Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


М'яко стеле, та твердо спати. «Вовк та козенята» (українська народна казка). Прислів'я

скачати

Урок 23

Тема: М'яко стеле, та твердо спати. «Вовк та козенята» (українська народна казка). Прислів'я

Мета: поглиблювати знання учнів про казку; розвивати навички діалогічного мовлення; вдосконалювати техніку читання учнів, використовуючи різні види роботи над текстом; збагачувати активний словниковий запас; вчити правильно висловлювати свої думки; виховувати любов до мами, прагнення дослухатися до її порад.

Хід Уроку

I.Організаційний момент

Пролунав дзвінок —

Починаємо урок!

Працюватимем старанно,

Щоб почули у кінці,

Що у нашім дружнім класі Діти — просто молодці!

II. Мовленнєва розминка

 1 Вправа «Водолаз»

На рахунок 1-5 вдихаємо повітря, затримуємо дихання і повільно видихаємо.

 2 Розчитування за складовою таблицею

 3 Робота над скоромовкою

Обережний хитрий лис До нори вечерю ніс.

Біг додому лісом лис,

Шелестів над лисом ліс.

Читання напівголосно і повільно; голосно і швидко; весело; сердито.

III. Перевірка домашнього завдання

 1 Бесіда за прочитаним

— Який новий розділ почали вивчати?

— Які казки називаються народними?

— Яку казку читали вдома?

— Відгадайте загадки. Яка з них буде зайва?

• Навіть в спеку, відчайдуха,

Не скидає він кожуха.

Взимку ж холоду боїться,

Лізе до барлогу гріться. (Ведмідь)

• Прийшла кума із довгим віником На бесіду із нашим півником,

Схопила півня на обід

Та й замела мітлою слід. (Лисиця)

• Вона живе в болоті,

Зелена, як трава.

І цілий день нам чути З болота «ква-ква-ква». (Жаба)

• Невеличка та сіренька

В нірці мешкаю тихенько.

Уночі по хаті — нир,

Я шукаю сало й сир. (Миша)

• В лісі тваринка живе полохлива,

Добра, пухнаста та дуже ляклива.

Вушка вона притискає свої,

Шурхіт усякий лякає її. (Заєць)

• Загорнулася в клубок Ціла купа голочок.

Лис підбіг, голки понюхав.

Потім довго носа чухав. (Їжак)

— Кого з героїв казки не згадали?

 2 Докладний переказ казки учнями

 3 Робота над прислів'ями

— Розкажіть прислів’я, поясніть його зміст.

IV. Повідомлення теми і мети уроку

— Ви чудово впоралися із завданням! Вправно розгадували загадки! Сьогодні в нас у гостях ще одна казка. Хто буде її героями, дізнаєтеся, відгадавши загадки.

• Я пасуся на лужку

В хутряному кожушку.

Гострі ріжки: бе-бе-бе, —

Налякаю я тебе! (Коза)

• Засвітились серед ночі

В темних хащах жовті очі.

Наче лісу грізний дух —

Гострі ікла, сірий смух.

Полювати йде хижак,

На весь ліс наводить жах. (Вовк)

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Читання казки «Вовк та козенята» вчителем

— Чи сподобалася вам казка?

 2 Словникова робота

Читання «луною» за вчителем слів: козеняточка, відімкнітеся, відчинітеся, преміцно, тонесеньким.

Гра «Знайдіть пару»

 Повернеться

 відімкніться

 відчиніться

 прийде

 3 Читання казки учнями мовчки

— Чому Коза залишила своїх діток удома самих?

— Як слід читати казку? (Повільно, не поспішаючи)

 4 Читання казки вголос «ланцюжком»

— Яким перед вами постав Вовк? Коза? козенята?

— Про кого можна так сказати?

 • Добра, любляча, дбайлива.

 • Злий, підступний.

 • Слухняні.

Фізкультхвилинка

Ось читати перестали і тепер всі дружно встали.

Будем ми відпочивати, нумо вправи починати:

Руки — вгору, руки — вниз і легесенько прогнись. Покрутились, повертілись, на хвилинку зупинились. Пострибали, пострибали, раз — присіли, другий — встали. Всі за парти посідали. Вчитись далі ми почали.

 5 Вибіркове читання

— Прочитайте ще раз мовчки пісеньку Кози і Вовка. Чим вони відрізняються?

— Прочитайте зачин казки. Скільки було козенят?

— Прочитайте кінцівку казки. За що Коза похвалила своїх діток?

 6 Гра «Закінчіть речення»

 • Кожного дня ходила Коза.

 • Козенята почують матір і.

 • Вовк підслухав, як.

 • Чуємо, чуємо, — та.

 • Повернулася Коза додому і.

VI. Підсумок уроку

— Який розділ почали вивчати?

— Яку казку читали на уроці?

— Чого вчить нас ця казка?

— Як слід ставитися до порад мами, щоб не потрапити в біду?

VII. Домашнє завдання

Читати казку «Вовк та козенята» за особами, переказувати казку.



Категорія: 2 Клас Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 854 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Київ — столиця України
У школі детективів
Догляд за одягом та взуттям. Послідовність дій під час зав’язування шнурків н...
Що потрібно знати про природу
В. Каменчук «Як Лиска голосок собі кувала». Л.Костенко «Бузиновий цар»

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 17
Гостей: 17
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали: