Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Задачі на знаходження невідомого від’ємника

Урок 55

Тема. Задачі на знаходження невідомого від’ємника

Мета: продовжувати розвивати в учнів уміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого від’ємника; розвивати логічне мислення, удосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: таблиця усних обчислень, схеми задач, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Назвати, чому дорівнює периметр квадрата зі стороною 2 см.

2) Зачитати розв’язання задачі № 413.

— Як розв’язати задачу за допомогою виразу?

2. Робота з індивідуальними картками.

Картка 1

Розв’язати задачу.

В одному кошику було 42 яйця, а в другому — на 10 яєць більше.

Скільки яєць було у двох кошиках разом?

Картка 2

Розв’язати задачу.

На будівництві працюють три бригади, разом 100 робітників. В одній бригаді 30 робітників, в другій 40. Скільки робітників працює в третій бригаді?

Картка 3

Розв’язати задачу.

Від трьох корів за день надоїли 78 літрів молока. Від однієї корови надоїли 30 літрів, від другої — 22 літри. Скільки літрів молока надоїли від третьої корови?

3. Завдання для решти дітей

1) Побудувати квадрат зі стороною 4 см. Знайти його периметр.

2) Обчислити.

45 + а, якщо а = 33, 24, 4, 12, 50.

4. Усні обчислення

1) Поєднати приклад з відповіддю.

48 + 20

11 68 24 20 28 66

11 + 17 96 – 30 54 – 43 78 – 54 17 + 3

3. Гра «Знайди помилку»

Незнайко хвалився перед друзями, що він добре вміє розв’язувати приклади.

Перевірте, чи правильно він виконав завдання.

II. Робота над новим матеріалом

1. Розв’язування задачі № 414

— Скільки було сантиметрів?

— Обведіть у зошитах стільки клітинок, скільки було сантиметрів.

— Скільки залишилось?

— Зафарбуйте стільки клітинок, скільки залишилось.

— Скільки незафарбованих клітинок?

— Отже, скільки сантиметрів відрізали?

— Яку дію треба виконати, щоб дізнатися, скільки сантиметрів відрізали?

Діти записують розв’язання задачі самостійно.

2. Первинне закріплення

Виконання завдання № 415 (самостійно).

3. Перевірка роботи

4. Усне розв’язання завдань № 419, 420

5. Робота над задачею № 417

На дошці — скорочений запис задачі.

Було — ?

Дали — 25 к. і 2 к.

Стало — 49 к.

— Про що дізнаємося спочатку?

— Яку треба виконати дію?

— Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі?

Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно.

6. Самостійна робота

1 варіант

• Приклади № 418 (верхній рядок).

• Задача.

Було — 13

Поїхало — ?

Залишилося — 7

2 варіант

• Приклади № 418 (нижній рядок).

• Задача.

Було — 22

З’їли — ?

Залишилось — 10

7. Перевірка роботи

8. Робота над завданнями з логічним навантаженням

Виконання завдань № 421, № 422.

9. Усне виконання завдання № 416

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 76 № 423, № 424.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 1916 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

А. Григорук «Хочеш бути щасливим, не будь лінивим». М. Коцюбинський «Артист»....
Загальні уявлення про папір та його виробництво. Види паперу. Економне викори...
Світ за вікном. Побудова і записування речень, що передають, описують вид із ...
Жива і нежива природа. Що належить до природи
Значення гарного й веселого настрою для збереження здоров'я
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]