Головна » Конспекти » 2 Клас » Інформатика (Сходинки до інформатики)

З чого складається комп'ютер

Тема: З чого складається комп'ютер

Цілі: навчальна: вивчити складові частини комп'ютера; розвивальна: активізувати пізнавальну діяльність учнів; розвивати логічне і образне мислення; виховна: виховувати старанність, наполегливість у досягненні мети, любов до природи.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Сходинки до інформатики», зупинка «Стрільці по яблуках», презентація на тему «Пристрої комп'ютера».

Вимоги до учнів: знати назви зовнішніх пристроїв комп'ютера та їх призначення.

Хід Уроку

I. Організаційний етап

II. Актуалізація опорних знань

1. Закінчіть речення:

х Вівторок, середа, четвер, неділя — це... х Ранок, день, вечір, ніч — це... х Україна, Польща, Франція, Англія — це... х Стебло, листочок, пелюсточки — це...

2. А тепер — навпаки. Придумайте початок речення.

... — це імена казкових героїв.

... — це вулиці твого міста.

... — це міський транспорт.

... — це дерева, що ростуть у парках нашого міста.

III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і метиуроку

Учитель. Ви напевно бачили великий оркестр і чули його гру. У ньому багато різних інструментів: скрипки, віолончелі, духові інструменти, струнні, звичайно ж, на почесному місці рояль. Кожен інструмент грає свою музичну партію. Звук від різних інструментів зливається в один музичний твір. Для того щоб усі інструменти звучали разом, а не кожен сам по собі, оркестром керує диригент.

Комп’ютер чимось подібний до оркестру. У ньому теж багато різних інструментів, і кожен виконує свою справу.

І сьогодні на уроці ми дізнаємось, з яких же частин він складається. Отже, Тема уроку — «З чого складається комп’ютер».

Сьогодні на уроці ми з вами ознайомимось зі складовими частинами комп’ютера.

IV. Вивчення нового матеріалу

Учитель. Якби для кожної справи у комп’ютера було б по одному пристрою, то йому вистачило б лише чотирьох пристроїв. Але насправді це не так. Ми знаємо, що комп’ютер працює з п’ятьма видами інформації, і кожен вид потрібно вміти прийняти, зберегти, обробити і передати. Тому пристроїв у комп’ютера не чотири, а значно більше.

Деякі пристрої розміщені зовні. Такі пристрої називають зовнішніми. Ті пристрої, які знаходяться в комп’ютера всередині, називають внутрішніми.

Нам з вами зручно користуватися зовнішніми пристроями, тому їх використовують для приймання та передавання інформації. Пристроями для збереження та обробляння інформації людині користуватись не потрібно, тому їх намагаються розмістити всередині комп’ютера.

Сьогодні ми розпочинаємо ознайомлення із зовнішніми пристроями комп’ютера. Вони стоять на столі, і кожен може доторкнутися до них рукою.

У різних комп’ютерів є різні зовнішні пристрої, але є чотири види пристроїв, які є в кожного з комп’ютерів. Це клавіатура, миша, монітор і системний блок. Ці пристрої складають стандартну будову комп’ютера.

Стандартна будова комп'ютера

Один зі стандартних пристроїв комп’ютера — клавіатура. З її допомогою людина «спілкується», «розмовляє» з комп’ютером. На клавіатурі розташовані клавіші, на яких зображені цифри, букви та

різні символи. Людина, натискаючи певні клавіші, вводить інформацію в комп’ютер і цим самим дає завдання комп’ютеру або щось надрукувати, або обчислити, або намалювати. На клавіатурі понад 100 клавіш. У кожної клавіші своє призначення. Для зручності користування клавіші на клавіатурі розміщені групами. Кожна група призначена для якоїсь справи. Як ці групи називають та для чого використовують, ми з вами вивчимо пізніше.

(Знаходимо пристрій на рисунку (в зошиті) і підписуємо його.)

Перед клавіатурою лежить монітор. На екрані монітора ми бачимо інформацію, з якою працює комп’ютер. Це пристрій виведення інформації. Монітор подібний до телевізора. Він може бути кольоровим або чорно-білим (монохромним). Монітор потрібен для того, щоб бачити інформацію, з якою зараз працює комп’ютер. Якщо на клавіатурі ви надрукуєте слово ІНФОРМАТИКА, то воно з’явиться на екрані монітора. Монітор — це пристрій для виведення інформації: текстової, числової, графічної, відеоінформації.

(Знаходимо пристрій на рисунку (в зошиті) і підписуємо його.)

Наступний пристрій — миша — це один із можливих маніпуляторів. Миша — це пристрій комп’ютера, подібний до звичайної мишки. Він невеликий, сірого або чорного кольору, має дві або три клавіші і з’єднується з комп’ютером за допомогою дроту — сірого «хвостика». Миша — це пристрій для введення інформації в комп’ютер. Він інколи може замінити клавіатуру і полегшити роботу на комп’ютері. Крім миші є інші маніпулятори: трекбол, джойстик, графічний планшет.

(Знаходимо пристрій на рисунку (в зошиті) і підписуємо його.)

І нарешті, найголовніший пристрій комп’ютера — системний блок. Системний блок подібний до коробки або ящика. Але це не проста коробка. У ній знаходяться процесор — «мозок» комп’ютера, пам’ять, дисковод та багато інших важливих пристроїв. У ньому проводяться обчислення, зберігається важлива

інформація. Системний блок має пристрої, які керують роботою всього комп’ютера, до нього під’єднано решту пристроїв.

(Знаходимо пристрій на рисунку (в зошиті) і підписуємо його.) Крім стандартних пристроїв ще використовують колонки, принтер, сканер, відеокамеру, мікрофон, модем тощо. Як ви вважаєте, для чого нам потрібні:

* мікрофон; (Пристрій для запису звуку.) х колонки; (Пристрій для відтворення звуку.) х відеокамера; (Пристрій для записування відео.) х принтер; (Пристрій для друкування текстів, рисунків.) х сканер; (Пристрій для введення в комп’ютер того, що зображено на папері.) х модем? (Пристрій, за допомогою якого можна обмінюватися інформацією між комп’ютерами, які знаходяться в різних місцях.)

Словничок

Монітор — це екран, на якому відображається інформація, з якою працює комп’ютер.

Системний блок — це пристрій, у якому знаходяться пам’ять, процесор, пристрої для введення і збереження інформації. Клавіатура і миша. За допомогою їх ми вводимо інформацію в комп’ютер.

Принтер — пристрій для друкування текстів і рисунків. Сканер — це пристрій, за допомогою якого можна ввести в комп’ютер те, що зображено на фотографії.

Модем — це пристрій, за допомогою якого можна обмінюватися інформацією між комп’ютерами, які знаходяться в різних місцях.

V. Застосування набутих знань

Робота за підручником

§4, запитання і завдання: № 7.

Додаткове завдання

Читання ланцюжком

ш ш

У цт на столі стоїтьВін складається з різних частин.

Подібний до телевізора — це . На його екрані відображається інформація, з якою працює комп’ютер. Перед монітором лежить

скринька з безліччю клавіш. Її називають . Вона потрібна для

того, щоб набирати букви, цифри, різні знаки. Клавіші зі стрілочками можуть пересувати курсор по екрану. Поруч з клавіатурою —

 по якому їздить -. Вона не справжня, а комп’ютерна. Варто лише доторкнутися до мишки, як вона прокидається. З її допомогою можна вибрати в меню букву, фарбу або нову гру. Справжнім коро-

частини комп’ютера, а й керує всім. У системному блоці розміщені пристрої для збереження та обробляння інформації.

VI. Фізкультхвилинка

 Буратіно потягнувся,

 Раз нагнувся, два нагнувся. Руки в сторони розвів — Мабуть, ключик загубив.

 А щоб ключик відшукати, Треба нам навшпиньки стати.

VII. Формування вмінь та навичок

Повторення правил роботи за комп'ютером

 1. Віршик та правила поведінки за комп’ютером.

 2. На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?

Практична робота з комп'ютерною програмою «Сходинки до інформатики», зупинка «Стрільці по яблуках»

Учитель. З моєю допомогою ми сьогодні ознайомимося з програмою «Стрільці по яблуках». Послухайте правила гри. Яблука висять високо — їх не дістати. Але можна збити пострілом із лука, якщо добре прицілитися.

 лем комп’ютера є . Він тому і головний, що не тільки об’єднує всі

Керуєш подіями ти. Поклади долоню правої руки на мишу так, щоб вказівний палець лежав на лівій кнопці, а середній — на

правій. Коли ти пересуваєш мишу по килимку, по екрану рухається стрілка-вказівник. Стрілкою ти прицілюєшся в яблуко. А коли клацнеш кнопкою — подаєш команду стрільцям. Лівою кнопкою ти керуєш лівим стрільцем (він стріляє по жовтих яблуках), а правою кнопкою — правим (він стріляє по червоних яблуках).

Релаксація

 1. Подивитися на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4, потім перевести погляд вдалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.

 2. У середньому темпі виконати 3-4 колові рухи очима праворуч, стільки ж — ліворуч.

 3. Розслабляючи очні м’язи, подивитися вдалину на рахунок 1-6. Повторити 1-2 рази.

VIII. Підбиття підсумківуроку

Фронтальне опитування

 1. Що нового ви дізналися на уроці?

 2. Назвіть основні складові частини комп’ютера.

 3. Для чого потрібен монітор?

 4. Для чого потрібен системний блок?

 5. Для чого використовують принтер?

 6. Для чого потрібні миша і клавіатура?

 7. Що ми робимо за допомогою принтера?

 8. Для чого потрібен сканер?

 9. Що можна робити за допомогою модему?

IX. Домашнє завдання

 1. Завдання за підручником: § 4, для кмітливих: № 2, 3.

 2. Додаткове завдання

Складіть запитання до кросворду.

Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (06.01.2014)
Переглядів: 1130 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Родина, рідня, рід. Сімейний календар
Найбільші річки та озера України, їх значення для людини
Л. Вахніна «Кордон», Г. Бойко «Ділові розмови»
Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях
Сонце — джерело світла і тепла
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]