Головна » Конспекти » 2 Клас » Читання

Вступ до теми. Сто казок. Т. Коломієць «Задзвонив синенький дзвоник»

Урок 104

Тема: Вступ до теми. Сто казок. Т. Коломієць «Задзвонив синенький дзвоник»

Мета: удосконалювати навички читання віршованих творів; розвивати уяву, фантазію, вміння робити висновки; збагачувати активний словник учнів; сприяти розвитку читацьких інтересів; виховувати любов до поетичного слова.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

 1 Робота над скоромовкою

День у день:

Дзень та дзень!

Кожен день:

Дзень та дзень!

В школі дзвінок Кожен день Вчитись кличе:

Дзень! Дзень! Дзень!

В. Гринько

 2 Робота над чистомовкою

Ду-ду-ду, ду-ду-ду! — грає хлопчик на дуду. Ді-ді-ді, ді-ді-ді! — рибка плаває в воді.

Пів-пів-пів, пів-пів-пів! — синички чути спів. На-на-на, на-на-на! — радує нас всіх весна.

 3 Читайте, стежте за вимовою!

Бджілка з джмеликом літала,

Бджілка з джмеликом дзижчали:

— Джжжу!

— Дзззу!

— Джжжу!

— Дзззу!

Наполохали

Козу.

Та як стрибне За паркан,

Під яким Дрімав кабан.

З несподіванки Кабан

Підхопивсь,

Звалив паркан.

Я. Дяченко

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Ви знаєте багато казок, умієте гарно читати. А чи вмієте ви побачити дива навколо себе? Уявити розмову дерев, квітів, пісеньку бджілки, коника, почути розмову пташок? Почути голос природи, спробувати складати вірші, загадки вам допоможе новий розділ, який так і називається: «Я хочу сказати своє слово». Пам’ятайте: «І найменший колосок має власний голосок».

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу. Опрацювання вірша тамари коломієць «Задзвонив синенький дзвоник»

 1 Гра «Рибки»

Самостійне мовчазне читання вірша учнями, кожен — у своєму темпі.

— Яка квітка дзвонить на стеблі?

 2 Словникова робота

Дзвоникрозправляв

коник пелюстинці

крилятане боїться

малятамкопитами

Читання слів «луною» за вчителем.

— Назвіть слово, в якому є звук [й]. (Вбоїться)

— Скільки звуків у слові дзвоник? Назвіть їх.

 3 Читання вірша учнями «ланцюжком»

— що зробив зелений коник?

— Розгляньте цю комаху. що про неї знаєте?

— Із ким поетеса порівнює коника у вірші?

— що він несе малятам?

— Чи доніс коник казки малятам?

— Де він їх розгубив?

— Де поділися казки?

— Чому вони у шапці-невидимці?

— Хто зможе відшукати всі казки?

 4 Гра «Відновіть вірш»

 Задзвонив синенький дзвоник Поскакав зелений коник Розправляв малі крилята,

 Він казки поніс малятам

 5 Гра «Доберіть риму»

Дзвоник — коник; на стеблі — по землі; крилята — малята; птах — світах; по стежинах — по долинах; бив — розгубив; квіток — казок.

 6 Робота в групах

— Доберіть з вірша:

1-ша група — слова — назви предметів;

2-га група — слова — назви ознак;

3-тя група — слова — назви дій.

 7 Гра «Диктор телебачення»

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на глядачів.

 V. Підсумок уроку

— Яку тему почали вивчати?

— Чи можна побачити навколо себе дива?

— що для цього слід робити?

 посвітав на стеблі по землі наче птах

VI. Домашнє завдання

Вивчити вірш напам’ять.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 3196 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Шестиногі сусіди. Добирання заголовка до тексту
Аплікація з паперу «курчатко»
Карта України. Умовні позначення на карті (рівнини, гори, водойми)
Вітальна листівка до дня матері
М. Сингаївський «Що воно за диво?». П. Мовчан «Сіяв шпак». А. Григорук «Переп...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]