Форма входу

Зареєструватися
Реклама
Сертифікат


Совість у людини — головне. В. Нестайко «Руденький»

Урок 62

Тема: Совість у людини — головне. В. Нестайко «Руденький»

Мета: удосконалювати техніку свідомого, виразного читання; вчити аналізувати, переказувати прочитані твори, оцінювати вчинки дійових осіб; розвивати зв'язне мовлення; виховувати кращі людські якості: чесність, порядність, доброту, щедрість.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

 1 Робота над скоромовкою

Наварили смакоти —

Будем їсти я і ти.

А сороки і ворони Будуть їсти макарони.

Б. Чепуренко

 2 Читайте правильно, швидко, чітко!

Кожен стовпчик прочитати згори вниз, а потім — знизу вгору.

Джемкґудзик |

джиндзвоник

 дзвінджунглі

 дзиґаджерело

 дзьобдзеркало

 бджоладзвіночки

т джміль т кукурудза

 3 Читайте, думайте, доповнюйте!

Слухають, пишуть, сидять, малюють — . (діти).

Співає, літає, будує, годує — . (пташка).

Повзе, блищить, шипить, жалить — . (гадюка).

Пише, запитує, навчає, перевіряє — . (учитель).

III. Перевірка домашнього завдання

Гра «Обличчям до обличчя»

Учні повертаються одне до одного та переказують зміст тексту в парах.

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу. Опрацювання оповідання всеволода нестайка «руденький»

 1 Робота над заголовком оповіданняГра «Мікрофон»

— Прочитайте заголовок і пофантазуйте, про що йтиметься в оповіданні.

2 Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі

Гра «Бджілки»

— Чи сподобалося вам оповідання?

— Назвіть дійових осіб оповідання.

3 Словникова робота

 Пильно

 тицьнув

 зойкнула

 похапливо

 інколи

 поплескав

 помилився

 усміхнувся

 тим часом хочеться майданчик справжній

Читання слів: повільно, з прискоренням, швидко, скоромовкою. Пояснення незрозумілих слів.

«Довідкове бюро»

Дременути — швидко побігти, тікаючи від кого-небудь або доганяючи кого-небудь.

Тицьнув — тут: швидко віддав.

 4 Читання тексту учнями «ланцюжком»

— З якою інтонацією слід читати слова руденького хлопчика? (Невпевнено, тихо, сором’язливо)

— Чиї слова слід читати впевнено, повчально, спокійно? (Дідуся)

Фізкультхвилинка

 5 Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання

— Хто грався на майданчику?

— Хто і чим пригостив дітей?

— Що зробив із цукеркою чорнявий хлопчик? А дівчинка та руденький хлопчик?

— Чому дременув чорнявий хлопчик?

— Як дівчинка відреагувала на образу?

— Якою була поведінка руденького? Прочитайте.

— Чому він «швидко пішов геть»?

— Хто похвалив руденького хлопчика? Прочитайте.

— Чому він не може бути поганим?

— Який висновок зробив дідусь?

— Які слова передають головну думку оповідання?

— Яка якість обов’язково повинна бути у справжньої людини? (Дописати в «павутинку»)

 6 Читання уривка тексту за особами. (Розмова руденького хлопчика і дідуся)

 7 Складання характеристики дійових осіб

— Хто з дійових осіб оповідання вам сподобався? Хто — ні? Чому?

— Кого ви жалієте?

— Скажіть, хто який.

Учитель читає речення, замінюючи деякі слова. Учні мають помітити помилку, прочитати речення правильно.

— До слів — назв дій доберіть назву предмета (дійової особи). Тицьнув, вихопив, дременув — . (чорнявий хлопчик). Зойкнула, скривилась, заплакала — . (дівчинка).

Тицьнув, подивився, пішов, спинився, почервонів, зітхнув —

... (руденький хлопчик).

Сидів, бачив, усміхнувся, сказав, поплескав — . (дідусь).

V. Підсумок уроку

— Чого вчить оповідання, над яким сьогодні працювали?

— Із кого з героїв оповідання слід брати приклад?

— Із ким би ви хотіли товаришувати — з чорнявим чи з руденьким хлопчиком? Чому?

VI. Домашнє завдання

Стисло переказувати оповідання.

 Чорнявий хлопчик руденький хлопчик дівчинка дідусь

спостережливий

добрий

маленька

злий

жадібний

мудрий

розважливий

слабка

сором’язливий

самокритичний

боягузливий

 8 Гра «Читає Незнайко»

 9 Робота в групах

Вибрати із тексту:

1-ша група — слова — назви предметів.

2-га група — слова — назви ознак.

3-тя група — слова — назви дій.



Категорія: 2 Клас Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 2554 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:


Яндекс.Метрика
  Рейтинг@Mail.ru