Головна » Конспекти » 2 Клас » Інформатика (Сходинки до інформатики)

Інформація. Робота в графічному редакторі Paint (інструмент «Ластик»)

Урок 13

Тема: Інформація. Робота в графічному редакторі Paint (інструмент «Ластик»)

Мета: Ознайомити учнів поняттям інформація, інструментом «Ластик», комбінацією клавіш Ctrl+Z. Формувати навички роботи з мишею, вміння використовувати інструмент «Ластик» та комбінацію клавішCtrl+Z при створенні малюнка. Розвивати логічне мислення, кмітливість, уяву.Виховувати любов до мистецтва та культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером.

Обладнання:  Малюнки, графічні композиції, завдання на картках дляРозумників і Розумниць.

Хід уроку

I. Організація класу

Нумо, діти, підведеться.

Один одному всміхніться.

Чули, вже дзвенів дзвінок –

Розпочинаємо урок.

II. Сприймання та усвідомлення поняття інформація

Робота з підручником. Читання розповіді «Про гномика Мудрунчика, дівчинку Ганнусю та інформацію».

III. Актуалізація опорних знань

Давайте пригадаємо інформацію, яку ми засвоїли на попередньому уроці під час подорожі країною «Графіки».

Як називається програма, в які ми виконували творче завдання?

Який вигляд має її піктограма?

Як зробити так, щоб програмаPaint стартувала?

Де знаходиться панель інструментів?

З яким інструментом ми ознайомилися?

Як отримати зображення на полотні за допомогою «Олівця»?

IV. Мотивація навчальної діяльності

Чи завжди вдається відразу отримати потрібний малюнок?

Сьогодні ми ознайомимось ще із одним інструментом. А з яким нам допоможе дізнатися загадка: У простого олівця

Вірна помічниця:

Зробиш ти помилку,

Враз зітре її вона. (Гумка, ластик)

V. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу про графічний редактор

Демонстрація вчителем роботи в графічному редакторі Paint.

А зараз ми послухаємо інформацію про те, які бувають лінії. (В ході повідомлення вчитель виконує відповідні зображення, одночасно показуючи дію інструмента «Ластик» та комбінації клавіш Ctrl+Z.)

Лінії можуть бути короткими і довгими, прямими і кривими. Вони можуть сплітатися в чудові візерунки, утворювати багаті чудернацькі орнаменти. І навіть можуть окреслити фігури звірів, птахів, рослин і предметів.

Якщо лінія тоненька і коротка – вона називається «штрих».

Якщо лінія чудернацько закручується – вона має «завиток».

Якщо лінія починається в одному місці й не може закінчитися – така лінія називається «промінь».

Бесіда про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.

А зараз я хочу отримати від вас інформацію про правила безпечної роботи з комп’ютером. (Учні розповідають правила роботи з комп’ютером).

Робота з комп’ютером.

Завдання. Використовуючи різні лінії створіть графічну композицію.

Учитель індивідуально консультує учнів, стимулює їхню творчу активність.

Демонстрація робіт учнів.

Гімнастика для очей.

VI. Розв’язування завдань для Розумників і Розумниць

В гостях у Розмалюйка. Розмалюй тi квіточки, які обведені товстою лінією.

Задачі для допитливих. Розмалюй кульки, які позначаютъся числами, більшими ніж 8, в червоний колір, розташоват між числами 3 та 6 - в синій.

VII. Підсумок уроку

Ми побували в гостях у країні «Графіки». Але казкова країна нас запрошує у гостину до своєї сусідки – країни «Живопису».

Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (06.01.2014)
Переглядів: 605 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

О. Буцень «Чи е зима?». Загадки
Вода в природі та в житті людини. Дослідницький практикум. Куди зникає вода з...
Пластмасові технічні конструктори. Їх призначення
Природні матеріали. Ескіз виробу. Природні матеріали. Виготовлення аплікації ...
А. М'ястківський «Казка про яблуню». В. Коломієць «Не лови метелика».
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]