Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Усне віднімання виду 40 – 8. Вправи та задачі на закріплення прийому віднімання

Урок 69

Тема. Усне віднімання виду 40 – 8. Вправи та задачі на закріплення прийому віднімання

Мета: ознайомити учнів з прийомом віднімання одноцифрового числа від круглого двоцифрового; розвивати вміння виконувати віднімання за допомогою числової шкали.

Обладнання: предметні малюнки, таблиці усних обчислень, картки для індивідуальної роботи.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Із завдання № 520 учні зачитують приклади з відповіддю, меншою за 40.

2) Назвати відстань між звірятами із задачі № 519.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Обчислити.

37 + 3

45 + 8

34 + 26

15 + 55

49 + 1

58 – 36

19 + 19

66 + 20

Картка 2

Обчислити.

76 + 24

14 + 56

22 + 28

44 + 36

56 + 14

67 + 23

67 – 48

92 – 41

3. Усні обчислення

1) Гра «Телефон».

Обчисли приклади, і ти дізнаєшся, від якого телефону слухавка.

77 – 29 48 – 23 46 + 34 16 + 47 56 + 39

80 63 48

25 95

2) Виконання завдання № 521.

3) Допоможи Котику відновити приклади.

– 43 = 38

– 38 = 52

– 12 =36

– 53 = 39

– 14 = 26

– 50 = 40

II. Робота над новим матеріалом

1. Підготовча робота

Назвати, скільки десятків у кожному числі.

2. Пояснення нового матеріалу

— Нам потрібно обчислити приклад 60 – 7.

60 — це 6 десятків. Візьмемо від 6 дес. 1 десяток і віднімемо від нього 7 одиниць; 10 – 7 = 3. Додамо до 5 дес. 3 од, буде 53.

Отже:

60 – 7 = 53

10 – 7 = 3

50 + 3 = 53

2. Первинне закріплення

1) Виконання завдання № 523.

2) Виконання завдання № 522.

3) Виконання завдання № 524 (з коментуванням).

4) Виконання завдань № 525, № 526 (усно).

3. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Розв’язування задачі № 527

Діти розглядають малюнок до задачі, аналізують її, розв’язують самостійно.

2. Перевірка роботи

3. Завдання для допитливих

Розставити у порожніх клітинках відповідні знаки у певній логічній послідовності.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 92 № 528, № 529.
Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 1256 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Про гномика Мудрунчика, дівчинку Ганнусю та інформацію
Фрукти та овочі виліплені із пластиліну
Культура спілкування. Словник мовленнєвого етикету
П. Воронько «Липка». В. Сухомлинський «Покинуте кошеня». Г. Могильницька «Баб...
Для чого ми вивчаємо природознавство
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]