Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Розв’язання задач складанням виразу. Одиниці вимірювання часу

Урок 43

Тема. Розв’язання задач складанням виразу. Одиниці вимірювання часу

Мета: ознайомити учнів із розв’язанням задач складанням виразу, з одиницями вимірювання часу (година, хвилина); розвивати вміння записувати числа у вигляді розрядних доданків.

Обладнання: таблиці усних обчислень, схеми задач, модель годинника, малюнки, циферблатів годинників.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Один учень зачитує розв’язання задачі № 329.

2) Другий учень називає цифри, якими позначені прямокутники, трикутники.

2. Усні обчислення

1) Обчислити приклади, які записані на прямокутниках.

2) Цікаві задачі.

• На запитання про те, скільки йому років, дідусь відповів: «Мій вік виражається двоцифровим числом, в якого сума цифр дорівнює найменшому двоцифровому числу, а число десятків на 6 більше від одиниць». Скільки років дідусеві?

• Галинка має розрізні цифри-картки, серед яких 18 карток із цифрою 5.

Їй потрібно скласти всі двоцифрові числа. Чи вистачить їй розрізних цифр 5?

II. Робота над новим матеріалом

1. Розв’язання задачі № 332

Діти уважно читають задачу, роздивляються малюнок.

Про що можна дізнатися, якщо знаємо, що хлопець упіймав 10 риб, а з 3 зварив вуху? (Скільки повісив сушити вранці.)

— Яку дію треба виконати? (Від 10 відняти 3)

— Скільки ще риб він повісив сушитися? (8)

— Скільки всього буде сушених риб? (7 + 8)

Цю задачу можна розв’язати за допомогою виразу.

(10 – 3) + 8

2. Розв’язання задачі № 331

Учитель на дошці записує скорочений запис задачі.

Було — 90 к.

Витратив — 40 к. і 30 к.

Залишилось — ? к.

— Що треба знати щоб відповісти на головне запитання задачі? (Скільки було і скільки витратив)

— Можемо зразу дати відповідь на головне питання задачі? (Ні)

— Чому? (Не знаємо, скільки витратив)

— Як дізнатися, скільки витратив? (40 + 30)

— Можна тепер відповісти на головне запитання задачі?

— Як?

Після аналізу діти записують задачу самостійно.

3. Перевірка роботи

— Як записати розв’язання задачі за допомогою виразу?

90 – (40 + 30)

— Як розв’язати задачу іншим способом?

90 – 40 – 30, або 90 – 30 – 40

4. Розв’язання задачі № 338

Діти читають задачу і роздивляються малюнок.

Учитель записує на дошці скорочений запис задачі.

Було — 12 с.

Зварила — 3 с. і 4 с.

Залишилося — ? с.

Діти розв’язують задачу самостійно за допомогою виразу.

5. Перевірка роботи

6. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Розгадування загадки

• Не п’є, не їсть, а ходить і б’є. (Годинник)

• Що іде, не рухаючись з місця? (Час)

2. Учитель демонструє годинник і пояснює, що година і хвилина одиниці — це вимірювання часу.

В 1 добі — 24 години.

В 1 годині — 60 хвилин.

3. Розв’язання задачі № 337

Учитель заповнює таблицю.

Час Виготовляв Виготовляє

1 год

2 год

30 д. ?, на 10 д. більше ?

— Що сказано про деталі, які став виготовляти верстат-автомат після вдосконалення?

— Що це означає?

— Яку дію виконаємо спочатку?

— Про що дізналися?

— Чи можемо тепер дати відповідь на запитання задачі? Чому? Якою дією?

3. Самостійна робота

Виконання завдання № 333.

Діти роздивляються перший приклад і виконують наступні приклади за зразком.

4. Перевірка роботи

5. Усне обчислення прикладів № 334

6. Самостійне виконання завдання № 335

7. Взаємоперевірка

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 64 № 339, 340.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 1311 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 21
Сонце та його значення для життя на Землі
Твоя родина, рідня, рід. Свята моєї родини
Твої руки. Чутливість шкіри
Столи бувають різні
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]