Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Повторення вивченого матеріалу. Знаходження значень виразів з дужками. Творча робота над задачею

Урок 63

Тема: Повторення вивченого матеріалу. Знаходження значень виразів з дужками. Творча робота над задачею

Мета: формувати вміння знаходити значення виразів з дужками, творчо працювати над задачею; повторити письмове додавання і віднімання; розвивати навички лічби; прищеплювати любов до математики.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

1) Гра «Знавець таблиці».

6 : 24 : 2

2 ■ 32 ■ 7

12:2 18 : 2

16 : 214 : 2

8 : 22 ■ 9

На дошці написані приклади на множення і ділення. Діти у зошитах записують тільки відповіді. Після завершення роботи виходять до дошки із зошитами. Коли всі учні вишикуються у дошки, починають перевірку відповідей. Учні, у яких виявляються помилки, проходять на свої місця. Таким чином, залишаються тільки ті, хто розв’язав усе правильно. Вони отримують звання «Знавець таблиці».

2) Користуючись рівністю, знайдіть значення виразу.

7 ■ 10 =6 ■ 10 = 605 ■ 10 = 50

70 : 7 =60 : 6 =50 : 5 =

3) Використовуючи числа 2; 7 і 14, складіть приклад на множення і два приклади на ділення.

4) Повторення компонентів множення.

множник 2 428

множник52 97

добуток 12 1018 14 18 16

Наприклад. Щоб знайти другий множник, потрібно добуток поділити на перший множник. 12 ділимо на 2, отримуємо 6. Відповідь: другий множник дорівнює 6.

5) Повторення компонентів ділення.

ділене18 1612 10

дільник 2 2 2 4 2

частка 2752 6

 2 Розв'язування задач

1)2 м тканини коштують 16 грн. Скільки коштує 1 м такої самої тканини?

2) У 3 коробках було по 6 тістечок. 4 тістечка з’їли. Скільки тістечок залишилося?

3) Андрій склав з паличок 7 трикутників і один п’ятикутник. Скільки паличок використовував Андрій?

 3 Математичний диктант

 • Добуток чисел 3 і 4 зменшити на 6.

 • Суму чисел 11 і 7 розділити на 2.

 • Різницю чисел 20 і 18 помножити на 7.

 • Частку чисел 12 і 2 збільшити на 5.

 • Різницю чисел 16 і 4 поділити на 2.

 4 Хвилинка каліграфії' з логічним завданням

На дошці:

21337591657

— Діти, одне число тут «зайве», воно відрізняється від усіх інших. Здогадайтеся, яке це число, і поясніть, чому. («Зайвим» можна назвати число 9 — воно одноцифрове, а інші числа — двоцифрові.

«Зайвим» може бути і число 16 — оскільки воно парне, а всі інші числа — непарні.)

 Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних знань

 1 Самостійна робота

3 ■ (2 + 7)2 ■ (3 + 4)

(11 - 9) ■ 3 (12 - 9) ■ 6

3■5+453■9+12

(84 - 79)■1(40 - 28):2

1 варіант — 1-й стовпчик.

2 варіант — 2-й стовпчик.

Двоє учнів — біля дошки.

Перевірка

— Поставте знак плюс, якщо приклади розв’язані правильно.

— Поставте знак мінус, якщо допущені помилки.

— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав роботу правильно.

— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився помилок.

 2 Творча робота над задачею

Складіть задачу за схематичним малюнком.

— Яку відстань пролетіла бджілка спочатку? а потім? Яку відстань усього пролетіла бджілка?

? дм

30 дм30дм12дм

— Запишіть розв’язання числовим виразом.

30 + (30 + 12) = 72 (дм)

Відповідь: 72 дм.

 3 Офтальмологічна пауза

 4 Розв'язування логічної задачі

У Даші і Маші 15 книг з віршами. Даші подарували ще три книги з віршами. Скільки тепер книг стало у них разом?

Розв’язання. Хоча ми не знаємо, скільки книг було у Даші і скільки у неї стало книг, ми можемо розв’язати задачу. Якщо до одного з доданків додати деяке число, то сума збільшиться на це число: (а + с) + Ь = (а + Ь) + с за сполучною властивістю додавання. Отже, від додавання до книг Даші ще 3 книг загальне число книг збільшиться на 3 книги, тобто дорівнюватиме 15 + 3 = 18. Відповідь: 18 книг.

IV. Підбиття підсумків. Рефлексія

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 1498 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Д. Чередниченко «Рідні краєвиди». Л. Глібов «Зимня пісенька». «Сію, сію, посі...
Природні та рукотворні об'єкти (тіла)
Техніка виконання розпису пензлем. Виконання візерунків
Незабаром літо. Спостереження за природою влітку
Запитання до природи. З чого виготовляють папір? Чому малює твій олівець?
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]