Головна » Конспекти » 2 Клас » Основи здоров’я

Безпека на дорозі

Тема 23. Безпека на дорозі

Мета: поглибити знання учнів про правила пішохідного руху; вчити уникати небезпеки на дорозі, визначати напрямок руху транспортних засобів; виховувати дисциплінованість пішохода.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

Робота над загадками

• Тягнеться нитка,

А в клубок не змотаєш. (Дорога)

• На дорозі їх багато —

Іде на колісах хата.

Двері спершу ти відчиниш,

На дивані відпочинеш,

А вона в єдину мить

Хоч куди тебе домчить. (Автомобіль)

— У школі ви — учні, а на дорозі — пішоходи. Щоб не сталося біди, необхідно виконувати Правила дорожнього руху.

— Які з них ви вивчили у 1-му класі? (Кожна вулиця має проїжджу частину для руху транспорту. Це — дорога. Пішоходи ходять узбіччями або тротуарами. Світлофор — найкращий друг пішоходів. Переходити дорогу треба на переході.)

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви поглибите свої знання про правила пішохідного руху з метою запобігання небезпеки на дорозі.

IV. Вивчення нового матеріалу

1.Робота за підручником (г. 77-79)

— Доведіть, що дорога є місцем підвищеної небезпеки. Щороку автомобільні аварії завдають великих збитків, у них калічаться і гинуть люди.

— Що треба робити, щоб на вулицях і дорогах нашої країни було безпечно?

— Розгляньте малюнок на с. 77. Для чого призначені тротуари? Для чого призначена проїжджа частина?

— Як перекладається слово тротуар (с. 75)? Як по ньому треба йти?

— Де треба ходити, якщо тротуарів немає?

— Де треба ходити, якщо відсутні пішохідна і велосипедна доріжки?

Словникова скарбничка

Пішохід — особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами. Пішоходами є також люди, які рухаються в інвалідних колясках без двигуна, ведуть велосипед, мопед, мотоцикл, везуть санки, візок, дитячу чи інвалідну коляску.

У часники дорожнього руху — це особи, які беруть участь у русі на дорозі: пішоходи, водії транспорту, пасажири, погоничі тварин.

— Відгадайте загадки.

• Йде через села і міста,

А з місця не зрушить. (Дорога)

Клас

Такий собі віз,

Має четверо коліс.

Без вола і без коня

Куди хоч біжить щодня. (Автомобіль)

2.Фізкультхвилинка

Раз, два — всі пірнають,

Три, чотири — виринають,

П’ять, шість — на воді Кріпнуть ручки молоді.

Сім, вісім, що є сили Всі до берега приплили,

Дев’ять, десять — розгорнулись,

Обсушились, розігрілись І за парти тихо всілись.

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

Робота у групах

— Обговоріть, від чого залежить безпека на дорогах.

— Де повинні рухатися пішоходи?

— Чому, йдучи узбіччям, треба рухатися назустріч транспорту? Відповідь обґрунтуйте.

— Пограйте в ігри, повторюючи правила поведінки пішохода на дорогах. Наприклад, гра «Пішохід».

Гра «Пішохід»

Утворіть коло. Ведучий, тримаючи м’яч, стає в його середину. Потім, обираючи одного з гравців, кидає йому м’яч і називає слово «пішохід». Той, хто зловив м’яч, розказує одне з правил поведінки пішохода і повертає м’яч ведучому. Наступний гравець називає інше правило і т. д. Повторювати вже названі правила не можна. Той, хто не знає правила або відповів неправильно, вибуває з гри.

VI. Підсумок уроку

— Які частини дороги вам відомі?

— Які правила пішоходів ви запам’ятали?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 4085 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Н. Забіла «Древній Київ», М. Познанська «Зацвіли каштани»
Водойми рідного краю
Правила поведінки за столом
М. Підгірянка «Загадка». О. Сенатович «Бігли діти повз ялинку...». Т. Коломіє...
Українська народна казка «Лисичка та журавель»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]