Форма входу

Зареєструватися
Реклама
Сертифікат


Таємниці книги природи. С. Носань «Мудра книга». Д. Павличко «Квітка»

Урок 70

Тема: Таємниці книги природи. С. Носань «Мудра книга». Д. Павличко «Квітка»

Мета: учити дітей правильно та виразно читати, давати відповіді на запитання; розвивати діалогічне та монологічне мовлення; виховувати любов до природи.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

 1 Робота над скоромовкою

Ви сичі-горлачі,

Не кричіть уночі!

Бо в траві на землі Сплять мишата малі.

Читання скоромовки «дощиком»:

 • дощик накрапає (читати повільно і тихо);

 • дощик сильніший (скоріше і голосніше);

 • злива (голосно і скоромовкою);

 • дощ слабшає, дощ накрапає, дощ перестав (у зворотному напрямку).

 2 Зарядка для язичка

Де ж наш пустун-язичок?

Ліг на бочок і мовчок.

А ми зараз його розбудимо!

— Поплямкаємо губами!

— Покладаємо зубами (щоб міцніші були)!

— Посичали гускою: с-с-с.

— Подзижчали комариком: дз-дз-дз.

— Пошуміли вітерцем: ш-ш-ш.

— Подирчали трактором: др-др-др.

 3 Читай чітко, весело!

— Гей, Федько! —

Питають люди, —

Чом заліз

У кропиву ти?

— А тому, що З дідусем Ми на пасіку Ідем.

Там такі кусючі бджоли —

Гірш, ніж лікарські уколи.

Нажалю своє тут тіло, щоб не так

Од бджіл

Боліло!

К. Дяченко

III. Перевірка домашнього завдання

Конкурс на кращого скоромовника.

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Опрацювання оповідання Сергія Носаня «Мудра книга»

1) Робота над заголовком.

Гра «Передбачення»

— Прочитайте заголовок. Як ви вважаєте, про що йтиметься в оповіданні?

2) Читання оповідання учнями. Гра «Рибки».

— Чи справдилися наші передбачення?

— Про яку мудру книгу розповідає автор?

3) Словникова робота.

Читання слів «луною» за вчителем: припудрене сивизною, йодиста, чистотіловим, шкрябину, нескінченної.

«Довідкове бюро»

Зело — рослини, зелень.

4) Читання оповідання учнями «ланцюжком».

— У якому лісі побували батько з донькою? Прочитайте.

— Які дерева згадуються в тексті?

— Які трави побачили Оленка з татом?

Гра «Знайди рослину»

На дошці — малюнки сосни, дуба, липи, глоду, крушини, материнки, зозулиного цвіту, чистотілу, лісових дзвіночків. Діти мають знайти табличку з назвою рослини і прикріпити її під відповідним малюнком.

— Сік якої рослини допоміг дівчинці?

— З яких двох слів складається назва рослини? Як ви вважаєте, чому назвали рослину чистотіл?

5) Гра «Хвиля».

Діти читають оповідання пошепки, потім — за сигналом учителя тихо, голосніше, голосно і навпаки, аж до читання мовчки.

— Які риси характеру дівчинки виявляються у її ставленні до природи?

6)Читання оповідання за особами.

— З якою інтонацією слід читати слова Оленки? тата?Фізкультхвилинка

 Туп, туп, туп.

 Маленькі ніжки Потупали по доріжці. Ручки квіточки збирають Та в віночки заплітають. Понесу своїй матусі Подарунок від Ганнусі.

7) Гра «Розвідники».

— Знайдіть і прочитайте питальні речення; окличні речення; слова з буквою «же».

Читання слів вголос «ланцюжком». Читання слів з апострофом.

— Із ким порівнюється квітка?

— Назвіть слова-синоніми. (Дитина, немовля, малятко)

3)Гра «Квіточка».

Читає учень, на парту якого впала квіточка.

— Яке найбільше диво помітив поет?

— Яку картину викликає цей вірш у вашій уяві?

Гра «Дощик

Діти читають хором:

 • накрапає дощ (тихо);

 • дощ пускається сильніше (голосніше);

 • злива (голосно);

 • дощ слабшає (тихіше);

 • дощ перестав (читання припиняється).

Гра «Знайди риму»

Не було — зело дашок — з пелюшок

 2 Опрацювання вірша Дмитра Павличка «Квітка»

1)Виразне читання вірша вчителем.

— Чим був здивований поет?

2) Словникова робота.

Диво

вчора

полум’я

пуп’янок

дашок з пелюшок розв’язується на хвилечку

немовля на блюдечку звідкіль відкривається

немовля — гілля століть — стоїть щось — взялось

Гра «Диктор телебачення»

Читати вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів.

V. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на уроці?

— Яку лікарську рослину ви запам’ятали?

— Як будете застосовувати її?

VI. Домашнє завдання

Виразно читати вірш та оповідання.



Категорія: 2 Клас Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 563 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:


Яндекс.Метрика
  Рейтинг@Mail.ru