Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Таблиця множення числа 3. Знаходження значень виразів на дії різних ступенів. Розв'язування задач

Урок 58

Тема: Таблиця множення числа 3. Знаходження значень виразів на дії різних ступенів. Розв'язування задач

Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 3 і її практичним застосуванням; формувати вміння знаходити значення виразів на дії різних ступенів, розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

1)Гра «Хто швидший?».

Грають 3 команди.

7 + 8 13 - 8 18 - 9

- 6+ 9+ 6

+ 5- 6- 7

- 7+ 3+ 5

+ 9- 7- 4

2)Обчисліть. 35 : 5 = 7 7 ■ 5 =

35 : 7 =

32 : 8 = 4 4 ■ 8 =

32 : 4 =

54 : 6 = 9 9 ■ 6 =

54 : 9 =

 2 Розв'язування задач

1) До танцювального ансамблю записалося 17 учнів, а до хору — 35. На скільки більше учнів записалося до хору, ніж до танцювального ансамблю?

2) Діти для прогулянки вишикувалися парами. Вийшло 9 пар. Скільки дітей вийшло на прогулянку?

3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Випишіть відповіді таблиці множення числа 2.

2345678910

12 13 14 15 16 17 18 19 20

III. Повідомлення теми і мети уроку

IV. Вивчення нового матеріалу

 1 Підготовчі вправи

1)На дошці — запис:

1 ■ 2 + 1

2 ■ 2 + 2

3 ■ 2 + 3

4 ■ 2 + 4

5 ■ 2 + 5

— Чим схожі вирази, чим відрізняються?

— Що означає перше число в добутку?

— Що означає друге число?

— Що означають доданки, які додаються до кожного добутка? Запис на дошці і в зошитах:

1 ■ 2 + 1 = 1 + 1 + 1 2 ■ 2 + 2 = 2 + 2 + 2

3 ■ 2 + 3 = 3 + 3 + 3

4 ■ 2 + 4 = 4 + 4 + 4

5 ■ 2 + 5 = 5 + 5 + 5

— Як замінити кожний вираз добутком двох чисел?

Запис на дошці і в зошитах:

1 ■ 2 + 1 = 1 + 1 + 1 = 1 ■ 3 = 3

2 ■ 2 + 2 = 2 + 2 + 2 = 2 ■ 3 = 6

3 ■ 2 + 3 = 3 + 3 + 3 = 3 ■ 3 = 9

4 ■ 2 + 4 = 4 + 4 + 4 = 4 ■ 3 = 12

5 ■ 2 + 5 = 5 + 5 + 5 = 5 ■ 3 = 15

— Хто здогадався, що ми отримали? (Новий стовпчик таблиці множення на 3)

— З якими ще одноцифровими натуральними числами треба скласти такі вирази?

— Закінчіть складання стовпчика самостійно.

Перевірка

6 ■ 2 + 6 = 6 + 6 + 6 = 6 ■ 3 = 18

7 ■ 2 + 7 = 7 + 7 + 7 = 7 ■ 3 = 21

8 ■ 2 + 8 = 8 + 8 + 8 = 8 ■ 3 = 24

9 ■ 2 + 9 = 9 + 9 + 9 = 9 ■ 3 = 27

2) Підбиття підсумків

— Що цікавого помітили?

— Перші множники в стовпчику розташовуються в порядку збільшення.

— Другий множник дорівнює 3!

— Значення добутка кожного разу збільшується на 3!

— Яке нове знання відкрили? (Самі склали новий стовпчик таблиці множення!)

— Скільки в цьому стовпчику одноцифрових значень добутків?

— А скільки двоцифрових?

— Скільки серед двоцифрових значень таких, у складі яких 1 десяток?

— А 2 десятки?

 2 Первинне закріплення

1) 3 ■ 4 =

3 ■ 5 =

3 ■ 6 =

3 ■ 7 =

3 ■ 8 =

3 ■ 9 =

2) Записуйте відповіді в рядок, використовуючи новий стовпчик таблиці множення.

 • За ніч Соловей-розбійник ламає своїм свистом 9 дерев. Скільки дерев він зламає за 3 ночі?

 • Кощій Безсмертний кладе в скриню щодня по 6 золотих монет. Скільки монет він покладе за 3 дні?

 • Щодня Фея виконувала по 3 бажання Попелюшки. Скільки бажань виконає Фея за тиждень?

3) На виготовлення однієї прямокутної рамки потрібно 8 см дроту. Скільки знадобиться дроту на виготовлення трьох таких рамок?

— Складіть дві обернені задачі і розв’яжіть їх. Які відповіді до обернених задач?

4) Самостійне розв’язування задачі.

по 3 кг 5 сіт. ? кг

 Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань

 1 Розв'язування задачі

Було—?

Пошили — 6 кост. по 3 м

Залишилося — 9 м

 2 Самостійна робота

2 ■ 4 + 783 ■ 6 + 20

3 ■ 6 + 453 ■ 4 - 6

3 ■ 5 - 143 ■ 8 + 9

3 ■ 7 + 403 ■ 3 + 3

1 варіант — 1-й стовпчик.

2 варіант — 2-й стовпчик.

Двоє учнів — біля дошки.

Перевірка

— Поставте знак плюс, якщо приклади розв’язані правильно.

— Поставте знак мінус, якщо допущені помилки.

— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав роботу правильно.

— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився помилок.

 3 Офтальмологічна пауза

 4 Розв'язування логічної задачі

У другому класі вчаться 3 хлопчики: Чернов, Білов і Руденко. Одного разу Чернов сказав Білову: «Цікаво, що один з нас білявий, другий — чорнявий, третій — рудий, і при цьому в жодного з нас колір волосся не співпадає з прізвищем». У відповідь Білов відмітив: «Але я не рудий». Який колір волосся в кожного з трьох хлопчиків?

Відповідь:

Білявий Чорнявий Рудий

Чернов --+

Білов-+-

Руденко+--

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 1850 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Елементарне поняття про скульптуру як вид образотворчого мистецтва. Практична...
Дива природи. Редагування текстів
Самообслуговування. Призначення одягу та взуття
Екскурсія на пришкільну ділянку. Спостереження за осінніми змінами в живій і ...
Сюжетні композиції з рослинних форм. створення колективних сюжетних композиці...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]