Форма входу

Зареєструватися
Реклама
Сертифікат


Слово має колір

Урок 5. Слово має колір

Матеріал до уроку: Є. Гуцало «Якого кольору слова».

Мета: вчити дітей мислити нестандартно, розвивати інтерес до навколишнього життя, знаходити рішення поставлених проблем; стимулювати дітей висловлювати свої власні ідеї, формувати бережливе ставлення до слова; розвивати інтерес до етимології слів.

Обладнання: картки зі словами.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

Учитель

 Добрий день вам, любі діти!

 Як нам з вами не радіти?

 Можем з вами гомоніти,

 Слово до слова —

 Звучить рідна мова.

IІ. Вправи на вдосконалення читацьких навичок

1. Виразне читання вірша.

 У нашій рідній мові Чарівні є слова.

 Слова ці всім відомі, Бо сила в них жива.

2. Робота над скоромовкою.

(Читайте повільно, швидко, ще швидше.)

Скоро, скоро мовить Санька Скоромовки-спотиканки, Слово в слово ловко Скоро мовить скоромовки.

Є слова в нас добрі й милі.

Є пекучі, як вогонь.

Від одних душа співає,

А від інших серце плаче.

Але мова в нас чудова —

Не пропустить злого слова.

3. Гра «Заборона».

На одному диханні мовчки прочитайте всі слова, записані на картках. А потім вголос прочитайте лише теплі, спокійні слова.

— Яким словам ми скажемо ні?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Від гарних слів і настрій гарний, бадьорий! Навіть хочеться співати! А чи завжди ми прислухаємось до слів? І не тільки чуємо, але й пізнаємо їх серед різнобарвного царства кольорів? Велика майстерність — чути слово, бачити його і вміло ним володіти.

Це хвилює і письменника Євгена Гуцала, який написав оповідання «Якого кольору слова».

IV. Робота над оповіданням

1. Читання тексту вчителем.

(Вчитель й учні біля вікна. Діти дивляться у далечінь, а вчитель тихо-тихо читає оповідання.)

— Як ви почували себе під час читання цього тексту?

— Що вас зацікавило?

— У яких кольорах автор бачив навколишній світ?

 Чудово

 травиночка

 рідненька

 самотність

злість

добро

війна

радість

щастя

 матуся

 смерть

 любов

 душевність

 сміх

 ненависть

 заздрість

2. Словникова робота.

 Гра «Хто швидше?».

 Швидко читай і запам’ятовуй якнайбільшу кількість слів.

 Чисте

 усміхнене

 найдужче

 синє

 зелене

 рясніше

 золотисте

 усмішка

 плаття

 кольори

 вареники

 мерехтіння

 пролісок

 віск

 знають

 дозрівають

 танути

 уявити

 посиніла

 припустити

 вподобав

— Поясніть значення слів:

смарагдове — зелене;

жалоба — сум, туга;

силкуватися — намагатися.

 3. Читання тексту учнями вголос «ланцюжком».

 4. Вибіркове читання.

— Прочитайте, як автор описує небо.

— Які слова уявляються автору синіми?

— Якого кольору слово «осінь»? Чому?

— Якого кольору «зозуля», «пролісок», «ворона»?

— Чому для автора слова «рідна мама» — мов усі кольори, разом узяті?

— Який абзац прочитаєте як роздум-міркування?

 5. Творча робота.

— В яких кольорах ви бачите свій чарівний світ? Відшукайте у своєму серці найкращі кольорові слова і спробуйте за допомогою цих кольорів намалювати його.

V. Підсумок уроку

— Дорогі діти! Зростайте спостережливими та допитливими. Бо тільки той, хто вміє вдивлятися, може побачити чарівне й незвичайне.

Відкривайте свої серця для краси і добра. Будьте щирими і мудрими. Будьте уважними до слова. Бо слово... буденність і значущість; простота і тайна; звичайність і магія; і це все вміщується у ньому.

Слово одне, а бач, що воно може. Але людина придумала слова не для зла, не для нападу, а для добра. Шануйте й бережіть добре слово!



Категорія: 3 Клас Читання | Додав: SYLER (13.10.2014)
Переглядів: 528 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
dww

Яндекс.Метрика
  Рейтинг@Mail.ru