Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Переставна властивість дії додавання. Порівняння задач на збільшення і зменшення числа на декілька одиниць

Урок 3

Тема: Переставна властивість дії додавання. Порівняння задач на збільшення і зменшення числа на декілька одиниць

Мета: узагальнювати знання учнів про переставну властивість дії додавання; повторити таблиці додавання і віднімання чисел у межах 10; учити порівнювати прості задачі на збільшення і зменшення числа на декілька одиниць; розвивати спостережливість, кмітливість.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

Щоб урок пройшов немарно,

Треба сісти рівно, гарно

І виконувати те,

Про що мова зараз йде.

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Гра «Засели будиночки»

10

25

3 6

4 7

 2 Розв'язування задач

1) Сьогодні вівторок, а до початку канікул ще 4 дні. Якого дня тижня почнуться канікули?

2) З середи до п’ятниці був лютий мороз. Скільки діб був лютий мороз?

 3 Гра «Обчисли правильно»

Мета гри: формувати навички табличного додавання і віднімання в межах 10, уміння користуватися термінами «доданок», «сума».

Обладнання: в учнів — картки з числами від 0 до 9.

Опис гри: перед кожним учнем розкладені в будь-якому порядку лицьовою стороною вверх картки з числами від 0 до 9. Учитель читає вираз. Учні, розв’язавши його, шукають картку з відповіддю і перевертають її лицьовою стороною вниз. Учитель дає 6-7 прикладів з різними відповідями.

 • Знайди суму чисел 5 і 4.

 • На скільки 6 більше 3?

 • До 4 додай стільки ж.

 • Збільши 3 на 4.

 • Перший доданок дорівнює 2, другий — 3. Чому дорівнює сума?

 • 5 плюс 1.

— А тепер проведемо перевірку. Ті, у кого залишилися не перевернутими картки з числами 0; 1; 2 і 4, правильно впоралися із завданням.

 4 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

Дані числа: 7; 5; 3; 4; 1; 2; 6.

— Запишіть ці числа в порядку зростання.

— Запишіть ці числа в порядку спадання.

III. Повідомлення теми і мети уроку

IV. Розвиток математичних знань

 1 Повторення переставної властивості додавання

Учитель. Максим, Жора і Богдан мали знайти суму чисел 2; 3 і 5. Усі діти знайшли суму правильно.

Максим: 2 + 3 + 5 = 10 Ж о р а: 5 + 3 + 2 = 10 Богдан: 5 + 2 + 3 = 10

— Діти склали однакові приклади? чому ви так вважаєте?

— А чи можна сказати, що якийсь приклад складено неправильно? чому?

— Згадайте, якою властивістю додавання можна користуватися під час розв’язування прикладів.

Переставна властивість додавання:

Додавати числа можна в будь-якому порядку.

 2 Обчислення значень виразів зручним способом

7 + 5 + 35 + 3 + 7 + 5

2 + 10 + 84 + 1 + 6 + 9

 3 Розв'язування задач

1) Робота над загадками.

 • Дуже товсті ноги маю,

Тихо їх переставляю.

Височезний я на зріст,

Біля рота маю хвіст! (Слон)

 • Він такий смугастий,

Він такий ікластий,

Найстрашніший у тайзі,

Перед ним тремтять усі,

Як роззявить пащу: игрр!

Називають звіра... (тигр).

2) Складання задач про слонів і тигрів за схемами.

I — 5------1 I — 5 ^----------1

II — ?, на 3 > ІII — ?, на 3 <І

— чим схожі задачі? чим різняться?

— Чому перша задача розв’язується додаванням, а друга — відніманням?

Фізкультхвилинка

Раз! Два! Час вставати — Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідайте, Швидко втому, проганяйте П’ять! Шість! Засміялись, Кілька раз понахилялись. Сім! Вісім! Час настав

Повернутися до справ.

4 Самостійна робота

1 варіант 7 - 3 + 4 10 - 1 - 6

1 + 3 + 3 10 - 5 - 4

2 варіант

6 + 1 + 1 10 - 8 + 7

 4 + 0 + 6 1 + 9 - 4

Двоє учнів працюють біля дошки.

Перевірка

— Поставте знак плюс, якщо приклади розв’язані правильно.

— Поставте знак мінус, якщо допущені помилки.

— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав роботу правильно.

— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився по-

1) Кришка парти має 4 кути. Один з них відрізали. Скільки кутів стало в кришки парти? (5)

2) Надійка поставила 11 тарілок на стіл, із них перевернула 3 тарілки. Скільки тарілок на столі? (11)

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що ви сьогодні дізналися нового?

— Якою властивістю додавання можна користуватися під час розв’язування прикладів?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 1186 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Аплікація з паперу «курчатко»
«Україно, ясен мій цвіте...» Урок позакласного читання
«Бременські музиканти» (німецька народна казка)
Запитання до природи. За що нам удячні хатні улюбленці (рослини, тварини)?
Запитання до природи. Як економно використовувати воду вдома?
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]