Форма входу

Зареєструватися
Реклама
Сертифікат


Як посолиш, так і їстимеш. І. Франко «Лисичка і Журавель»

Урок 87

Тема: Як посолиш, так і їстимеш. І. Франко «Лисичка і Журавель»

Мета: дати дітям поняття «авторські» (літературні) казки; вчити аналізувати зміст твору, давати характеристики героям; розвивати техніку читання; виховувати бажання працювати в колективі та самостійно.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Оголошення мети та завдань уроку

— Діти, сьогодні на уроці ми працюватимемо за таким планом. План роботи — на дошці.

 1 Вправа «Очікування»

 2 Ознайомлення з авторськими (літературнимиказками)

 3 На гостині у Лисички та Журавля

— Я дуже рада працювати з вами. Хоча на вулиці ще холодно, але мене зігріватимуть на уроці ваші теплі усмішки і гарячі добрі сердечка. У кожного з вас на парті лежить сердечко. Погляньте на нього — і воно вам підкаже, що ви «очікуєте» від сьогоднішнього уроку. Пам’ятайте, що починати слід зі слів: «Я очікую.».

Вправа «Очікування»

Діти називають слова-очікування, прикріплюють свої сердечка до дошки.

— Подивіться, які гарні сердечка будуть працювати з нами на уроці! Сподіваюсь, кожне з них поповниться частинкою доброти, щирості, любові від сьогоднішнього уроку.

А я очікую, що ви правильно, точно і красиво будете висловлювати свої думки, фантазувати, уявляти; злагоджено працювати у групах; гарно читати і давати відповіді на запитання.

III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Зустріч із казкою

До класу заходить дівчинка Казка.

Казка

Ідіть завжди до школи Веселі, не сумні,

Шукайте дива, радості У казочці моїй.

— Любі діти! А чи знаєте ви казки?

— Відгадайте казочку.

• Сидів він на віконечку,

Як маленьке сонечко,

Від діда з бабусею утік,

Побіг у ліс і раптом зник. («Колобок»)

• Знесла яєчко золоте,

Зраділи дуже дід і баба.

Ви, діти, знаєте її —

Та це ж. («Курочка Ряба»).

• В охайненькій хатині Голосистий півник жив,

І від рання до смеркання Працювати він любив.

Ще жили з ним мишенята,

Круть і Верть їх звали.

Цілий день, ледачі,

У полі стрибали.

До роботи неохочі,

А як їсти — тут як тут.

Пригадайте, милі діти,

Як цю казочку зовуть? («Колосок»)

Із якої казки я, Бичок-третячок?

Із соломи дід зробив,

Бік смолою засмолив. («Солом’яний бичок»)

Казка. Молодці діти! Я бачу, ви знаєте ці казочки. А хто їх придумав?

Д і т и. Ми не знаємо автора.

К а з к а. Правильно. У цих казочок немає одного автора, адже йшли вони до нас із давніх-давен, переказувалися від одного покоління до іншого. І тому вони мають одну назву: народні.

Учитель. А сьогодні ми з вами почнемо ознайомлення з казками, у яких автор відомий. Ці казки називаються літературними, або авторськими.

— Повторіть і запам’ятайте ці назви.

— Казочка, з якою ми ознайомимось сьогодні, називається: сичЛика і раЖувель. (Запис на дошці деформований.)

— Хто прочитає деформовані слова і здогадається про назву казки?

— Що ви знаєте про Лисичку, її повадки, поведінку? (Демонстрування малюнка Лисички.)

— У яких казочках ви зустрічалися з нею?

— А хто такий Журавель? (Демонстрування малюнка Журавля,.) І що ви про нього знаєте? (Відповіді дітей.)

— Казку «Лисичка і Журавель» написав відомий український письменник Іван Франко. Послухайте цю казку.

Учитель читає казку «Лисичка і Журавель» із книги І. Франка.

— Чи сподобалася вам ця казка? Чим? (Відповіді дітей.)

 2 Опрацювання казки Івана Франка «Лисичка і Журавель»

1) Читання казки учнями мовчки.

2) Перевірка розуміння прочитаного тексту. «Голосування ногами».

Учитель пропонує учням розподілитися на 2 шеренги:

 • права шеренга — «Я вважаю, що твердження правильне»;

 • ліва шеренга — «Я вважаю, що твердження неправильне».

— Чи згодні ви, що Журавель учинив правильно?

— Чи потрібно було віддячити Лисичці?

— Чи завжди Лисичка з Журавлем приятелюватимуть?

— Чи можна першу частину казки назвати «Добра і щира Лисичка»?

Фізкультхвилинка

3) Аналіз змісту прочитаного твору.

— Знайдіть у казці зачин, основну частину, кінцівку.

— Дайте характеристику героям. Розкажіть про них.

— Якою в казці була Лисичка?

— Яким був Журавель?

— Дайте відповіді на запитання, розміщені в кінці тексту.

— Про що ця казка? Чи знайома вона вам?

— Прочитайте, як Лисичка частувала Журавля.

— Як Журавель віддячив Лисичці?

— Чому Лисичка зареклася дружити з Журавлем?

— Поділіть казку на дві частини. Як можна назвати кожну з них?

— Які почуття слід передати, читаючи слова Журавля, коли він був на гостині у Лисички і в себе вдома?

— Підготуйтеся до стислого переказу казки.

4)Переказ казочки учнями.

Учитель одночасно демонструє малюнки з книги І. Франка «Лисичка і Журавель».

IV. Підсумок уроку

— Отже, наш Урок добіг кінця. Що ж нового на ньому ми дізналися? (Казки бувають не тільки народними, а й літературними, або авторськими.)

— З якою казкою ми ознайомилися?

— Чого вона нас навчила?

— Що нового, хорошого потрапило у ваше сердечко?

Гра «Незакінчене речення»

«Я сьогодні на уроці зрозумів.»

V. Домашнє завдання

Читати та переказувати казочку «Лисичка і Журавель».

За бажанням проілюструвати казку.



Категорія: 2 Клас Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 2277 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:


Яндекс.Метрика
  Рейтинг@Mail.ru