Головна » Конспекти » 2 Клас » Основи здоров’я

Інфекційні хвороби

Тема 3. Інфекційні хвороби

Мета: дати учням уявлення про те, що таке інфекційні хвороби, що таке бактерії; пояснити, як інфекція може потрапити в організм; ознайомити з ознаками інфекційних захворювань; вчити бути обачливими.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

— Чим відрізняється хвора людина від здорової? (Біль, підвищення температури, слабкість, поганий апетит, поганий настрій, бліді або дуже червоні щоки.)

— Які хвороби ви знаєте?

— Існують інфекційні хвороби.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про те, що таке інфекційні хвороби і як інфекція може потрапити в організм людини.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (г. 12-14)

— Чому люди хворіють?

— Розгляньте малюнки (с. 12). Що таке мікроби? Що таке мікроскоп?

— Мікроскоп — прилад, який збільшує зображення у сотні або тисячі разів.

— Намалюйте, як ви уявляєте мікробів. Зробіть плакат із цих малюнків.

— Розгляньте малюнки. Де використовують корисні бактерії?

— Які бактерії називають хвороботворними. Що ще є небезпечним для людини?

— Що спричиняють хвороботворні бактерії і віруси?

— Розгляньте малюнки (с. 13). Як бактерії і віруси потрапляють в організм людини?

— Назвіть деякі ознаки інфекційної хвороби.

— Кожна хвороба має різні ознаки. Тому при захворюванні треба чітко розповісти батькам і лікареві, що в тебе болить і як ти почуваєшся.

— Прочитайте вірш Петра Сороки «Логічна відповідь» (с. 14).

— Як ви вважаєте, чи правильно хлопчик відповів? А як відповіли би ви?

— Як хвороботворні бактерії і віруси можуть потрапити в організм людини?

— Назвіть деякі ознаки інфекційних захворювань.

— Розпитайте у батьків, на які інфекційні хвороби ви хворіли.

2. Фізкультхвилинка

БОРОВИК

Вийшов в поле боровик,(Виходять з-за парт.)

Та й узявся в боки,(Беруться в боки.)

Бо він бачити не звик(Розводять руками.)

Обрії широкі.

Покрутився на нозі,(Кружляють на одній нозі.)

Реготом залився,

Клас

Танцюристці-бабочці

В пояс уклонився.(Біг на місці.)

Потім зайчика ганяв,

Виспавсь на пісочку,(Нахили вперед.)

Коли вечір вже настав —

Викупавсь в струмочку. (Імітують плавальні рухи.)

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Тест «Так чи ні?»

— Якщо ти погано почуваєшся, потрібно:

О розповісти про це батькам;

О самому прийняти ліки;

О викликати швидку допомогу.

2. Гра «Продовж речення»

Чого «бояться» мікроби?

• Мікроби «бояться» води і мила. Тому треба. (мити руки, особливо після прогулянки та ігор з тваринами).

• Мікроби «бояться» дезінфекції. Тож якщо ти поранився або тебе подряпав кіт, треба. (змастити ранку йодом чи зеленкою).

• Мікроби «бояться» сонця. Тому треба щодня. (гуляти надворі).

• Мікроби «бояться» кип’ятіння. Тому треба кип’ятити. (воду і молоко).

• Мікроби «бояться» холоду. Тому готові страви слід зберігати у. (холодильнику).

VI. Підсумок уроку

— Що ми називаємо хворобою?

— Які причини хвороби?

— Назвіть деякі ознаки інфекційних захворювань.

— Як інфекція може потрапити в організм?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 2427 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Материнська свята доброта. Урок позакласного читання
Властивості паперу. Способи рвання паперу. Послідовність дій під час виготовл...
Л. Забашта «Рідна мова», М. Сингаївський «Колискова пісня, колискова...»
Інструменти і приладдя для роботи з тканиною
Про що можна дізнатися спостерігаючи за Сонцем
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]