Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Таблиця віднімання числа 6. Попереднє ознайомлення із задачами на знаходження невідомого зменшуваного

скачати

УРОК 88

Тема: Таблиця віднімання числа 6. Попереднє ознайомлення із задачами на знаходження невідомого зменшуваного

Мета: ознайомити учнів з прийомами віднімання одноцифрових чисел з переходом через десяток (віднімання частинами); скласти таблицю віднімання числа 6 з переходом через десяток; вдосконалювати обчислювальні навички; вчити розв'язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного; виховувати акуратність, працьовитість.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Усна лічба

— Цікаво провести УРОК нам допоможуть казкові герої. А от з якої вони казки, ви дізнаєтесь, виконавши перше завдання.

Розв’яжемо ланцюжок прикладів! Прочитаємо назву казки.

 ©±Ю±Ю-Ю-Ю±Ю±Ю±Ю-Ч5)

0123456789

н АлЕМКЕТР

10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

ОДЕСКЗВяXф

(Теремок)

 2 Розв'язування прикладів

— Згадайте, хто жив у теремку?

— У нашому теремку будуть жити: Лисиця, Заєць, Їжачок, Мишка і Півник. А щоб вам дізнатися, хто в якій квартирі живе, ви маєте правильно розв’язати приклади.

Півник. 6 + 6 =Їжачок. 7 + 4 =

Заєць. 6 + 9 = Мишка. 9 + 5 =

Лисиця. 8 + 5 =

 3 Повторення складу чисел 6; 10

III. Повідомлення мети і задач уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новими прийомами віднімання одноцифрових чисел з переходом через десяток (віднімання частинами), складемо таблицю віднімання числа 6 з переходом через 10, будемо розв’язувати задачі і приклади.

IV. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Пояснення нового матеріалу

На дошці схематично записані всі вирази на табличне віднімання числа

6.Зменшуване — це числа від 7 до 15. Вони записані у стовпчик.

7 -= 1

8 -= 2

9 -= 3

10 - = 4

11 - 6 =

12 -=

13 -=

14 -=

15 -=

 Від’ємником у виразі є число 6.

— Прочитайте приклади, до яких записані відповіді.

— Прочитайте приклади, які ми ще не вміємо розв’язувати. (11 - 6; 12 - 6; 13 - 6; 14 - 6; 15 - 6)

 2 Первинне закріплення

— За даним записом поясніть, як знайти різницю 11 - 6; 14 - 6.

 15 4 2

 3 Робота над складеною таблицею

— Прочитайте таблицю віднімання числа 6.

— Прочитайте таблицю віднімання числа 6, починаючи від найбільшого результату.

— Прочитайте тільки результати таблиці.

— Затуліть лінійкою відповіді таблиці і прочитайте її напам’ять.

 4 Запис прикладів у зошиті

5 + 6 = 5 + 5 + 1 = 11

6 + 6 = 6 + 4 + 2 = 12

7 + 6 = 7 + 3 + 3 = 13

8 + 6 = 8 + 2 + 4 = 14

9 + 6 = 9 + 1 + 5 = 15

● Фізкультхвилинка

 Ви, напевно, вже втомились?

 І тому всі дружно встали,

 Дружно витягнули шиї

 І, як гусаки, засичали: «ш-ш-ш».

 Пошипіли, помовчали Й працювати далі стали.

V. Розвиток математичних знань

 1 Завдання від Лисички. Коментоване розв'язування прикладів

14 - 6 + 3 =15 -6 + 2 =13 -6 + 4 =

 2 Завдання від Їжачка. Конкурс «Кращий математик»

Самостійне розв’язування задачі.

Сестрі 12 років, а брат на 6 років молодший. Скільки років братові?

 3 Завдання від Зайчика. Розв'язування задачі на знаходження невідомого зменшуваного

На дошці — короткий запис задачі.

 Було — ?

 Вийшло — 3 пасажира Залишилося — 8 пасажирів Повторення задачі за коротким записом.

— Покладіть на парті стільки квадратиків, скільки вийшло пасажирів.

— Поруч покладіть стільки кружечків, скільки пасажирів залишилося.

— З яких двох частин складається кількість пасажирів, які були в автобусі?

— Покажіть це число на фігурках. (Діти поєднують фігурки.)

— Якою дією розв’яжемо задачу?

Запис розв’язання задачі в зошитах.

8 + 3 = 11 (пас.)

● Фізкультхвилинка

Йшов по лісу їжачок,

В нього шубка з голочок.

Ніс багато грушечок,

Аж болів йому бочок.

Раз, два, три, чотири, п’ять!

Зупинився спочивать.

Піклувався їжачок Про маленьких діточок, чарівних, непосидючих,

Дуже милих і колючих.

Десять, дев’ять, вісім, сім!

Грушечки ці ніс він їм.

 4 Завдання від Мишки. Складання за малюнком задачі на знаходження остачі

 5 Завдання від Півника. Розв'язування логічних задач

 • У відрі 9 л води. Чи вистачить цієї води, щоб наповнити 5 дволітрових банок?

 • Щука важить більше, ніж карась, а карась — більше, ніж в’юн. Хто найлегший?

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

— З якою новою темою ми сьогодні ознайомилися?

— Кому сподобався УРОК?

— Покажіть, з яким настроєм ви підете з УРОКу?

— Я дуже рада за вас!

 (Ходьба на місці.)

 (Нахилення тулуба в сторони.) (Стрибки.)

 (Вправи для кистей рук.)

 (Стрибки.)



Категорія: 1 Клас Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 711 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
В гостях у Ганнусі
В. Сухомлинський «Про що думала Марійка». О. Буцень «Новий м'яч»
Розкрій тканини. Виготовлення спіднички прямолінійної форми для ляльки
Мотивування дітей до систематичного заняття фізичними вправами. Рухливі ігри ...
Культурні рослини рідного краю

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали: