Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Визначення часу за годинником. Співвідношення між одиницями часу. Додавання і віднімання іменованих чисел

Урок 90

Тема: Визначення часу за годинником. Співвідношення між одиницями часу. Додавання і віднімання іменованих чисел, поданих в одиницях вимірювання довжини, маси, місткості

Мета: закріпити вміння визначати час за годинником; удосконалювати вміння розв'язувати задачі на зменшення числа у декілька разів, виконувати дії над величинами та іменованими числами; розвивати обчислювальні навички, пізнавальну активність, логічне мислення; виховувати уважність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

Учні проводять стрілки від другого множника до відповіді.

 2 Математичний диктант

 • Перший множник — 2, другий — частка чисел 40 і 5. Запишіть добуток.

 • Число 45 зменшити у 5 разів і результат зменшити на 3.

 • Третину від 27 зменшити на 5.

 • Ділене — 25, дільник — різниця чисел 53 і 48. Запишіть частку.

 • Тато з’їв 12 вареників, мама — на 5 вареників менше, а Наталя — у 4 рази менше, ніж тато. Запишіть, скільки вареників з’їла мама і скільки — Наталя.

 3 Індивідуальне опитування

Картка № 1 Картка № 2

1. Розв’яжи приклади.1. Розв’яжи приклади.

(12 + 16) : 4; 45 : 5 - 36 ■ (41 - 35); 40 : 5 - 7

27 : 3 : 3; 14 - 4 : 2.43 + 4 ■ 6; 32 : 4 - 4

2. Розв’яжи задачу.2. Розв’яжи задачу.

Маса одного маленького ящи¬Маса одного кавуна 5 кг,

ка з фруктами --- 4 кг, велико-а однієї дині --- 3 кг. Чому

го --- 6 кг. чому дорівнює масадорівнює маса одного кавуна

шести великих і одного ма¬і шести динь?

ленького ящика з фруктами?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу з одиницями часу; закріпимо вміння визначати час за годинником.

IV. Вивчення нового матеріалу

 1 Робота в парах. Визначення часу за годинником

1) Учні по черзі задають час на циферблаті і визначають його.

2) Визначте за малюнками, який тепер час, і скажіть, який час показуватимуть годинники через 15 хвилин.

 2 Розв'язування задач на час

1) Літак вилетів о 7 год 20 хв, а прилетів через 10 год 20 хв. о котрій годині прилетів літак?

2) Потяг відправився вранці о 9 год 18 хв, а прибув на станцію призначення о 21 год 56 хв. Скільки часу він був у дорозі?

3) П’єса закінчилася о 10 год 50 хв вечора. Коли вона почалася, якщо тривала 3 години 30 хв?

3

3 Робота з іменованими числами

1 год - 15 хв1 дм - 4 см

6 м - 1 дм 5м 1 дм - 6 дм

31 дм + 9 дм 45 хв + 15 хв

V. Розвиток математичних знань

Розв'язування задач

1)Розв’язання задачі за малюнком.

1

6 м

— Скільки метрів тканини пішло на 3 сукні?

— Що потрібно зробити, щоб дізнатися, скільки метрів тканини піде на пошив 1 сукні?

2)Розв’язування задачі за коротким записом.

К. — 6 кг м 1

Гр. — ?, в 2 р. <

Ябл. — 2 кг

— Що запитується в задачі?

— Чи є картопля фруктом?

Запис розв’язування задачі виразом.

6 : 2 + 2 = 5 (шт.)

— Яке число умови можна змінити, щоб відповідь зменшилася? (У 2 рази менше — збільшити число 2.)

— Що можна змінити, щоб відповідь збільшилася? (Замінити знак «<» на «>».)

 Фізкультхвилинка

 2 Офтальмологічна пауза

 3 Розв’язування логічних завдань

1) Рибалка за 5 хв зловив 1 рибину. За який час він зловить 10 рибин?

2) Троє хлопчиків йшли дорогою і знайшли 3 гривні. Скільки знайшов би кожний із них, якби йшов один?

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 2369 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

А. М'ястківський «Неня». Д. Білоус «Звертання»
Рослини, їх будова. Практична робота. Вивчення будови рослин
Чеська народна казка «Собака, коти та миші». Творчий переказ за кадром фільму
Українська народна казка «Дрізд і голуб». Прислів'я. Загадки. Підсумок із...
Елементарне поняття про архітектуру як вид мистецтва. Практична робота «Місто...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]