Форма входу

Зареєструватися
Реклама
Сертифікат


Ігровий фольклор. Г. Бойко «Ну й охочий брат мій Ігор». А. Качан «По дорозі їхав віз». С. Жупанин «Грайте, грайте голосніше»

Урок 115

Тема: Ігровий фольклор. Г. Бойко «Ну й охочий брат мій Ігор». А. Качан «По дорозі їхав віз». С. Жупанин «Грайте, грайте голосніше». В. Гринько, А. Ка-мінчук, М. Людкевич «Лічилки»

Мета: удосконалювати навички свідомого виразного читання; збагачувати словниковий запас учнів; розширювати уявлення про малі віршовані твори; учити виділяти головне; виховувати любов до рідної мови.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

 1 Робота над чистомовкою

Рі-рі-рі, рі-рі-рі! — кріт сидить в своїй норі. Ра-ра-ра, ра-ра-ра! — йде до школи дітвора.

Рі-рі-рі, рі-рі-рі! — добре в школі дітворі.

Л. Лозован

 2 Робота над скоромовкою

На річці Роман впіймав руками рака,

Рак ущипнув Романа за руку.

 3 Гра «Зоряна година»

З букв слова електропраска скласти нові слова.

Електропраска — кекс, порт, рот, рак, спорт, скат, ропа, парта, секрет, кат, ...

III. Перевірка домашнього завдання

Розповіді учнів про те, як вони грали в гру «Перстенець».

IV. Повідомлення теми і мети уроку

— Українські діти люблять гратися не тільки в рухливі спортивні ігри, а й у такі, які вимагають знань з мови.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Опрацювання вірша Грицька Бойка «Ну й охочий брат мій Ігор.»

1) Гра «Бджілки».

Напівголосне читання вірша учнями, кожен — у своєму темпі.

— Які слова звучать однаково, але мають різне значення?

— До чого охочий Ігор?

— До яких ігор він охочий?

— Доберіть синоніми до слова жвавий. (Моторний, рухливий, пустотливий, прудкий, шпаркий)

2) Виразне читання вірша.

 2 Опрацювання вірша Анатолія Качана «По дорозі їхав віз»

1)Хорове читання вірша учнями.

— Які слова звучать і пишуться однаково, але мають різне значення?

— Поясніть значення цих слів.

— Де їхав віз?

— Що він віз?

— Де віз став?

— Де була гребля?

 3 Опрацювання вірша Степана Жупанина «Грайте, грайте голосніше.»

1) Гра «Рибки».

Самостійне мовчазне читання вірша учнями.

— З яким настроєм слід читати вірш?

2) Читання вірша «луною» за вчителем.

— Знайдіть і прочитайте спонукальні речення.

— Як ми їх читаємо?

— До кого звертається автор?

3) Гра «Блискавка».

Учитель демонструє слова: скрипка, рояль, піаніно, цимбали, трембіта, сопілка, бандура.

— Доберіть загальну назву.

На дошці — малюнки із зображенням музичних інструментів. Учні під малюнком ставлять назву інструмента.

— Які з цих музичних інструментів згадуються у вірші?

4) Слухання запису коломийки.

— Спробуймо заспівати вірш під музику. (Проспівування вірша, як пісні.)

 4 Самостійне опрацювання учнями лічилки

VI. Підсумок уроку

— Що найбільше сподобалося на уроці?

— Який настрій панував на нашому уроці?

VII. Домашнє завдання

Вивчити напам’ять коломийку.



Категорія: 2 Клас Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 596 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:


Яндекс.Метрика
  Рейтинг@Mail.ru