Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 5. Складені задачі на збільшення й зменшення числа в кілька разів

Урок 117

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 5. Складені задачі на збільшення й зменшення числа в кілька разів

Мета: вправляти учнів у знаходженні частини числа; формувати вміння розв’язувати приклади і задачі на засвоєння таблиці множення й ділення.

Обладнання: таблиця усних обчислень, картки для індивідуальної роботи, таблиця ділення на 5, сигнальні картки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Пояснити розв’язання задачі № 887.

2) Один учень зачитує відповіді прикладів, в яких треба зменшити на 5 (№ 888).

3) Другий учень зачитує відповіді прикладів, в яких треба було зменшити у 5 разів (№ 888).

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Обчислити.

45 : 5 + 36

40 : 5 + 9

32 : 4 + 23

2 · 8 + 2

20 : 5 + 16

35 : 5 + 8

Картка 2

Обчислити.

5 · 6 + 23

4 · 8 – 17

30 : 5 + 6

21 : 3 + 7

5 · 2 + 13

(61 – 56) · 7

Картка 3

Скласти й розв’язати задачу.

Картоплі — 45 кг

Моркви — ? кг, у 5 разів менше } ?

3. Завдання для опитування

1) Показати відповідь за допомогою сигнальних карток.

10 : 5; 20 : 5; 35 : 5 ; 45 : 5 ; 25 : 5; 15 : 5; 40 : 5.

2) Розказати таблицю ділення на 5.

4. Усні обчислення

1) Якщо ви правильно обчислите приклади, то зможете прочитати слово.

5 · 7 = 35 Д

32 – 18 = 9 И

4 · 9 = 8 К

45 : 5 = 14 О

32 : 4 = 36 Щ

2) Допоможи коту Леопольду наловити риби.

45 : 5 – 7

3 · 8 – 6

5 · 4 – 16

3 · 5 – 8

2 · 7 + 18

27 : 3 + 4

3) Виконання завдання № 889.

II. Розвиток математичних умінь

1. Розв’язання кругових прикладів № 890

2. Перевірка роботи

3. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 891.

На дошці — скорочений запис задачі.

Від вівці — 1 л }

Від кози — 3 л

Від корови — ? л, у 5 разів більше

— Чи можемо відразу відповісти на головне запитання задачі?

— Чому?

— Про що дізнаємося спочатку?

— Яку дію треба виконати?

— Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі?

— Чому?

— Яку відповідь дамо?

2) Розв’язання задачі № 892.

На дошці — скорочений запис задачі.

Вишень — 35 кг }

Води — 10 кг

Цукру — ? кг, у 5 разів менше

Діти розв’язують задачу самостійно.

3) Перевірка роботи.

3. Самостійна робота

Виконання завдання № 894.

4. Перевірка роботи

5. Усне виконання завдання № 893

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 147 № 895, № 896.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 2826 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Що можна робити з інформацією
Про гномика Мудрунчика, дівчинку Ганнусю та інформацію
Українські дитячі пісеньки «Кукуріку, півнику», «Добрий вечір, зайчику». Дитя...
Культура спілкування. Словник мовленнєвого етикету
Узагальнюючий урок із теми «Рукотворна краса». Колективна робота «Сонячні кві...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]