Форма входу

Зареєструватися
Реклама
Сертифікат


Аналіз контрольної роботи. Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток

Урок 45

Тема. Аналіз контрольної роботи. Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток

Мета: проаналізувати помилки, допущені у контрольній роботі; ознайомити учнів із загальним випадком додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток; вправляти в розв’язанні простих і складених задач.

Обладнання: опорні схеми, м’яч для проведення гри, картки із завданнями.

Хід уроку

I. Аналіз помилок, допущених у контрольній роботі

Після аналізу типових помилок учнів проводиться колективна робота над їх усуненням.

Учні, які не припустилися помилок, працюють з картками для індивідуальної роботи.

1. Задача.

Матуся купила для консервації 40 кг овочів. Баклажанів — 10 кг, помідорів — 20 кг. Скільки огірків купила мама?

2. Записати вирази й розв’язати їх.

• 50 збільшити на суму чисел 30 і 10.

• 80 зменшити на суму чисел 40 і 20.

• Перший доданок 30, другий доданок — сума чисел 3 і 6. Знайти суму.

3. Знайти суму 50 + а, якщо а = 6.

Знайти різницю 66 – а, якщо а = 6.

II. Робота над новим матеріалом

1. Підготовча робота

Виконання завдання № 342.

Учні розв’язують приклади, використовуючи переставну властивість додавання.

2. Записати числа у вигляді суми двох чисел за зразком.

54 = 50 + 4

Числа: 47, 89, 12, 34.

3. Пояснення нового матеріалу

— Сьогодні ми будемо вчитися додавати двоцифрові числа.

Треба додати 34 і 42.

Запишемо суму цих чисел; розкладемо кожний доданок на десятки та одиниці.

34 + 42 = 30 + 4 + 40 + 2

— Як зручніше обчислити суму? (Спочатку знайти суму чисел 30 і 40, а потім — суму чисел 4 і 2; результати додати.)

30 + 40 = 70, 4 + 2 = 6, 70 + 6 = 76

— Отже, сума чисел 34 і 42 дорівнює 76.

4. Виконання завдання № 343

Діти пояснюють, як знайшли суму чисел 34 і 52.

5. Усне виконання завдання № 344

6. Читання правила № 345

Додаючи двоцифрові числа, десятки додають до десятків, а одиниці — до одиниць.

7. Первинне закріплення

Виконання завдання № 346 з коментуванням.

8. Самостійне розв’язання прикладів

41 + 32

53 + 34

16 + 72

25 + 34

9. Взаємоперевірка роботи

10. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) В одному будинку 36 квартир, а в другому — 22. Скільки квартир в двох будинках?

2) У бочці було 32 л води. Долили 21 л. Скільки літрів води стало у бочці?

3) Розв’язання задачі № 347.

4) Розв’язання задачі № 348.

Учитель на дошці записує скорочений запис задачі.

Було — 36 д. і 42 д.

Прийняли — 42 д.

Стало — ? д.

Діти розв’язують задачу самостійно.

5) Перевірка роботи.

2. Гра «Впіймай м’яч»

Учитель називає приклад і кидає учневі м’яч. Учень ловить м’яч і називає відповідь. Потім повертає м’яч вчителю.

Приклади: 30 + 40, 20 + 5, 65 – 5, 40 – 10 та інші.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 66 № 349, № 350.



Категорія: 2 Клас Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 637 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
ninel

Яндекс.Метрика
  Рейтинг@Mail.ru