58 • 6 + 8 • 4

Ціна 1 кг яблук 4 грн., а апельсинів —6 грн. На скільки дорожчі 7

кілограмів апельсинів, ніж 9 кг яблук?

II. Закріплення вивченого раніше матеріалу

Робота над задачею № 329

Після ознайомлення зі змістом задачі учні декілька разів визначають кількість предметів для покупки і щоразу записують вираз, наприклад: 3 • 5 + 8 • 5 = 55 (грн.); 3 • 9 + 8 • 6 = 75 (грн.) і т. ін.

Коментоване виконання завдання № 330

Під керівництвом одного з учнів усі діти вимірюють і записують довжини відрізків, а також дію, яка дає відповідь на поставлене питання.

Ознайомлення з рівносторонніми та рівнобедреними трикутниками за малюнками

Учитель дає характеристику даним трикутникам, називає їх особливості, відмінності. Потім вчитель пропонує накреслити в зошиті трикутники.

Самостійна робота над завданням № 327

Розв'язання задачі № 328 (сильніші учні розв'язують задачу самостійно, решта — під керівництвом учителя)

Підсумки уроку

Домашнє завдання

№ 331, 332.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (16.10.2014)
Переглядів: 643 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Прикраси для ялинки
Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint. В гостях у Ганнусі
Таблиці додавання й віднімання чисел 4 і 5. Нумерація чисел у межах 20. Задач...
Об’ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення виробів із каштанів та ж...
Узагальнюючий урок із теми «Рукотворна краса». Колективна робота «Сонячні кві...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]