Головна » Конспекти » 3 Клас » Читання

Який чудовий та загадковий тваринний світ

Урок 7. Який чудовий та загадковий тваринний світ

Матеріал до уроку: В. Бондаренко «Як розмовляють тварини».

Мета: сприяти розвитку пізнавального інтересу третьокласників; розвивати уміння орієнтуватися в тексті, сприяти вихованню любові до живого світу природи.

Обладнання: малюнки із зображенням тварин, картки зі словами.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Учитель. Знову мудра читанка запрошує на цікавий урок і вітає радісно усіх третьокласників!

Але, щоб радісним був ранок,

Щоб купався у росі світанок,

Треба, щоб в жару й морози Пам’ятали ви про розум.

Щоб природу не губили,

Щоб ромашку посадили,

Річку чистою зробили,

Свої сили відновили.

Мудрували, відкривали,

Добро завжди творили.

II. Вправи на підвищення швидкості читання і розвиток мислення

1. Робота з деформованим текстом.

ЛьСкіки воцігока кривідєтьсява муто, отх ємів, стеспогаріти, диприти-сявля.

2. Продовжте приказки. Поясніть, в яких ситуаціях їх влучно вживати. Голодний як... (вовк).

Хитрий як... (лис).

Упертий як... (осел).

Полохливий як.. (зайчик).

Хоробрий як... (лев).

Слизький як... (в’юн).

3. Прочитайте слова: хипта, різві, махико, бири.

4. Гра «Незвичайний поїзд».

У кожний вагон «посадіть» слова-пасажири.

У перший вагон — слова, що означають назви птахів.

У другий вагон — слова, що є назвами риб.

У третій вагон — слова, що означають назви звірів.

У четвертий вагон — слова, що є назвами комах.

На дошці чи на табличці записані слова.

Вовк, кит, голуб, їжак, олень, лящ, синиця, коза, оса, сом, кішка, муха, хом’як, вуж, корова, півень, тюлень, ведмідь.

— Як узагальнюючим словом можна назвати всі утворені слова? (Тварини)

— Мабуть, не знайдеться у світі такої людини, яка б не любила природу. Одні милуються барвами осіннього лісу, інші — красою квітів, дехто прислухається до голосів весняного лісу. Любити природу — це означає вивчати її, спостерігати й знати.

Словникова робота.

Настороженість, передбачити, наслідувати, розпізнавати, миролюбна, територія, небезпека, запах, змалечку, сварка, чужаки, загроза, сигнал, вид.

 Гуси, гуси! Ґен з-за гаю Вовк голодний виглядає.

 Голосно не ґелґотіть!

 Всі гуртом додому йдіть.

III. Мотивація навчальної діяльності

— Цікавий тваринний світ! А чи доводилось вам спостерігати за тваринами?

Що цікавого ви помітили? А чи вдалося вам підслухати їхню розмову?

— А може, вони й не розмовляють між собою?

— Усі наші сумніви розвіються після того, як ми з вами познайомимося з твором Володимира Бондаренка «Як розмовляють тварини?».

IV.Робота над змістом твору В. Бондаренка «Як розмовляють тварини? »

1. Читання учнями тексту ланцюжком уголос.

— Про кого йдеться мова?

— Що передають голоси різних тварин?

2. Самостійне читання тексту мовчки з подальшим тестуванням. Тестування

1) Тварини спілкувалися за допомогою:

а) друзів, голосу, вітру;

б) запахів, рухів тіла, голосу;

в) звуків.

2) Сила і чистота залежить од:

а) стану тварин;

б) погоди;

в) людей.

3) Подаючи звуковий сигнал, білка:

а) скрекоче;

б) стрибає;

в) пищить.

4) Більшість тварин розуміють:

а) тільки голоси свого виду;

б) інших видів;

в) усіх тварин.

5) Вовки розуміють голос:

а) сойки;

б) кота;

в) ворони.

6) Які птахи здатні наслідувати голоси інших тварин? Назвіть їх.

3. Аналіз змісту твору.

— За допомогою чого спілкувалися тварини?

— Які вигуки переважають у тваринній мові?

— Як тварини повідомляють одне одного про небезпеку?

4. Вправи на розвиток швидкості читання.

Гра «Добери дієслово»

— Прочитайте слова у лівій колонці і доберіть дієслова із правої колонки.

З’єднайте їх так, щоб утворені слова відповідали змісту тексту.

Білка — форкає; бобер — хрокає; олені — стукотять; кабан — ляпає; лось — б’є ногами; зайці — скреготять.

— Спробуйте прочитати ці слова у парі.

Лебединий (клекіт, зграя, вірність); соколиний (зір, край, вдача); журавлиний (ключ, журба, клич); перепелиний (спів, лан, журба); голубиний (хатка, воркотіння, ніжність).

5. Розвиток зв’язного мовлення. Творча робота.

— Тварини, рослини, люди — всі вони діти матінки-Природи.

 Ніжна матінка-Природа,

 Ніби казка, оживає,

 I тварини, і людина Знов розмову починають.

 Хай у ваших серценятах Звуки ніжності проснуться,

 Забринить хай спільна мова Між твариною й людьми,

 Хай вони почують звуки Ніжності та доброти.

Скласти розповідь «Розмова із свійськими тваринами» або «Зустріч в лісі».

6. Пізнавальна хвилинка.

— Звірі вміють не тільки розпізнавати звуки — безпечні й небезпечні, а можуть й самі повідомляти, передбачити погоду.

• Коні хроплять — до дощу, пирхають — до тепла, лягають на землю — перед сирою погодою.

• Перед дощем у корови зменшується кількість молока.

• Снігурі щебечуть під вікном — буде відлига.

• Солов’ї співають всю ніч — буде ясний день.

V. Підсумок уроку

Вікторина.

— чи спілкуються між собою тварини?

— Скільки «мов» у тварин?

— Які звуки вчать розпізнавати звірі?

— Для чого людям знати й розуміти голоси тварин?



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (13.10.2014)
Переглядів: 813 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

О. Буцень «На вулиці». В. Струтинський «Сідайте, будь ласка»
Д. Павличко «Де найкраще місце на землі». В. Скуратівський «Калина». А. Листо...
Що потрібно знати про природу
Аплікація з кольорового паперу «святкова листівка»
Лічба в межах 20. Таблиці додавання й віднімання чисел 2 і 3 в межах 10. Поня...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]