Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Складання таблиці ділення на 4. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 4

Урок 109

Тема. Складання таблиці ділення на 4. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 4

Мета: опрацювати таблицю ділення на 4; навчати учнів порівнювати задачі на ділення на рівні частини і на вміщення.

Обладнання: таблиці усних обчислень, предметні малюнки, таблиця ділення на 4, картки для індивідуальної роботи.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Пояснити розв’язання задачі № 817.

2) Замінити умову задачі так, щоб вона стала складеною.

3) Пояснити розв’язання задачі № 818.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Обчислити.

21 : 3 + 18

4 · 9 + 15

18 : 3 – 5

4 · 9 + 4

18 : 3 + 34

12 : 2 + 16

Картка 2

Порівняти.

5 + 2 __ 2 · 5

4 · 7 __ 3 · 7

12 : 2 __ 12 : 3

18 : 3 __ 18 : 2

Картка 3

Обчислити.

4 · 9 + 5

3 · 8 – 12

12 : 2 + 7

4 · 4 + 16

3 · 3 + 8

4 · 7 + 15

Картка 4

Розв’язати задачу.

Один учень розв’язав 4 стовпчики прикладів по 4 у кожному, другий — стільки ж. Скільки прикладів розв’язали обидва учні?

3. Усні обчислення

1) Математичний диктант.

• Добуток чисел 4 і 8;

• добуток чисел 3 і 7;

• частка чисел 18 і 3;

• частку чисел 27 і 3 збільшити на 9;

• від 45 відняти добуток чисел 3 і 7;

• до 67 додати частку чисел 3 і 3.

2) Гра «Будь уважним».

Напиши поряд цифри: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. З’єднай їх знаками «+» або «–» так, щоб вийшло 40.

3) Вгадай!

Які числа треба поставити в порожні клітинки?

1 2 3

3 6 9

4) Порівняй ряди чисел.

Порівняйте ці чотири ряди і знайдіть серед них зайвий ряд. Чим він відрізняється від інших?

II. Робота над новим матеріалом

1. Підготовчі вправи

Виконання завдання № 819.

2. Складання таблиці ділення на 4

На дошці таблиця множення числа 4. Учні по черзі називають відповідні приклади ділення на 4. Учитель записує їх на дошці, а учні записують їх у зошитах.

3. Первинне закріплення

1) Виконання завдання № 820.

2) Розв’язання прикладів № 821.

3) Усне розв’язання задач № 822, № 823.

III. Розвиток математичних умінь

1. Самостійна робота

1 варіант розв’язує приклади № 824 (верхній рядок);

2 варіант розв’язує приклади № 824 (нижній рядок).

2. Перевірка роботи

3. Фізкультхвилинка

4. Розв’язання задачі № 825

На дошці скорочений запис задачі.

I. — 20 к. }

II. — 16 к.

розклали в 4 к. по ? к.

— Про що дізнаємося спочатку?

— Яку дію треба виконати?

— Про що дізнаємося потім?

— Яку дію треба виконати?

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 137 № 826, № 827.
Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 3030 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Панно для класної кімнати. Підбір технік для виготовлення
Елементи графічної грамоти. Виготовлення «Монгольської гри»
Дослідницький практикум. Чим славиться моє місто (село)
«Золотаосінь»
Різноманітність тварин. Що дають тварини людям
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]