Головна » Конспекти » 1 Клас » Образотворче мистецтво

Абетка кольору: основні та змішані кольори. Творче завдання. спектральне коло

Урок 1. Абетка кольору: основні та змішані кольори. Творче завдання. спектральне коло

Мета: ознайомлювати учнів із трьома основними кольорами та їх похідними, поняттями: «спектральне коло», «основний колір», «змішаний колір»; навчати відтворювати необхідний колір змішуванням основних кольорів; формувати вміння сприймати, розрізняти й аналізувати кольори; виховувати почуття прекрасного.

Оснащення: Зоровий ряд: навчальні плакати; картки, забарвлені у різні кольори з одного боку. Обладнання: альбом для малювання; простий олівець; гумка; фарби — гуаш або акварель; пензлі № 4, 6; ємність для води; серветки для витирання рук і пензлів; палітра.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Бесіда

 ♦ Які кольори ви знаєте? Як ви вважаєте, які кольори найважливіші на Землі? Які кольори переважають на Землі? Чому?

 ♦ Які матеріали та інструменти знадобляться для малювання фарбами?

III. Ммотивація навчальної діяльності

Учитель. Одного разу на білому аркуші паперу зустрілися три сестрички: Червона, Синя й Жовта фарби. Вони захотіли намалювати щось гарне, але засперечалися.

— Я,— говорила Жовта фарба,— розфарбовую сонце. Я дарую світло і тепло! Я найголовніша!

— Ні! Я головна! — заперечувала Синя фарба.— Якби не я, не було б моря і неба. Де б тоді висіло ваше сонце?

— Дурниці! — вигукнула Червона фарба.— Без мене не було б ані вогню, ані квітів, ані фруктів. Я найголовніша!

Їх суперечка тривала вже довго, а аркуш паперу залишався білим.

— Вашому непорозумінню легко зарадити,— посміхнувся дідусь Пензлик.— Станьте друзями! Зараз я розповім, що необхідно зробити для того, щоб фарби потоваришували.

IV. Викладення нового навчального матеріалу

Робота над формуванням умінь і навичок. Слово вчителя з елементами бесіди

Намалюємо у середині аркуша паперу коло, схоже на сонце,— це буде чарівне Коло дружби для наших фарб. Розділимо Коло на три рівні частини. Кожну частину розділемо на п’ять однакових скибочок, як п’ять пальчиків на долоньці,— нехай наші фарби візьмуться за руки. Створюючи чари барвистої дружби, слід бути дуже уважними.

Почнемо з Червоної фарби. Візьмемо палітру. Крапнемо на палітру води і розмішаємо Червону фарбу. Знайдемо на нашому сонечку той шматочок, який ми виділили для Червоної фарби, і дуже акуратно зафарбуємо у червоний колір одну скибочку. (Учитель демонструє послідовність виконання роботи.) У нас вийшла квіточка з однією пелюсткою. Ретельно

 промиємо пензлик у чистій воді. Додамо на палітру до Червоної фарби краплину Жовтої та розмішаємо. Знайдемо на нашому сонечку наступну скибочку в червоному шматочку (наче годинникова стрілка зробила один крок) і зафарбуємо її отриманим кольором. Наша скибочка вже не зовсім червона! Крок за кроком зафарбуємо всі скибочки в червоному шматочку, щоразу додаючи Жовтої фарби.

Тепер зафарбуємо Жовтою фарбою першу скибочку на жовтому шматочку. Що ж у нас вийшло? Бачите, Червона і Жовта фарби взялися за руки. А між ними з’явився новий колір.

 ♦ Як називається цей новий колір? (Відповіді дітей.)

Оранжевого кольору і вогонь, і сонечко, і смачний апельсин. Отже, Червона і Жовта фарби потоваришували.

(Учитель пояснює послідовність змішування фарб для утворення зеленого та фіолетового кольорів. Під час розповіді діти виконують запропоновану вчителем навчальну вправу.)

Щойно фарби взялися за руки, усе змінилося. Аркуш паперу вже не був білим. Оранжеве сонечко розтопило сніг, вітерець заколихав зелену травичку, на пагорбах розквітли фіолетові квіти — фіалки. А над землею простяглася різнокольорова дуга — веселка.

V. Актуалізація вивченого матеріалу

1. Бесіда

Учитель. Подивіться на наше Коло дружби. Дорослі художники називають його спектральним колом. Воно схоже на веселку, яка згорнулася в клубочок.

 ♦ Які фарби були в нас на початку роботи? (Відповіді дітей.)

Червоний, жовтий і синій кольори художники називають основними кольорами. Їх не можна отримати змішуванням. Для того щоб намалювати будь-який малюнок, нам із вами вистачить лише цих трьох кольорів.

 ♦ А який колір вийшов у нас, коли ми змішали червону й жовту фарби? Жовту й синю? Синю й червону? (Відповіді дітей.)

Оранжевий, зелений і фіолетовий кольори художники називають кольорами змішаними (або похідними), тому що їх можна отримати, змішуючи основні кольори.

2. Колективна гра «Колірне Коло дружби»

Учитель розкладає на столі картки (кольоровим боком до низу), один бік яких забарвлений у жовтий, синій, червоний кольори. Учні витягають по картці й утворюють коло. Ведучий стає в центр кола із зав’язаними очима. Він крутиться, клас хором промовляє лічилочку: «Три чарівні кольори — обери один для гри!» Той, на кого вказав ведучий після завершення лічилки, приєднується до ведучого у центрі кола. Разом вони показують усім свої картки. Решта учнів мають сказати, який колір вийде, якщо змішати кольори показаних карток. Учень, який назве предмет, забарвлений у цей колір, здобуває картку цього кольору. Ведучий повертається в коло, а той, кого обрали, стає ведучим, і гра повторюється. Перемагає той, хто набере якнайбільше карток.

VI. Підбиття підсумків

Учитель. Отже, сьогодні на уроці ми навчилися створювати нові (похідні) кольори із основних — червоного, жовтого та синього.

Коментар

Краще виконувати завдання гуашшю: після повного висихання фарби допущені помилки легко виправити. Під час роботи з аквареллю помилки виправити не можна, що може спричинити невпевненість учнів у своїх силах та острах помилитися у майбутньому.Джерело: noindex
Категорія: Образотворче мистецтво | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 2569 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Різання паперу. виготовлення з цупкого паперу геометричних фігур
Передача відкритого простору. Практична робота «Різнобарвні будинки»
Слова, слова... Удосконалення тексту із часто повторюваними словами
Узагальнюючий урок із теми «Рукотворна краса». Колективна робота «Сонячні кві...
Екскурсія в природу
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]