Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Письмове додавання й віднімання двоцифрових чисел (закріплення). Складені задачі на збільшення й зменшення суми двох чисел на кілька одиниць

Урок 61

Тема. Письмове додавання й віднімання двоцифрових чисел (закріплення). Складені задачі на збільшення й зменшення суми двох чисел на кілька одиниць. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом

Мета: закріплювати в учнів уміння письмово додавати й віднімати двоцифрові числа; складати й розв’язувати задачі на дві дії.

Обладнання: таблиця для усних обчислень, предметні малюнки, картки для гри, сніжинки, білий аркуш.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

— Подивіться у вікно.

Прийшла до нас бабуся

У білому кожусі.

Поля причепурила,

Пухнастим снігом вкрила.

Вгадайте: хто вона,

Бабуся чепурна? (Зима)

— Які ознаки зими ви бачите?

— Зараз у нас буде зимовий математичний урок.

— Яке ваше улюблене свято буде незабаром? (Новий рік)

— Хто головні герої на цьому святі?

— У ці передноворічні дні в Діда Мороза дуже багато справ. Можливо, знадобиться йому і наша допомога.

Сьогодні на уроці ми будемо додавати й віднімати двоцифрові числа, розв’язувати задачі, і розгадаємо, що нам прислав Дід Мороз.

(На дошці — білий аркуш, що прикриває картинку. Аркуш розрізано на 10 частин.)

— За правильні відповіді збиратимете сніжинки.

1. Усна лічба

1) Учні записують відповіді.

• 20 ялинок у лісі росли,

В школу ялинку одну відвезли.

Скільки ялинок лишилося там?

Добре подумаєш — скажеш це сам.

• Снігуронька запакувала 47 подарунків для малят, залишилося ще 25.

Скільки подарунків отримають малята від Снігуроньки?

• Знайдіть суму чисел 37 і 22, і ви дізнаєтесь, скільки ліхтариків на ялинці у Діда Мороза.

— Хто не помилився жодного разу, візьміть дві сніжинки. Дід Мороз дозволяє вам відкрити частинку № 1, бо ми добре виконали завдання.

2) Гра «Спустімося з гірки».

3) Каліграфічна хвилинка.

Записати усі двоцифрові числа, які містять цифру 8.

4) Виконання завдань № 461, № 463. (Відкриємо частинку 2.)

— Снігуронька хотіла зателефонувати Діду Морозу, розповісти зимові новини, але він змінив номер. Виконавши ці завдання, ми знатимемо його номер.

85 24 100 52 36 40 30 41

8 8 8 1 1 1 5 5

Діти записують правильні відповіді у таблицю. Якщо відповідь правильна, то вчитель відкриває цифри телефону.

II. Узагальнення й систематизація знань учнів

1. Відкриємо частинку № 3

— За допомогу Снігуронька подарувала нам чарівні яблучка. З них потрібно зняти чари — порівняти вирази. Але не забувайте: чим більше яблуко, тим цікавіше на ньому завдання. Оберіть собі будь-яке.

— Запишіть відповіді. Якщо правильно розв’язані нерівності з першого яблука, візьміть 3 сніжинки, з другого — 2 сніжинки.

Відкриваємо частинку № 4.

2. Розв’язання прикладів № 462

— Якщо ми правильно розв’яжемо приклади, то Дід Мороз запропонує нам цікаве завдання. Попрацюйте в парах, перевірте, чи правильно знайшли суми та різниці. Перевірка пройшла успішно — знімемо частинку № 5.

3. Гра «Математичні календарики»

— Незабаром Новий рік. І нам потрібні нові календарики. Дід Мороз пропонує нам незвичайні календарики.

Календариків багато, тому ми їх поділимо.

— Якщо все розв’язано правильно, візьміть стільки сніжинок, скільки у вас розв’язано прикладів.

Відкриваємо частинку № 6.

4. Фізкультхвилинка

— Усі чекають приходу Нового року, дивляться на годинник, як спливають останні хвилини старого року, як їх відбиває маятник.

Намалюємо очима ялинку.

А тепер подивимось, як падають сніжинки (згори вниз).

Подивіться, як сніжинка впала на ліве плече, на праве плече. А тепер погляньте на сніжинку, яка впала на ваш носик. Зловіть сніжинки.

Покружляйте, як сніжинки.

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

— Поки ми відпочивали, надійшло застереження від Діда Мороза, що взимку багато людей хворіють на застуди. Чому?

— Як зміцнити свій організм? (Вживати вітаміни.)

— Дід Мороз просить розв’язати задачу № 464 про вітаміни (усно).

2. Виконання завдання № 465

Діти розв’язують задачу самостійно, спираючись на скорочений запис задачі з підручника.

3. Перевірка роботи

— І це завдання ми виконали! Візьміть собі ще 2 сніжинки.

4. Робота з геометричним матеріалом

— Снігуронька вирішила пекти на свято торти, але різної форми.

Їх потрібно прикрасити декоративною стрічкою. Зараз ви підрахуєте, скільки треба стрічки, щоб обв’язати ваші торти.

— Яку форму мають торти? (Трикутну, прямокутну, квадратну)

— Виберіть собі торт та обчисліть, скільки декоративної стрічки потрібно для нього.

— Як знаходитимемо довжину всієї стрічки? (Додаванням)

— Що ми знаходимо, коли додаємо довжину всіх сторін? (Периметр)

20 см 20 см

30 см

30 см

10 см 20 см

5. Перевірка роботи

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 83 № 467, № 468.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 1109 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Дорога від дому до школи
Догляд за одягом та взуттям. Послідовність дій під час зав’язування шнурків н...
Карта України. Умовні позначення на карті (рівнини, гори, водойми)
«Бременські музиканти» (німецька народна казка)
Незабаром літо. Спостереження за природою влітку
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]