Головна » Конспекти » 2 Клас » Трудове навчання: технічна і художня праця

Конструювання зі смужок паперу. Літня фантазія

Тема: Конструювання зі смужок паперу. Літня фантазія

Мета: продовжити ознайомлення учнів із прийомами роботи з папером; навчати працювати у техніці квілінгу (початкові навички); розвивати дрібну моторику пальців рук, охайність у роботі, спостережливість, посидючість; виховувати любов до рідної природи, обережне ставлення до неї, естетичний смак, любов до праці.

Обладнання: білий папір, кольоровий двосторонній папір жовтого, блакитного, рожевого, зеленого, червоного, помаранчевого кольорів, зелений картон, клей ПВА, пензлик, серветка для рук, лінійка з колами, ножиці, ілюстрації із зображенням літніх пейзажів.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні — останній урок трудового навчання у цьому роцІ. За рік ми встигли багато чого навчитися: ми працювали з природними матеріалами, виготовляли вироби з пластиліну, навчилися витинати й макетувати та ознайомилися з багатьма прийомами роботи з папером. Сьогодні ми навчимося конструювати зі смужок паперу, а як називається ця техніка, ви дізнаєтеся, якщо розшифруєте цей напис:

Н

— Так, це — квілінг. Докладніше з цією технікою ми ознайомимося наступного року. Але зараз деякі початкові навички ви зможете отримати.

2. Вступна бесіда

— Закінчується весна, і настає чудова пора року — літо.

— Які ознаки літа ви знаєте?

— Чому ви чекаєте на літо?

— Де будете відпочивати цього року?

Діти розглядають ілюстрації із зображенням літніх пейзажів, які розташовані на дошці, і декламують вірші про літо.

3. Розповідь учителя

— Квілінг — це мистецтво створювати пласкі композиції або об’ємні вироби з паперових смужок. Композиції складаються з паперових клаптиків однотипної або різної форми, які кріпляться до основи або склеєні між собою. Тонкі смужки паперу скручують у рулони, яким потім дають злегка розгорнутися, і врешті вони набувають бажаної форми. За допомогою квілінгу можна прикрасити рамки для фотографій, виготовити подарункову листівку тощо.

Мистецтво, яке називають паперокрученням, на Заході називають квілінг. Мистецтво паперокручення виникло в Європі в кінці XIV — на початку XV ст.

У середньовічній Європі черниці створювали витончені медальйони, закручуючи на кінчику пташиного пера папір з позолоченими краями.

Клас

При близькому розгляді ці мініатюрні паперові шедеври створювали повну ілюзію того, що вони виготовлені з тонких золотих смужок.

На жаль, папір — недовговічний матеріал, і мало що збереглося від середньовічних шедеврів. Однак ця стародавня техніка збереглася і до наших днів і набула популярності в багатьох країнах світу. Паперокручення швидко поширилося в Європі, але через те, що папір, особливо кольоровий і високоякісний, був дуже дорогим матеріалом, паперова пластика стала мистецтвом тільки для заможних дам. Зараз це мистецтво доступно всім.

Фізкультхвилинка

4. Демонструван ня та анал із зразка

— А як ви гадаєте, чим пахне літо?

— Які літні лісові та польові квіти ви знаєте?

Інструктаж учителя

— Сьогодні ми пофантазуємо на тему літа. Подивимося, що з цього вийде. Ми виготовимо галявину, прикрашену квітами, над квітами літатимуть метелики та бабки.

Удома вам було потрібно заготовити скручені смужки паперу. Використовуйте спеціальну лінійку з колами, щоб регулювати розмір ролів.

 • Для виготовлення пелюстки беремо смужку потрібного кольору і щільно намотуємо на зубочистку. Кінчик зубочистки можна розщепити, щоб було легше фіксувати кінець смужки.

 • Акуратно знімаємо рулончик із зубочистки і кладемо в отвір лінійки діаметром 2 см. Відпускаємо, папір розгортається до розмірів отвору. Не тримайте знятий рулончик довго в руках, інакше він потім буде погано розвертатися.

 • Підклеюємо зовнішній кінець смужки і даємо клею підсохнути.

 * Виймаємо отриману спіральку і сильно защипуємо пальцями з одного боку. Ось ми і зробили «краплю» (або «сльозинку»). Так само робимо ще 5 «крапельок» — інші пелюстки квітки.

 • А тепер зробимо листочок. Намотуємо смужку, виймаємо спіральку і защипуємо одночасно з двох протилежних сторін. Цей елемент називається «око».

Для різноманітності використовуємо ще один елемент для другого листочка. Він так і називається — «лист». Для цього виконуємо всі дії, як для «ока», але після защипування, не відпускаючи кінці, зрушуємо їх у різні боки по відношенню один до одного.

Тепер виготовити серединку вже зовсім легко: просто залишіть спіральку як є, не защипуючи. Зробіть серединку меншого діаметра — скористайтеся меншим отвором у лінійці (близько 1 см). Цей елемент називається «вільною спіраллю».

Намічаємо розташування елементів, акуратно намащуємо торці клеєм і наклеюємо на основу. Таких квітів можна зробити безліч.

Для маленького метелика потрібні 2 помаранчеві смужки і 4 червонІ. Для великого крила треба склеїти помаранчеву і червону смужку, коли вона підсохне, накрутити її на зубочистку і розпустити до 22 мм, червону смужку накручуємо і розпускаємо в лінійці з колами до 18 мм.

Кінчики ролів підклеюємо. Великим і вказівним пальцем надаємо ролам форми «крапелька». Робимо таким чином по 2 маленьких і 2 великих крила і збираємо метелика (склеюємо боки ролів). З чорного паперу робимо маленькі вусики і підкручуємо їх злегка, приклеюємо їх метелику.

Для бабки потрібен двосторонній папір рожевого, жовтого та світло-зеленого кольорів. Для тіла потрібні 5 рожевих ролів різного діаметру. Вони виконуються зі смужок завширшки 4 мм і потім розпускаються в лінійці до потрібного діаметру. Діаметр найбільшого ролу — 10 мм — це голова, кожний наступний рол має бути меншим. З рожевої дуже вузької смужки робимо вусики бабки. Крила: великі розпускаються до діаметра З см, а маленькі — до 2 см. Таким чином, робимо по 2 однакових крила. Збираємо бабку.

III. Практична робота учнів

Діти починають працювати. Учитель за потреби надає допомогу.

IV. Виставка та оцінювання робіт

— Які чудові вийшли у вас галявинки! Хочеться, щоб швидше почалися канікули та відпочинок, щоб опинитися на таких галявинках насправдІ.

— У кого виникли труднощі під час скручування смужок?

— Хто допомагав вам удома?

— Що на уроці було складним?

V. Підсумок уроку

— Чи сподобалося вам працювати у новій техніці?

— Які вироби вам запам’яталися у цьому році найбільше?

— Чого б ви хотіли навчитися у третьому класі?

— Розгадайте кросворд (див. додаток на с. 108).

— Бажаю вам щасливих та радісних канікул!

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (06.01.2014)
Переглядів: 2945 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Робота з папером. Вітальна листівка до 8 Березня
Рослини, їх будова. Практична робота. Вивчення будови рослин
Ми і природа. Поняття про навколишнє природне середовище. Взаємодія людини і ...
Прикраси для ялинки
Аплікація із рослинних форм
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]