Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Письмова нумерація чисел першої сотні. Читання та записування чисел у нумераційній таблиці. Таблиця чисел першої сотні

Урок 35

Тема. Письмова нумерація чисел першої сотні. Читання та записування чисел у нумераційній таблиці. Таблиця чисел першої сотні. Визначення числа десятків і числа одиниць у двоцифровому числі

Мета: вправляти учнів у читанні й записуванні чисел; ознайомити з нумераційною таблицею чисел першої сотні; розпочати підготовку до виконання арифметичних дій над круглими десятками.

Обладнання: нумераційна таблиця, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи, схема задачі, м’яч.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Учитель з’ясовує, як діти доповнили задачу № 263.

— Яке запитання поставили до задачі?

2) Записати на дошці розв’язання задачі № 262.

2. Робота з картками

Картка 1

• Розв’язати приклади.

9 + 9

4 + 7

14 – 8

15 – 9

8 + 7

11 – 5

0 + 3

9 + 0

8 – 0

• Перший доданок 6, другий доданок 7. Знайти суму.

Картка 2

Розв’язати задачу.

На подвір’ї було 15 курей. Спочатку господарка загнала до пташника 4 курки, а потім — ще 3. Скільки курей залишилось на подвір’ї?Картка 3

• Розв’язати колові приклади.

16 – 8

9 + 2

11 – 4

8 + 9

17 – 8

7 + 9

• Накреслити 1 відрізок довжиною 11 см, а другий — на 5 см менший за перший.

3. Усні обчислення

1) Назвати число, в якому 3 дес. 5 од.; 4 дес. 8 од.; 8 дес. 9 од.; 1 дес. 3 од.; 10 дес.

2) Виконання завдання № 264.

3) Виконання завдання № 265.

4. Гра «Мовчанка»

5. Перевірка роботи за картками

II. Робота над новим матеріалом

1. Виконання завдання № 266

Діти креслять у зошитах нумераційну таблицю.

Записують числа 27, 45, 16, 60, 99, 100.

2. Робота з таблицею першої сотні

Виконання завдання № 267.

Додаткове завдання

• Назвати всі числа, в яких число одиниць дорівнює 5; число одиниць дорівнює 3.

• Назвати попереднє і наступне число до чисел 25, 40, 90.

• Назвати всі числа, в яких кількість десятків дорівнює 2.

3. Первинне закріплення

Виконання завдання № 268 (усно).

II. Розвиток математичних умінь

1. Фізкультхвилинка

ВУХА

Для виконання цієї вправи потрібно сісти на край стільця. За сигналом діти нахиляють голову до плечей, по черзі зліва направо і справа наліво.

Нахили виконуються сильно і різко, так, щоб при кожному нахилі дістати вухом до плеча. Вправа виконується протягом 20 секунд.

У цій вправі розігріваються вуха, а через нервові закінчення у вушних раковинах збуджується і весь організм. Крім того, розробляється рухливість шийних хребців.

2. Виконання завдання № 269 біля дошки з коментуванням

3. Робота над задачею № 270

Учитель на дошці чіпляє схему задачі.

Діти самостійно виконують задачу.

4. Перевірка роботи

5. Задача з логічним навантаженням

Жук відбіг від нірки на 10 м, а потім пробіг у протилежному напрямку 20 м. На якій відстані від нірки опинився жук?

6. Завдання для допитливих

Скільки трикутників у фігурі?

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 54, 55 № 271, 272.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 1971 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Новорічні гірлянди. З’єднання елементів гірлянди. Виготовлення новорічної гір...
Хто ти. Які вони, який ти. Історія твого імені
Народний календар
Узагальнюючий урок із теми «Рукотворна краса». Колективна робота «Сонячні кві...
Робота з папером. Декоративна аплікація
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]