Головна » Конспекти » 2 Клас » Читання

Урок позакласного читання. «А вже весна, а вже красна.»

Урок 96

Тема: Урок позакласного читання. «А вже весна, а вже красна.»

Мета: розширювати знання учнів про весну; збагачувати їхнє уявлення про красу природи, життя тварин навесні; розвивати уяву, вміння передавати під час читання настрій твору; збагачувати словник образними висловами; виховувати бережливе ставлення до природи.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Відгадайте загадку.

• Все навколо зелениться:

І дерева, і травиця.

Прилетіли пташки,

Вилізли комашки.

Тепла, сонячна, ясна В гості йде до нас. (весна).

— Коли надворі тане сніжок, біжать веселі струмочки, на деревах набубнявіли бруньки, повертаються з вирію птахи, — це означає, що до нас прийшла весна.

Отож, тема нашого уроку «А вже весна, а вже красна...».

III. розглядання книжкової виставки

— Які книги ви бачите на нашій книжковій виставці?

— Які малюнки на обкладинках?

— Які з цих книжок ви прочитали?

— Хто автори цих книжок?

IV. Обговорення прочитаних творів

 1 Веснянки

— Колись давно ще наші прадідусі і прабабусі веселими піснями, які називаються веснянками, закликали весну.

— Які веснянки ви підготували?

Робота в групах

Учні розповідають підготовлені ними веснянки.

 2 Вірш Олени Пчілки «Діточкам»

— Куди автор кличе діток?

— Чому так мило і любо?

— Які квіти ростуть у садочку?

— Які тварини є у садку?

— Як описується сонечко?

 3 Вірш Володимира Лучука «Березень»

— Як називається перший весняний місяць?

— Які образні вирази вжито у вірші?

— З яким місяцем боровся березень?

— Хто переміг?

V. Читання та обговорення оповідання «весняні пташки»

(за М. Ішуніною)

— Про яких пташок прочитали в оповіданні?

— Які пташки прилітають першими?

— Що ви дізналися про ластівок?

— Чого людям можна повчитися у ластівок?

Гра «Ти — мені, я — тобі». Робота в парах

Учні ставлять одне одному запитання за змістом прочитаного.

VI. Опрацювання оповідання Ю. старостенка «смілива зозулька»

 1 Гра «Рибки»

Самостійне мовчазне читання оповідання учнями.

 2 Тестування

1) Коли з вирію повертається зозулька, ліс і гай:

а) зелені;

б) голі.

2) На листочок виповзає:

а) мухоловка;

б) гусінь.

3) Про яких птахів йдеться у тексті?

а) Про зозульку, гусінь, синицю;

б) про зозульку, повзика, мухоловку, синичку.

4) Зозуля — це:

а) перелітний птах;

б) зимуючий птах.

VII. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Чого навчають твори, опрацьовані на уроці?

— Ключ журавлів, повертаючись із вирію, приніс нам листа. Дозвольте його зачитати.

Любі діти, всі пташки вас просять під час прогулянок не руйнувати наші гнізда, не чіпати яєчок. Бо ми — ваші пернаті друзі. А шпаки просять виготовити шпаківні і повісити їх у своїх садочках.

VIII. Домашнє завдання

— Наступний Урок позакласного читання проведемо за темою «Казки народів світу».

Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 1488 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Згинання і складання паперу. Виготовлення іграшок із паперу. Жабка
Карта України. Умовні позначення на карті (рівнини, гори, водойми)
Марійка Підгірянка «Розмова про сонце». Загадки. Т. Коломієць «Вітрисько»
Взаємозв’язок частин із цілою формою. Практична робота «Ліплення тварини»
Інформація. Як людина сприймає інформацію
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]