Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Польська народна казка «Лисичка»

скачати

Тема: Польська народна казка «Лисичка»

Мета: ознайомити учнів з європейською казкою, зокрема польською, вчити аналізувати зміст, ділити казку на частини; розвивати навички виразного читання в особах, вміння висловлювати свою думку, уважність; виховувати такі моральні якості, як правдивість, чесність, спостережливість, обачність.

Обладнання: карта подорожі, вправи на картках, зображення лисички з рисами характеру на звороті.

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення: заочна подорож.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

1. Привітання:

- Доброго ранку! Доброго дня!

Доброго вчора, сьогодні, щодня!

Хай не псується годинник на вежі,

Хай буде все на землі, як належить,

Сонце – як сонце, літо – як літо,

Дощик – як дощик, діти – як діти.

Миру бажаю кожній родині,

Щастя, здоров’я – кожній дитині!

2. Перевірка готовності до уроку.

- Перевірте, чи все необхідне до уроку ви дістали та приберіть усе зайве з парт. Нас чекає сьогодні дуже цікаве заняття. Сідайте.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Гра «Закінчи речення»:

- Давайте згадаємо казки, які ви вже вивчили на минулих уроках, граючи в казку «Закінчи речення» . Я буду читати думку, а ви повинні її закінчити.

1) На минулих уроках читання ви вчили казки українських письменників. Вони так називаються, тому що… (Тому що їх автори, на відміну від народних, відомі. І ці автори – наші земляки: українці.)

А чи запам’ятали ви авторів цих казок? ( або: - А які казки українських письменників ви запам’ятали?)

2) Казка, в якій головною дійовою особою є дівчинка Наталочка, називається… («Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку»)

3) Казка, в якій головною дійовою особою є зайчик, який дуже любив казки, називається… («Зайчаткова казочка»)

4) Які основні частині у тексті кожної казки? (Зачин, основна частина і кінцівка)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Оголошення теми і мети уроку.

- Подивіться на карту світу. На ній дуже багато країн. Багато держав, але ще більше націй і народностей. І у кожного народу своя культура, побут, звичаї, і, звичайно, творчість своєрідна, не така, як у інших. Наша держава має добрих сусідів. Це народи європейських країн: росіяни, білоруси, поляки, чехи… Сьогодні ми з вами розпочнемо знайомитись із казками, які читають діти цих народів, що разом із Україною входять до складу Європи.

- Європа, діти, - це така частина континенту Євразії, де знаходиться наша з вами Україна та багато інших країн (показати на карті світу).

2. Введення елементів нестандартності.

- Тож я запрошую вас разом зі мною здійснити мандрівку «Навколо світу за 45 хвилин». Ви знаєте є така дуже цікава книга, яку написав Жюль Верн «Навколо світу за 80 днів». А ми спробуємо, чи вийде це в нас за 45 хвилин.

- Подорожувати будемо цим літаком. Тож я буду стюардесою, а ви – пасажири. Для мандрівки вам знадобиться уважність, старанність, гарна поведінка, та, звісно, чудовий настрій.

- Готові? Уперед!

І Ѵ. Актуалізація опорних знань.

Білорусь

1. Читацька розминка.

- І ось перша країна, в яку ми завітаємо – Білорусь.

- А що ви знаєте про Білорусь?

- Ця країна знаходиться поруч з Україною, тож мова в неї дуже схожа, хоч і здається смішною. А рядочки ці добре розминають мовний апарат.

- Я буду читати по одному рядку, а ви хором будете за мною повторювати:

Ло-ра-ру-ре;

рі-ро-ли-лу;

ре-лі-ри-ла.

- А тепер давайте прочитаємо перший рядок голосно, другий – звичайним голосом, а третій – пошепки.

- Давайте прочитаємо так, ніби у кінці кожного рядка стоїть знак питання.

- А тепер так, ніби ми щойно прокинулися і нам ще дуже-дуже хочеться спати.

- А тепер давайте прочитаємо кожен рядок радісно, піднесено.

«Навпакинія»

2. Гра «Виправ помилки в казочках».

- Та у нас з вами, діти подорож незвичайна, казкова, тож і країни деякі будуть казковими. Ось ми, гарно поуправлявшись зі складами в Білорусії, летимо до наступної країни – до Навпакинії. А в ній одразу і завдання для самих кмітливих знавців казок:

- В країні Навпакинії

Є місто помилок.

На вулиці Безглуздості

Живе казкар-дідок.

Свої казки розказує

Він на ніч дітлахам…

А помилки ти виправиш,

Якщо побачиш сам!

- Тож перед вами на партах лежать аркуші з казочками, а ваше завдання знайти і виправити помилки:

1) Жили собі лід та жаба. Спекла якось жаба колосок. А він скік-поскік – та й утік!

2) Зустрілися якось миска та бабка. Бабка й питає: «Як ти можеш в дірці шити? От я живу в ручці».

3) Посіяв лід річку. Виросла річка велика-велика.

Ѵ. Вивчення нового матеріалу.

Польща

- Наступна країна, в яку ми подорожуємо – це Польща.

- Що ви знаєте про Польщу? Як називається там столиця?

- Так, це країна, яка знаходиться поруч з Україною. Вона велика за розмірами, а її столиця має назву Варшава.

- Тут ми побачимо, чи польська казка відрізняється від української,що нового повідомляє про знайому і улюблену героїню багатьох казок світу – лисичку. Ми будемо вчитися виразно читати казку і висловлювати свої думки про прочитане.

1. Виразне читання казки вчителем. Перевірка сприймання.

- Слухайте уважно, а а потім скажете, якою і чому в цій казці зображується лисичка.

2. Словникова робота

Не ворухнеться – лежить, наче мертва.

Побідкатися – поскаржитися.

Комір – російською мовою «воротник»

ѴІ. Закріплення набутих знань.

1. Повторне читання казки учнями.

А) Ланцюжком;

Б) роз’єднання слів в останньому абзаці;

В) Вибіркове читання:

- Прочитайте найперше речення, в якому зустрічається слово «лисичка».

- Прочитайте речення, в кінці якого стоїть знак оклику.

- Прочитайте речення, що складається з двох однакових слів

2. Бесіда за змістом казки:

- Як лисичці вдалося ошукати діда? (Прикинулася мертвою)

- Назвіть її дії словами з тексту (Забігла, лягла, не ворухнеться, почала викидати)

- Як це її характеризує? (Хитра, спритна, розумна, дотепна)

- Чому дід залишився без риби і без коміра? (Був надто довірливий, необачний)

- Як ви розумієте виділене речення?

3. Робота над композицією і особливостями російської казки. Бесіда.

- Якими словами розпочинається казка? Як зазвичай розпочинаються українські казки? («Жили були дід та баба…»).

- Як називається почато казки? (Зачин).

- Як закінчується казка? Зачитайте цей абзац. Як він називається? (Кінцівка).

- Отже, на скільки частин можна поділити казку?

- Доведіть, що події, зображені в казці, вигадані. Чи може таке статися в житті?

4. Характеристика образів.

На дошці прикріплено аркуші паперу, з рисами характеру. Учням потрібно обрати ті, що притаманні лисичці. Обравши правильні варіанти та склавши їх, на звороті побачимо зображення лисички.

Хитра, добра, дотепна, спритна, чесна, розумна, працьовита, щира.

Греція

- Наступною країною, в якій ми побуваємо буде Греція.

- А чи знаєте ви щось про Грецію?

- Це країна, в якій також багата творчість та культура. А ще в ній виникло і до сьогоднішнього дня розквітає таке мистецтво, як театр.

Театр – це таке дійство, в якому люди грають якісь ролі.

- Хто з вас коли-небудь був у театрі?

5. Читання в особах.

- Тож і ми з вами зараз ніби побуваємо у театрі на виставі «Лисичка».

- Скажіть, скільки дійових осіб у казці? (3) Чи всі вони наділені мовою?(Ні)

- Якою інтонацією будемо читати слова діда? Баби? Автора?

6. Робота над головною думкою.

- Кого ошукали у казці? Чому?

- Що засуджується? (Нечесність, хитрість, необачливість)

- Чого вчить казка? (Бути обачними, розумними, уважними)

ѴІІ. Підсумок уроку.

Школа № 9.

- Тож завершальною нашою зупинкою буде наша Батьківщина, і приземляємося прямісінько в школу № 9.

1. Підсумкова бесіда.

- Як ви вважаєте, чи відрізняються російські казки від українських? (Ні: зачин, будова, дійові особи).

- То яку ж казку ми читали сьогодні? Якої країни?

- В яких країнах побували?

- В якій вам більше сподобалося? Чому?

- Молодці! Ви були спритними, кмітливими та слухняними мандрівниками, тож ми змогли все ж таки здійснити казкову навколосвітню подорож за 45 хвилин!

2. Оцінювання.

3. Домашнє завдання:

- Читати казку і переказувати близько до тексту (с. 84 - 85).



Категорія: 2 Клас Читання | Додав: Vera (04.04.2015)
Переглядів: 2160 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Створення художнього декоративного образу. Практична робота «Чарівний птах»
Два уроки поспіль. У царстві рослин
Значення праці в житті людини. Правила організації робочого місця. Загальні п...
«Ой весна, весна...», «Вийди, вийди, сонечко» (українські народні співанки). ...
С. Жупанин «Грайте, грайте голосніше...». В. Гринько, А. Камінчук, Д. Чередни...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
udgenmypusecat, bondarsveta