Форма входу

Зареєструватися
Реклама
Сертифікат


Вступ до теми. Н. Мовчан-Карпусь «Будить березень весну». «Ой, весна, весна...», «Вийди, вийди, сонечко...» (українські народні пісні)

Урок 77

Тема: Вступ до теми. Н. Мовчан-Карпусь «Будить березень весну». «Ой, весна, весна...», «Вийди, вийди, сонечко...» (українські народні пісні)

Мета: розширювати та узагальнювати знання учнів про усну народну творчість; формувати вміння визначати тематику народної співаночки; виховувати почуття любові до національного фольклору.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

 1 Робота над лічилкою

Ішов кіт через сто воріт,

До кінця дійшов,

Кошеня знайшов.

— Няв!

 2 Робота над скоромовкою

Сонце гріє — аж пече,

З сома в море піт тече,

Радить сому сонний кит:

— Покупатись, соме, слід.

Л. Куліш-Зіньків

3 Читайте! Склади додавайте!

 Лі ... (то) лі ... (сок) лі . (кар) лі . (так)

 по . (сол) по ... (тяг) по ... (сох) по ... (ра)

 фа . (ра) фа . (зан) фа . (кел)

 фа . (ртух)

III. Перевірка домашнього завдання

Гра «Хто краще?»

Конкурсне читання віршів Т. Г. шевченка.

IV. Повідомлення теми і мети уроку

— Відгадайте загадку.

— Прочитайте назву нового розділу.

— Як ви вважаєте, про що йтиметься у творах, уміщених у цьому розділі?

Вправа «Мікрофон»

— Що ви хочете сказати про весну?

— Із настанням весни все розквітає, здається, що ніби якась чарівна енергія вливається в кожного після довгого зимового сну.

V.Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Опрацювання вірша Надії Мовчан-Карпусь «Будить березень весну»

1) Гра «Рибки».

Самостійне мовчазне читання вірша учнями.

— Якою поетеса зобразила весну?

2) Словникова робота.

«Довідкове бюро»

Креше — добуває іскри, вогонь кресалом.

3) Читання вірша учнями «ланцюжком».

— Назвіть весняні місяці.

— Що сказала поетеса про кожен із них?

Гра «Доповніть»

Березень . (будить).

• Прийшла вона до нас прекрасна, Многовітна, тепла, ясна,

Ніби дівчина в вінку.

Ожили луги, діброви,

Повно гомону, розмови І пісень в чагарнику. (Весна)

Квітень ... (вабить, хороводить).

Травень ... (крешиль ллє).

4)Гра «Добери риму».

Весну — ясну Квіточками — діточкам.

 2 Опрацювання української народної пісні «Ой, весна, весна.»

— Діти дуже люблять і чекають весну. Весна — це сонце і тепло, зелена трава і чудові квіти. А головне — дітям не потрібно сидіти у хаті, ховаючись від морозу і холоду, а можна піти на галявину чи в лісок, погратися, повеселитися, поспівати.

У давнину існував такий звичай, що як тільки зійде сніг, і землю пригріє сонце, діти виходили на околицю села з випеченими з тіста жайворонками і закликали весну.

1) Читання співаночки учнями. Гра «Бджілки».

— Як побудована співаночка? (У формі діалогу)

— Між ким відбувається розмова?

— З якою інтонацією слід читати слова дітей? А слова весни?

2) Читання співаночки «луною» за вчителем.

— Про що діти запитують весну?

— Як вони звертаються до весни?

— Що принесла весна?

3) Читання співаночки за особами.

Слова дітей читає група учнів, слова весни читає учениця.

— Знайдіть у тексті співаночки пестливі слова.

— Доберіть пестливі слова до слів весна, пшениця.

— У якому значенні вжито слово красна?

— Які слова у співаночці римуються?

 3 Опрацювання української народної пісні «Вийди, вийди, сонечко.»

1)Робота над загадкою.

• Всі його люблять,

Всі його чекають,

А хто подивиться —

Кожен скривиться. (Сонце)

— Для українців сонце завжди було «святим і праведним». Сонце шанували і літні люди, і діти. Гріхом уважалося показувати на нього пальцем (око виколеш), плювати (пітьма огорне землю), кидати каміння (Бог хліба не дасть). Сонце зігрівало землю, в яку сівач кидав зерно, до сонця тягнувся зелений паросток, під сонцем він перетворювався на хлібний колосок. Сонцю присвячували казки, легенди, співали про нього пісні.

2)Гра «Бджілки».

Напівголосне читання співаночки учнями.

— До кого звертаються діти? Як саме?

— Чому в тексті співаночки багато пестливих слів?

— Знайдіть у співаночці рими.

— Послухайте, як співається ця співаночка.

Учні слухають співаночку в запису, співають її.

VI. Підсумок уроку

— Яку тему почали вивчати?

— Які співаночки вчили?

— Коли діти співали співаночки?

VII. Домашнє завдання

Вивчити напам’ять одну зі співаночок.



Категорія: 2 Клас Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 2816 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 13
Гостей: 13
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:


Яндекс.Метрика
  Рейтинг@Mail.ru