Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 5. Розв’язання простих задач на збільшення та зменшення числа в кілька разів

Урок 115

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 5. Розв’язання простих задач на збільшення та зменшення числа в кілька разів. Задачі на дві дії, які містять зменшення числа в кілька разів

Мета: ознайомити учнів із задачами, які містять збільшення (зменшення) числа в кілька разів; закріплювати знання таблиці множення числа 5.

Обладнання: таблиця усних обчислень, картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Пояснити розв’язання задачі № 872.

2) Пояснити розв’язання задачі № 873.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Обчислити.

5 · 7 + 12

16 : 2 – 3

21 : 3 + 5

15 : 3 + 55

5 · 9 – 34

24 : 4 – 6

Картка 2

Обчислити.

9 : 3 + 12

3 · 8 + 6

2 · 2 + 66

5 · 5 + 5

5 · 4 – 6

3 · 4 + 16

Картка 3

Розв’язати задачу.

Юрко знайшов 15 грибів, а Сашко — у 3 рази менше. Скільки грибів знайшов Сашко?

Картка 4

Розв’язати задачу.

У першому класі 18 дівчаток, а хлопчиків — у 2 рази менше. Скільки в першому класі хлопчиків?

3. Усні обчислення

1) З’єднай лініями відповіді з виразами.

2 · 4 + 8 40

2 · 3 + 9 60

5 · 9 + 15 16

4 · 7 + 12 15

2) Математичний телефон.

· 2 – 8

: 2 + 4 · 5

5 + 5

3) Виконання завдання № 874.

4) Виконання завдання № 875.

II. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 876.

На дошці — скорочений запис задачі.

Ок. — 15

Й. — ?, у 3 рази менше } ?

— Про що дізнаємося спочатку?

— Яку дію треба виконати?

— Про що дізнаємося потім?

— Яку дію треба виконати?

— Яку відповідь дамо на запитання задачі?

2) Виконання завдання № 877 (усно).

3) Розв’язання задачі.

В одній сітці 5 рибин, у другій — на 2 рибини більше, а в третій — у 2 рази більше, ніж у другій. Скільки рибин у трьох сітках?

2. Самостійна робота

1 варіант

Обчислити.

2 · 7 + 7

2 · 8 + 8

18 : 2 + 56

(43 – 29) : 7

(5 + 7) : 2

5 · 7 + 23

2 варіант

Обчислити.

24 : 4 + 48

(15 + 5) : 4

28 : 4 – 3

5 · 9 + 54

32 : 4 : 2

18 + 5 · 7

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 145 № 878, № 879.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 1553 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Розпорядок дня учнів і його вплив на здоров'я. Правиль­на організація роб...
Запитання до природи. За що нам удячні хатні улюбленці (рослини, тварини)?
Запитання до природи. Чи розуміються тварини між собою?
Сюжетна аплікація. Створення композицій до казок
Культура спілкування. Словник мовленнєвого етикету
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]