Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 3. Порівняння задач за різним розташуванням множників в умові

Урок 94

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 3. Порівняння задач за різним розташуванням множників в умові

Мета: формувати в учнів уміння застосовувати таблиці множення числа 3 у процесі розв’язання задач; ознайомити з можливістю різного розміщення множників в умові задачі.

Обладнання: таблиця усних обчислень, таблиця множення числа 3, картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Зачитати розв’язання задачі № 705.

2) Зачитати розв’язання задачі № 706.

— Порівняйте дві задачі.

— Чим вони схожі?

— Чим відрізняються?

— Змініть запитання до задачі № 706 так, щоб вона була такого ж виду, як задача № 705.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Обчислити.

2 · 4 + 16

3 · 9 – 16

3 · 6 + 18

18 : 2 + 45

12 : 2 + 9

3 · 8 – 20

Картка 2

Обчислити.

3 · 3 + 3

3 · 4 – 7

6 : 2 + 54

2 · 7 – 8

(49 – 46) · 7

12 : 2 + 74

Картка 3

Порівняти.

3 + 3 + 3 + 3 + 3 __ 3 · 6

3 + 3 + 3 + 3 + 3 __ 3 · 4

3 + 3 + 3 __ 3 · 2

Картка 4

• Знайти значення виразу 3 · а, якщо а = 5, а = 9

• Обчислити.

3 · 3

2 · 5

2 · 9

18 : 2

3 · 5

3 · 2

3. Усні обчислення

1) Розказати таблицю множення числа 3 напам’ять.

2) Гра «На якому стільці буде сидіти мишеня?»

8 18 2 15 27 6 9 16

2 · 8 3 · 5 3 · 3 12 : 2 2 · 4 3 · 9 2 · 9 4 : 2

3) Гра «Мікрофон».

Один учень називає приклад, а інший називає відповідь.

II. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Складання і розв’язання задачі № 707.

2) Розв’язання задачі № 709.

3) Розв’язання задачі № 710.

На дошці скорочений запис задачі.

Г — 8 шт. по 3 грн }

В — 6 грн

? грн

Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно.

4) Перевірка роботи.

5) Розв’язання й порівняння задач (№ 711).

— Чим схожі задачі?

— Чим відрізняються?

2. Самостійна робота

Виконання завдання № 708.

Виконання завдання № 712.

3. Перевірка роботи

— Зачитати приклади з відповіддю 24.

4. Вставити знак «+» або «–»

7 __ 8 = 15

12 __ 5 = 7

9 __ 4 = 13

11 __ 9 = 2

16 __ 8 = 8

8 __ 9 = 9

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 120 № 713, № 714.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 1978 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Смішинки-веселинки. М. Хоросницька «Матусин заповіт», «Дві душі», «Обіцянка»
Взаємозв’язок частин із цілою формою. Практична робота «Ліплення тварини»
В. Лучук «Жолудь». Є. Гуцало «Без дороги ходить дощ». П. Ребро «Суперечка». А...
Ще про клавіатуру
Запитання до природи. За що нам удячні хатні улюбленці (рослини, тварини)?
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]