Головна » Конспекти » 2 Клас » Читання

Художній образ. Платон Воронько «В лісі є зелена хата»

Урок 70. Художній образ. Платон Воронько «В лісі є зелена хата»

Мета: вдосконалювати техніку читання поетичних творів; формувати читацьку самостійність; розвивати вміння ділитися своїми враженнями про прочитане; виховувати естетичний смак.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Вправи для розвитку дихання

 • «Задми свічку»;

 • « Понюхай квіточку »;

 • « Пий чай із блюдця »;

 • « Подми на кульбабку »;

 • «Насос»;

 • « Годинник ».

2. Читання скоромовки «дощиком»

Діти читають хором:

 • накрапає дощ (тихо);

 • дощ сильнішає (голосніше);

 • злива (голосно);

 • дощ слабшає (тихіше);

 • дощ припинився (читання припиняється).

Скрекоче сорока сороці:

— А я у сорочій сорочці!

Сорока сороці скрекоче:

— А в мене яєчко сороче!

О.Орач

3. Робота над чистомовкою

Ку-ку-ку, ку-ку-ку!

Сидить пташка на сучку!

Ки-ки-ки, ки-ки-ки!

Посадили огірки!

Ко-ко-ко, ко-ко-ко!

Люблю свіже молоко!

III. Перевірка домашнього завдання

Гра «Хто краще?»

Конкурс на краще виразне читання вірша.

IV. Мотивація навчальної діяльності.

— Відгадайте загадку.

• Буркотливий, вайлуватий,

Ходить лісом дід кошлатий:

Одягнувся в кожушину,

Мед шукає і ожину.

Літом любить полювати,

А зимою — в лігві спати.

Як зачує він весну —

Прокидається від сну. (Ведмідь)

— Сьогодні ми прочитаємо вірш про ведмедів, автором якого є Платон Воронько.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Виразне читання вірша П. Воронька «В лісі є зелена хата» вчителем (с. 75)

— Хто живе в лісовій зеленій хаті?

2. Словникова робота

1) Довідкове бюро.

Вереда — вередлива людина; той, хто вередує.

Кошівка — те саме, що кошик.

2) Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем.

Поснулинабрида

шепочеведмежата

найменшийв кошівці

— Прочитайте слова здивовано; сердито; байдуже.

Фізкультхвилинка

3. Читання вірша учнями

— З якою інтонацією слід читати слова ведмедиці? (Заспокійливо, ласкаво)

— Ведмежати? (Роздратовано, вередуючи)

4. Гра «Торнадо»

— Починайте читати повільно, поступово збільшуючи швидкість читання.

— Яким ви уявляєте синка-ведмедика?

— Якою — його маму?

— Як поетові вдалося створити такі художні образи?

5. Гра «Читає Незнайко»

Учитель читає вірш, навмисне припускаючись помилок. Учні мають помітити їх і виправити.

В лісі є красива (зелена) хата,

Там поснули ведмежата,

А найменший — вереда,

Любій (сивій) мамі набрида.

Каже: «Я не хочу спати,

Утечу мерщій (вночі) із хати,

Коли меду не даси,

Риби, масла (сала), ковбаси!»

6. Робота за ілюстрацією

— Розгляньте малюнок.

— Кого на ньому зобразив художник?

— Розкажіть, якою є ведмедиця; вередливе ведмежа?

VI. Підсумок уроку

— Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?

— Хто є його автором?

VII. Домашнє завдання

Виразно читати вірш.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (07.05.2014)
Переглядів: 2410 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Вирощування рослин у закритому ґрунті. Відбір повноцінного насіння (коренів) ...
Українські дитячі пісеньки «Кукуріку, півнику», «Добрий вечір, зайчику». Дитя...
Природні та рукотворні об'єкти (тіла)
Продовжуємо вивчати клавіатуру
Гірські породи, їх значення для людини. Практична робота. Ознайомлення з коле...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]