Головна » Конспекти » 2 Клас » Читання

Звідки походять назви місяців. «Прощальний листопад» (за В. Скура-тівським)

Урок 19

Тема: Звідки походять назви місяців. «Прощальний листопад» (за В. Скура-тівським)

Мета: формувати вміння працювати над текстом, вникати у його зміст, розвивати в учнів допитливість, інтерес до історії, виховувати любов та повагу до народних традицій.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

Стали, діти, всі рівненько.

Посміхнулися гарненько.

Настрій на Урок взяли й працювати почали.

II. Мовленнєва розминка

 1 Запам'ятайте за вчителем!

БЕЗКОНЕЧНА ПІСЕНЬКА

Був собі журавель Та журавочка.

Наносили сінця Повні ясельця.

Наша пісня гарна й нова, —

Почнем її, братці, знова!

Був собі журавель Та журавочка.

Олена Пчілка

 2 Послухайте і доскажіть!

Да-да-да — стоїть у глечику. (вода).

Ди-ди-ди — дай напитися. (води).

Жа-жа-жа — ми знайшли. (вужа).

Жи-жи-жи — ти мені. (допоможи).

III. Перевірка домашнього завдання

 1 Учні розказують прислів'я, пояснюють їх зміст

 2 Гра «Ти — мені, я — тобі»

Учні один одному загадують загадки.

IV. Повідомлення теми і мети уроку

— Яка зараз пора року?

— Назвіть осінні місяці. Спробуйте пояснити їх назви.

— Сьогодні ми ознайомимося з оповіданням Вадима Скуратів-ського «Прощальний листопад».

V.Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Ознайомлення з життям і творчістю Вадима Скуратівського (за матеріалом підручника)

 2 Читання оповідання вчителем

— Чи сподобалося вам оповідання? Що цікавого дізналися?

 3 Словникова робота

1) Читання слів «луною» за вчителем.

Відмежовують, зустрічаються, падолист, братчини, передня, відчиняє, обтрусить, заячий.

2) Читання стовпчиків слів «буксиром».

Осіннійнагадує

останнійтанцювали

очевиднопрокинутись

обтруситьпередбачити

— Що спільного у словах першого стовпчика? (Перша буква О.)

— Що спільного у словах другого стовпчика? (Слова — назви дії.)

— Яке слово у першому стовпчику означає дію? (Обтрусить)

 4 Повторне читання оповідання учнями напівголосно. Гра «Бджілки»

— Читаючи, поміркуйте, скільки назв листопада згадується у тексті.

 5 Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання

— Чому листопад із березнем брат?

— Що таке братчини?

— Які прислів’я складено про листопад?

— Чому день у листопаді порівнюється із заячим хвостом?

— Які народні прикмети згадуються у тексті?

Фізкультхвилинка

 6 Гра «Розвідники»

— Скільки абзаців у тексті? (7)

— Знайдіть і прочитайте абзаци, які складаються з одного речення.

— Знайдіть і прочитайте найдовший абзац.

 7 Гра «Хто швидше?»

— Знайдіть і прочитайте речення, у яких ужиті слова, що на картках-блискавках.

Слова: весняний, снігу, хвіст, селяни.

 8 Гра «Небо і земля»

Після команди вчителя «земля» учні починають читати, стежачи не пальчиком, а очима. Коли звучить команда «небо», діти припиняють читати, очі піднімають угору. За командою «земля» діти повинні продовжити читати з того місця, де зупинились, так — кілька разів протягом читання всього тексту.

 9 Гра «Чи є в оповіданні таке речення?»

Учитель читає речення. Учні відшукують його у тексті.

 • Адже вони обидва розділяють різні пори року. (Ні)

 • Про листопад український народ склав багато прислів’їв. (Так)

 • День у листопаді, як заячий хвіст, не встигнеш прокинутись — уже темніє. (Ні)

VI. Підсумок уроку

Гра «Продовж речення»

 • Сьогодні на уроці я дізнався.

 • Найбільш мене зацікавило.

 • Запам’ятав.

VII. Домашнє завдання

Будьте дослідниками! Знайдіть прислів’я про листопад, народні прикмети, пов’язані із цим місяцем.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 1457 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Робочий стіл. Піктограми
Об’ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення виробів із каштанів та ж...
Гори України
Тварини
Ґрунт. Значення ґрунту. Як люди дбають про ґрунт
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]