Форма входу

Зареєструватися
Реклама
Сертифікат


Скринька загадок. Іван Сенченко. За лісом, за пралісом золота діжа сходить

Урок 10. Скринька загадок. Іван Сенченко. За лісом, за пралісом золота діжа сходить

Мета: формувати вміння висловлювати оцінні судження; навчати розуміти прочитане, виділяти головне; ставити запитання за прочитаним; розвивати образне мислення; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Розучування лічилки

Раз, два, три, чотири —

Кицю грамоти учили:

Не читати, не писати,

А за мишками ганяти.

2. Розчитування за складовою таблицею

3. Читання вірша «луною» за вчителем

КОНАДІНС, АБО СНІДАНОК НАВИВОРІТ Наш Іванко спозаранку Вже готовий до сніданку —

У сорочці, у штанцях,

Навіть з ложкою в руках.

Глип на стіл —

Там БІЛХ, АВАК.

Що це значить?

Як це так?

Усміхнулась ложка хитро,

Усміхнувся хитро ніж:

— Раз навиворіт сорочка,

КОНАДІНС, будь ласка, їж!

III. Перевірка домашнього завдання

Конкурс на кращого загадувана і відгадувача загадок.

IV. Мотивація навчальної діяльності.

— Ви чудово загадували і відгадували загадки. Відгадайте тепер мої загадки!

■ Із-за моря випливає,*Живимзерном народжений,

Промінці ласкаві має,Живу я на землі.

Заглядає у віконцеЩодня рум’яним сонечком

Це яскраве, кругле. (сонце).Я сходжу на столі. (Хліб)

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

Опрацювання тексту І. Сенченка «За лісом, за пралісом золота діжа сходить» (С. 74-75)

1. Виразне читання тексту вчителем

— Назвіть головних персонажів прочитаного тексту.

2. Словникова робота

Балабуха — тут: опуклість, гірка.

3. Читання тексту учнями

— З якою інтонацією читатимемо слова Катрусі? (Зі здивуванням, захопленням) Бабусі? (Спокійно, розмірено)

Фізкультхвилинка

Раз, два — дружно встали,

Добре спинки порівняли.

Три — швиденько взяли гирі,

Підняли їх на чотири.

Попиляли ми дрова —

Раз, два, раз, два.

Порубали ми дрова —

Раз, два, раз, два.

Не стомились — відпочили І за парти тихо сіли.

4. Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання

— Хто загадав дітям загадку про сонечко?

— До кого Катруся звернулася із запитанням?

— Як бабуся пояснила Катрусі відгадку?

— Чому хліб порівнюють із сонцем, а сонце — із хлібом?

— Знайдіть у прочитаному тексті загадку і відгадку до неї.

5. Читання тексту за особами

— Які загадки про місяць, зірки ви знаєте? Загадайте їх однокласникам.

• В синім небі світлячки —

Не дістать до них рукою.

А найбільший світлячок

Зігнувся, як черв’ячок. (Зорі й місяць)

• Аж до раночку вночі Дід-пастух овець лічив.

Вийшло сонечко з-за гаю.

Де вони тепер — не знає. (Місяць, зорі)

• Буває кругленький,

З ріжками буває,

Вночі його видно,

А вдень він зникає. (Місяць)

• Срібною доріжкою,

Виставивши ріжки,

Через річку перейшов,

Не змочивши підійшов. (Місяць)

VI. Підсумок уроку

— Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

— Що нового дізналися?

VII. Домашнє завдання

Дібрати загадки про місяць і зірки. Загадати їх однокласникам.



Категорія: 2 Клас Читання | Додав: SYLER (07.05.2014)
Переглядів: 1051 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:


Яндекс.Метрика
  Рейтинг@Mail.ru