Головна » Конспекти » 2 Клас » Читання

Таємниці книги природи. В. Струтинський «Таємниця». Загадки. В. Ско-маровський «Сліди». В. Лучук «Скоромовки»

Урок 69

Тема: Таємниці книги природи. В. Струтинський «Таємниця». Загадки. В. Ско-маровський «Сліди». В. Лучук «Скоромовки»

Мета: удосконалювати техніку читання поетичних творів, формувати читацьку самостійність; вчити бачити і розуміти прекрасне в природі, в житті, в поезії; розвивати вміння ділитися своїми враженнями про прочитане; виховувати естетичний смак.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

Стали, діти, підтягнулись,

Одне одному всміхнулись.

На Урок старання не забудьте взяти,

Сіли всі рівненько, будем працювати.

II. Мовленнєва розминка

 1 Розучування вірша

Веселка веселу хустину Повісила біля хатини.

Війнув вітерець, і хустина У небо злетіла із тину.

 2 Читайте, відповідайте: хто це?що це?

Білий, запашний, смачний — . (хліб).

Червоне, соковите, запашне — ... (яблуко).

Прозора, джерельна, холодна — . (вода).

Висока, білокора, струнка — . (береза).

Тиха, зоряна, місячна — ... (ніч).

 3 Гра «Знайди помилку»

Соловей затьохкав швидко,

Як побачив гарну клітку! (Квітку)

Котику не повезло —

Булка (білка) від нього сховалась в дупло.

Ходить капля (чапля) біля річки,

Витягає жаб з водички.

Росте звір (явір) зелений Під моїм вікном,

Поливаю щоденно Я його перед сном.

III. Перевірка домашнього завдання

Конкурс учнівських малюнків. Хто краще прокоментує свій малюнок?

IV. Повідомлення теми і мети уроку

— Чи можна в зимовій природі побачити червоний колір? А зелений? Де саме?

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Опрацювання вірша Валентина Струтинського «Таємниця»

1) Гра «Рибки». Самостійне мовчазне читання вірша учнями.

— Де зимує літечко?

— Чому зелена сосна?

2) Вправа «Мікрофон».

— А де, на вашу думку, «зимує» літо? Чому ви так уважаєте?

 2 Опрацювання загадок

— Є чимало влучних слів і виразів, які характеризують зиму. Вони часто використовуються в загадках.

— Прочитайте і відгадайте, про що йдеться.

— Які слова допомогли вам відгадати загадки?

Робота в групах

Скласти власні загадки про явища зимової природи.

 3 Опрацювання вірша Вадима Скомаровського «Сліди»

1) Гра «Рибки». Самостійне мовчазне читання вірша учнями.

— З якою інтонацією слід читати вірш?

2) Словникова робота.

Читання «буксиром» за вчителем слів: узгір’ї, крадькома, іскриться, витівниця, віддалік.

3) Читання вірша учнями «ланцюжком» за строфами.

— Які тварини залишили сліди на снігу? Скажіть словами вірша.

— Чому сліди поет порівнює зі словами?

4) Гра «Дощик». Читання вірша хором.

— Закінчіть речення: «Хлопчик уміє "читати” сліди на снігу тому, що.».

— Кого поет називає витівницею, сіроспинкою, білобокою? Чому?

— Знайдіть і прочитайте, які сліди у зайця? лисиці? сороки? мишки? лосів?

5) Гра «Знайди риму».

Гаю — ... (читаю).

Старі — ... (букварі).

Мережка — ... (стежка).

Дві — ... (лісові).

Лисиця — ... (іскриться, витівниця).

Крадькома — ... (сама).

Сіроспинка — ... (павутинка).

Вбік — . (віддалік).

Глибока — . (білобока).

Гуртом — . (хвостом).

6) Гра «Віднови рядки вірша».

В неї слід, як павутинка, від нори шмигнула вбік.

Спритна мишка-сіроспинка непомітна віддалік.

 4 Опрацювання скоромовок Володимира Лучука

 • Прочитати напівголосно і повільно; голосно і швидко; весело, сердито.

 • Прочитати скоромовки «дощиком».

VI. Підсумок уроку

— Чи було вам цікаво на уроці?

— Що найбільше запам’яталося?

— Що нового дізналися на уроці?

VII. Домашнє завдання

Вивчити скоромовки.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 1044 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Новорічні гірлянди. З’єднання елементів гірлянди. Виготовлення новорічної гір...
Конструювання меблів із сірникових коробок
Г. Демченко «Калинка». Загадки
Т. Коломієць «На роботу». О. Буцень «Помічниці». Б. Вовк «З кого песик прикла...
Розмітка за зразком, клітинками та лінійкою
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]